آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل گرافیکی در لپ تاپ ایسوس مدل k53sv

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
عجب روزی بود
رفتم پیش یک تعمیر کار لپ تاپ
صاحب مغازه نبود و شاگردش تو مغازه بود
گفتم فایل بایوس این لپ تاپ رو میخوام
گفت i5 یا i7
گفتمش که نمیدونم .ولی دوتاشون رو بده
بعدش داخل فلش برام کپی زد
گفت میشه 35 هزار تومن
هههههه
گفتم مگه خودت نشستی بایوس رو درست کردی ؟ من پشیمون شدم . برو پاکش کن
اون یارو هم پاکش کرد
من هم تو دو ثانیه نشستم ریکاوریش کردم
و بایوس ها رو سالم برگردوندم
تو بخش فلش آپ میکنم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
جناب باسم نیسی با کاربری پشتیبان یکی از بهترین و با معرفت ترین دوست و عزیز بخش ما هستند و همیشه تا جایی که در توانشون هست به همکاران گرامی یاری می رسانند امیدوارم همه عزیزان مثل ایشون فعالیت کنند
نکته : دوستانی که لپ تاپ برای تعمیر پیششان می آید و از بایوس آن اطمینان دارند لطفا از آن بکاپ تهیه کنند و در قسمت مربوطه در سایت آپلود کنند تا همه بی نیاز شویم و پول اضافه هم پرداخت نکنیم
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام
واقعا دستتون درد نکنه آقای پشتیبان
با فایلی که شما گذاشته بودین درست شد.
خدا عوضتون بده.
انشا ا... بتونم جبران کنم
با درود مجدد
از اینکه نتیجه را اعلام کردید بسیار سپاسگزارم
اگر همه دوستان نتیجه را اعلام میکردند دیگر این همه تاپیک ناقص نداشتیم و میتوانستیم نتیجه گیری صحیح انجام دهیم
موفق باشید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
یه لپ ایسوس مدل k53sv برام آورده بودن که تصویر نداشت. دادم برام رایت بایوس کردن مشکلش بر طرف شد.
حالا از اون موقع به بعد کارت گرافیکیش نصب نمیشه. جالب اینجاست که موقع نصب ویندوز فقط 4 رنگ زو نشون میده و اصلا رزولیشن رو نمیشه بالا برد.
خواستم بایوسش رو با win flash خود سایت ایسوس اپدیت کنم اجازه نمیده و خواستم از توی بایوس با easy flash اپدیت کنم میگه فایل مچ نیست .
اگر دوستان و اساتید با این مشکل بر خوردن و راه حلی بلد هستن ممنون میشم بگن تا درستش کنم.
سپاس

دوست عزیز رایت بایوس به مشکل تصویر نداشتن مربوط نمی شود شما برای تست گرافیک ابتدا خروجی VGA لب تاب را به مانیتور CRT وصل و اگر در خروجی تصویر نداشتید مشکل از گرافیک هست شما چون بایوس را اپدیت کردید احتمالا باید ورژن جدیدتری از درایور همان گرافیک را نصب کنید ولی اگر بعد ازنصب بازهم مشکل داشت شما ایسی های رم کنار چیپ گرافیک را با هیتر مادون قرمز و یا سشوار صنعتی بصورت متحرک هیت دهید و قلع مردگی ان را برطرف کنید و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست خوبم
ایشون با رایت بایوس مشکلشون حل شد
به قول مهندس امجدی شما ابتدا از باب نرم افزاری مطمن بشید بعد برید سخت افزاری
وقتی با بایوس زدن مشکلش حل شدههههههه
چرا بره این همه دنگ فنگ انجام بده

آخرین ویرایش:

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
با سلام خدمت دوستان گرامی
آقای امجدی خیلی متشکرم از شما استاد عزیز
بنده همیشه عادت دارم وقتی مشکل به هر طریقی حل میشه اون رو اعلام کنم تا دیگران هم استفاده کنند.
زحمت اصلی رو پشتیبان عزیز کشیدن. بنده فقط رایت بایوس زدم و نتیجه رو اعلام کردم.اون فایل بایوس که زده شده بود ایراد داشت.
در جواب دوست دیگرمون(jaxtor) که عنوان کردن باید بگم قبلش تمام تست ها رو انجام داده بودم و مطمئن بودم که مشکل از بایوس هست. بنده بایوس رو آپدیت نکردم فکر کنم شما درست متوجه نشدین . من از اول این تاپیک توپیح داده بودم اگر رجوع کنید متوجه میشید. جناب پشتیبان هم در جریان هستن.
من قبلش تمام این تست هایی که شما فرمودین رو انجام داده بودم و به این نتیجه رسیدم.
در هر حال از همگی متشکرم
منم سعی میکنم به گفته آقای مهندس امجدی از بایوس ها بک اپ بگیرم و اپلود کنم.

بالا