آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: روش بلوکه کردن سایتهایی نا خواسته که خود بخود باز میشوند چگونه است

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
بحث خیلی جالبه
تو این زمینه خیلی ضعیفم
ولی با کمک شما تو این انجمن خیلی چیزا دارم یاد میگرم
به طور خلاصه میشه بگید این هاست چیه و اگه به صورت دستی پاکش کنم چی میشه ؟
یعنی میشه نتیجه بگیریم که هر کار اینترنتی که انجام میدهیم به این هاست مربوطه ؟ و اگه مربوطه چطور برنامه شما هر بار یک ادرس میگیره ؟
در واقع این آدرس چی هست و از کجا درست میشه ؟
اقای نکوییییییی من گیج شدم
برسم به دادم و گرنه امشب خوابم نمیگیره
اون فایل ضمیمه هم دانلود نشد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
خواهش میکنم
فایل هاست توضیحش طولانی و کارهای متفاوتی میکنه. میتونید تو این مقاله در موردش بخونید:
http://www.iransec.ir/index.php/windows-server/25-windows-general/402-what-is-a-hosts-file

اگر به صورت دستی پاکش کنید چیز خاصی نمیشه! انگار که توش هیچی نیست! به صورت پیشفرضم هیچی توش نیست ولی بعد از نصب ویندوز بعضی برنامه ها اون رو تغییر میدن یا خودتون میتونید دستی تغییر بدید. البته باید دسترسی در سطح ادمین داشته باشید برای ویرایش.

هر کاری اینترنت انجام میدیم نمیشه گفت به هاست مربوطه ولی آدرس ها از طریق هاست به IP تبدیل میشن که وقتی شما روبروی یک آدرس یک IP غیر واقعی میگذارید ویندوز با رسیدن به اون آدرس به IP که شما دادید وصل میشه نه به IP اصلی دامین برای همین جلوش گرفته میشه!

برنامه من از یک آدرس مخفی آدرس جدید رو میگیره که شما نمیدونید اون آدرس چی هست و هر بار هم که آدرس جدید رو میگیره تنظیمات قبلی شما در هاست بی مصرف میشه! چون آدرس جدیدی در مرورگر باز میشه. برای گرفتن جلو اینجور برنامه ها باید از برنامه های مانیتورنیگ شبکه استفاده کرد که تمام اتصالات رو نشون میده و شما باید همه سرورهایی که ویندوز بهشون وصل شده در اون لحظه که برنامه اجرا میشه چک کنید و ببینید برنامه به چه IP یا آدرسی وصل میشه و همون رو مسدود کنید. البته برنامه گاهی اینقدر سریع اینکار رو انجام میده که شما فرصت خوندن آدرس رو هم نمیکنید. و باید از لاگ ثبت اتصالات بررسی کنید که خوب چون تعداد اتصالات زیاد هست باید حرفه ای باشید اتصال برنامه رو پیدا کنید.
البته بعضی برنامه ها از خودشون رد پا میگذارند و میشه به تفکیک برنامه لاگ رو جستجو کرد و اتصال رو پیدا کرد. اما بعضی زرنگ تر از این حرفها هستن و نمیشه به تفکیک برنامه پیداش کرد.
تازه خیلی راحت میشه 100 ها آدرس تو برنامه تعریف کرد که رندومی هر بار از یک جا آدرس بگیره. با این روش دیگه یک آدرسم نیست که راحت بتونید مسدودش کنید.
ولی خوب ایندفعه دیگه باید کلا برنامه رو مسدود کنید به وب نتونه وصل بشه! با برنامه net limiter pro میشه این کار رو کرد اما اگر برنامه کار مفید دیگری هم براتون قرار باشه انجام بده دیگه کلا مسدود میشه!

فایل ضمیمه هم درست شد میتونید دانلود کنید

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
برای هر مرورگری فرق میکنه! شما داخل هر مرورگر هم که این آدرس رو بلاک کنید اما باز هم برنامه میتونه مرورگر رو باز کنه منتها چون دسترسی به سایت بسته هست محتویاتش رو نشون نمیده. پس به این طریق جلوی باز شدن مرورگر رو نمیشه گرفت!
شما سوالتون رو کامل بگید که اصلا هدفتون از این کار چیه؟؟

.

سلام
جناب اقای نکویی واقای پشتیبان
میدونم خیلی اذیت کردم ببخشید مجبورم سوال را واضحتر بگم
بنده از یه نرم افزار پالایه استفاده میکنم به نام Hotspot sheild

وقتی این نرم افزار را فعال میکنم بدون اینکه خودم متوجه بشم دایم پشت پنجره باز پنجره های دیگری باز میشه و فیلم های تبلیغاتی پخش میکنه تو این چند روز حدود 10 گیگ از ظرفیت اینترنتم را مصرف کرده. به همن دلیل میخواستم ادرس اون سایتهایی که خود به خود باز میشن را بلوکه کنم
با تشکر

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
نرم افزاری که میگین برای درآمد زایی یک سری تبلیغات رو خودش لود میکنه و در مرورگر جدید باز میکنه. اگر اینها به صورت پاپ آپ اجرا بشن با همون adblock میشه جلوشون رو گرفت اما اگر هر بار یک مرورگر جدید باز کنه با این شیوه نمیشه گرفت و اگر هم نرم افزار رو محدود کنید که به اینترنت نتونه وصل شه در نتیجه کاری که شما می خواین هم دیگه براتون انجام نمیده!
من ندارمش به من ایمیلش کنید ببینم از چه سیستمی استفاده میکنه اگر راهی برای جلوگیریش باشه بهتون راهنمایی میکنم.
فقط اینجا آپلود نکنید به ایمیلم بفرستید:
nekooee@gmail.com
حتما به صورت rar بگذارید و روی rar پسوورد بگذارید و نام فایلها رو هم بزنید در تنظیماتrar تا قبل از زدن پسوورد مخفی کنه. مگر نه گوگل اجازه ارسال فایل exe رو نمیده.
نتونستید اینکار رو انجام بدید یک جای دیگه آپلود کنید و لینکش رو به من پیام خصوصی کنید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
من برنامه رو دیدم. تنها راهای بتونید جلوش رو بگیرید بستن دقیق همون آدرسی هست که این ازش آدرس لینکهای تبلیغاتی رو میگیره! و این کار ساده ای نیست چون تحت یک عملیات امنیتی و حرفه ای این کار رو انجام میده و تند تند هم اینکار رو نمیکنه که من یک دقیقه مانیتور کنم بگم چه کار کنید و هر ساعتی یک بار اینکار رو میکنه که من باید یکساعت بشینم همه لینکهای اتصال رو چک کنم!

بهتره از نرم افزار دیگری استفاده کنید! اگر بیکار شدم لینکهایی که متصل میشه مانیتور میکنم و میگم چه کنید. گر چه ممکنه از جاهای مختلف لینک ها رو بگیره که این کار هم فایده ای نداره در اون صورت!

اگر با فایروال هم محدودش کنید دیگه احتمالا کار اصلیشم نمیتونه انجام بده. ولی با یک فایروال اگر دارید تست کنید من فایروال خاصی هم نصب ندارم که تست کنم براتون!

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
یک کار دیگه هم میگم شاید بشه با این روش جلوش رو گرفت!! این با مرورگر پیشفرض ساتها رو باز میکنه. شما از تنظیمات ویندوز یک برنامه الکی تعریف کنید به عنوان پیشفرض. اینجوری نمیتونه مرورگر رو احتمالا باز کنه!
بازم باید تست کنید.

از این فایل bat میتونید کمک بگیرید و این آدرسها رو عوض کنید و یک آدرس الکی بدید:
کد:
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.shtml]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.xht]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.xhtm]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.xhtml]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.htm]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.html]
@="FirefoxHTML"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\FirefoxHTML\DefaultIcon]
@="C:\\PROGRA~1\\MOZILL~1\\FIREFOX.EXE,1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\FirefoxHTML\shell\open\command]
@="C:\\PROGRA~1\\MOZILL~1\\FIREFOX.EXE -url \"%1\""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\ftp\DefaultIcon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\ftp\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\gopher\DefaultIcon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\gopher\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\http\DefaultIcon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\http\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\https\DefaultIcon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\https\shell\open\command]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CHROME\DefaultIcon]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CHROME\shell\open\command]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Check_Associations"="No"
"IgnoreDefCheck"="Yes"
==========================================================

اگر هم میترسید ویندوزتون خراب بشه و زیاد تخصص ندارید بهتره دست نزنید! اما اگر تخصص دارید آدرسهای بالا رو ویرایش کنید و تو یک فایل txt ذخیره کنید و پسوندش رو با پسوند bat عوض کنید و تحت ادمین اجراش کنید

بالا