آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدار فلزیاب کتاب محمود بخت آور(جلد 4)

htc

کاربر
2011-05-05
40
39
اگه در این باره کمکم کنید واستون یه مدار خوب با قابلیت تفکیک میزایرم

hamed1385gh

کاربر
2011-08-10
16
36
مشهد
با سلام:
من این مدار وساختم وبا اطمینان خدمت دوستانم میگم هیچ مشکلی نداره،pcb اونم که توسط تیم فیبر تبریز طراحی شده تو چاپ چهارم همون کتاب آورده شده،به هر حال اگه کسی خواست نقششواسکن کردم بهش میدم،اما در مورد برد دستگاه من لوپشو بزرگتر کردم ویه آمپلی فایر به خروجیش اضافه کردم با یه سری کارهای دیگه ولتاژ مدارو بالا بردم تونستم سه متر ازش جواب بگیرم،من باهاش قاشق یه بیل کشاورزی رو تو 2.88 زدم،وهرکس بخواد این مدارو بسازه کمکش میکنم،در ضمن آقای بخت آور یکی از پیشگامان علم الکترونیک در ایران هستن ومن از دیدن مطالبی که یه عده آماتور درباره ایشون نوشتند واقعا ناراحت شدم، دوست من شما نتونستی مدار کاملی بسازی ساختن یه فلزیاب حرفه ای مستلزم داشتن تجربه و علم کافی الکترونیکی است.پس اگه به نتیجه نرسیدین صرفا دلیلش این نیست که نقشه ای که فلان ناشر تو کتابش آورده صرفا جهت تبلیغاته. متشکرم:eek:k::eek:k:

htc

کاربر
2011-05-05
40
39
با سلام:
من این مدار وساختم وبا اطمینان خدمت دوستانم میگم هیچ مشکلی نداره،pcb اونم که توسط تیم فیبر تبریز طراحی شده تو چاپ چهارم همون کتاب آورده شده،به هر حال اگه کسی خواست نقششواسکن کردم بهش میدم،اما در مورد برد دستگاه من لوپشو بزرگتر کردم ویه آمپلی فایر به خروجیش اضافه کردم با یه سری کارهای دیگه ولتاژ مدارو بالا بردم تونستم سه متر ازش جواب بگیرم،من باهاش قاشق یه بیل کشاورزی رو تو 2.88 زدم،وهرکس بخواد این مدارو بسازه کمکش میکنم،در ضمن آقای بخت آور یکی از پیشگامان علم الکترونیک در ایران هستن ومن از دیدن مطالبی که یه عده آماتور درباره ایشون نوشتند واقعا ناراحت شدم، دوست من شما نتونستی مدار کاملی بسازی ساختن یه فلزیاب حرفه ای مستلزم داشتن تجربه و علم کافی الکترونیکی است.پس اگه به نتیجه نرسیدین صرفا دلیلش این نیست که نقشه ای که فلان ناشر تو کتابش آورده صرفا جهت تبلیغاته. متشکرم:eek:k::eek:k:
سلام آقا حامد این مداری که ساختید تفکیک داره یا نه.تو کتاب بخت آور نوشته با تفکیکه ولی من نتونستم باهاش تفکیک کنم اگه کمکم کنید ممنون میشم. اگه میشه درباره ی افزایش بردشم کمکم کنید.ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

hamed1385gh

کاربر
2011-08-10
16
36
مشهد
با سلام :
نه تفکیک نداره،من کلأ دنبال این مقوله تفکیک نبورم،حتما میدونید که این رده فلزیابها با توجه به ساختارشون قدرت تفکیک ندارن به نظر من برد مؤثر فلزیابه که به اون ارزش میده در هر حال من اول براتون مراحل افزایش برد شرح میدم چون تفکیک گذاشتن روش سختره باشه....
1من از یه آمپلی فایر با آیسی lm386 برای تقویت خروجی استفاده کردم
2با یه آیسی رگولاتور تغذیه آیسی ها رو محدود کردم و موسفتو مدار رو با با 15ولت تغذیه کردم
3یه دایره به قطر 45روی یه تختخه به ضخامت 2.5در آوردم و20دور سیم1 رو منظم$ir@an
دورش پیچیدم

آخرین ویرایش:

hamed1385gh

کاربر
2011-08-10
16
36
مشهد
0.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arya tel

hamed1385gh

کاربر
2011-08-10
16
36
مشهد
سلام آقای hamed1385ghمیتونید در این باره کمکم کنید یه دنیا ممنونتون میشم اینجا هیچکس کمک نمیکنه هرچی هم کردم نتونستم تقویتش کنم .ممنون
با سلام:
دیود4148 بین پایه بیس وامیترترانزیستور منفی توی نقشه تقویت کننده برعکسه.شما باید مقاومت10kکه از پایه کلکتور t5 رفته رو از سمت ترانزیستور جدا کنی یعنی مقاومت 10kاز مدار خارج نمیشه بعدورودی مدار تقویت رو به پایه کلکتور t5وخروجیشو به سر مقاومت 10kوصل کنی ،برای تغذیه مدار تقویت بهتره یه مقاومت 100اهم بین تغذیه مدار تقویت وتغذیه اصلی مدار قرار بدی.موفق باشی

آخرین ویرایش:

ehsan 6651

کاربر
2011-08-27
8
13
سلام
من این مدار ساختم خیلی نویز میگیره
از رو نقشه اصلی هم ساختم tr2 ,tr3 رو که میذارم 1 امپر میکشه
دوباره میخوام بسازم کدومشه بسازم؟

ehsan 6651

کاربر
2011-08-27
8
13
اقا حامد چرا مدار من نویز میگیره یکم راهنمایی کن رو ایسی 4016 دست میذارم نویز میده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

hamed1385gh

کاربر
2011-08-10
16
36
مشهد
سلام
نقشه اصلاح شدش تو چاپ چهارم کتاب هست باید برد واز روی اون بسازی!اگه گیر نیاوردی بگو اسکن شده اش رو دارم!

بالا