آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تصویر ندادن مادر برد فاکسکان مدل n15235 با کارت گرافیک

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام این مادر برد با انبرد تصویر میده ولی با کارت گرافیک تصویر نمیده کارت گرافیک رو با مادر برد دیگه تست کردم سالمه اما با این مادر برد تصویر نمیده خازنهای دور اسلت گرافیک رو هم عوض کردم خود اسلت رو هم هیتر گرفتم به نظر شما ایراد از چی میتونه باشه

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام به مشکل دیگه ایی بر خوردم با یک گرافیک دیگه که از سالم بودنش مطمئن نبودم مادر برد رو تست کنم که حالا دیگه مادر برد روشن نمیشه

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
توی عکس نشون میدم

پیوست‌ها

• 57.1 کیلوبایت بازدیدها: 203
  • 35.6 کیلوبایت بازدیدها: 244
آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
از جواب شما اقای امجدی متشکرم خودم هم حدسم همین بود و این گرافیک احتمال زیاد خراب بوده یا خود چیپ مشکل داشته که سوخت نمیدونم جواب صاحب این مادر برد رو چی بدم ایا میشه مادر برد رو تعمیر کرد یا باید خسارت بدم باز هم متشکر م

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست گرامی نیاز نیست شما این مشکل را گردن بگیرید
اول این که وقتی این سیستم را برای شما آوردند تصویر نمیداد و این خودش چند مسئله را روشن میکند
و نکته مهم اینکه گرافیکش روی سیستم دیگر تصویر میداد
پس تا اینجا مطمئن هستیم ایراد از مین است پس نتیجه میگیریم این مین مشکل اساسی داشت
حالا شانس شما در زمانی که این مین را تست میگرفتید مشکل اصلیش را نشان داد و این بهتر است که پیش شما این اتفاق افتاد چون اگر با گرافیک آنبرد هم تحویل میدادید احتمالش بود که دوباره این اتفاق براش بیفته و دوباره برگشت بخوره و باز دردسر بشه
به مشتری بگید چیپش مشکل داره و این مین برای شما مین نمیشود و میزند جای دیگر را نیز خراب میکند و خسارت بیشتری میزند پس بهتر است تعویض شود تا خیال شما راحت شود و خرج اضافی دستتان نزارد
ولی بنده احتمال میدم این سیستم پاورش نوسان دارد و باید تعویض شود و یا تعمیر شود
البته این مدل مین مادرزادی دمای چیپش بالاست خیلی خوب میشد بایوس را پروگرام کنید تا کاملا مطمئن شوید ایراد از چیپ است
همکاران باید همواسشان به تمام مسائل باشد
موفق باشید

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست گرامی این چیپی که گفتید هم نورد چیپه و هم سات چیپ یعنی هر دو چیپ با هم ادقام شدن
ذات این چیپ داغ کننده است برای همین زیر هدسینگ قرار داره و روش خمیر سیلیکون مالیدن البته مادر برد هایی که تک چیپ هستن اصلا مناسب نیستن و طراحی ضعیفی دارن
شما زمانی که هد سینگ رو درآوردی و سیستم رو روشن کردی احتمالا رمان روشن ماندن سیستم بدون هد سینک زیاد طول کشیده که این چیپ سوخته البته این چیپ از اول مشکل داشته که تصویر نمیداده برای تعویض این چیپ نیاز به دستگاه BGA machin داری تازه اگه چیپش گیرت بیاد
باهیتر در آوردن این چیپ ها کار خیلی سختیه مهارت خیلی بالایی رو میطلبه فکر نکنم شما بتونی چون اطراف این چیپ قطعات SMD زیادی هست و از همه بدتر با حرارت دادن بیش از حد احتمال سوزوندن خور برد هم هست
نشونه سوختن این چیپ هم اینه که بدون هدسینک اگه مادربرد رو روشن کنی در عرض یکی دو ثانیه انچنان چیپ داغ میشه که اگه دستت رو چیپ باشه سریع انگشتت میسوزه
و نکته اخر رو راست بودن با مشتری از اصول اخلاقی کار است

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
دوست گرامی ، صداقت یکی از بخش های موفقیت است و همونطوری که در پست بالا تحلیل کردم باید به مشتری بیان کنند
البته تحلیل در این مورد خاص بسیار است که چون بحث به درازا کشیده میشد ادامه ندادم
در مجموع و چنانچه که شواهد امر نشان میدهد مشکل از جناب
saroveh گرامی نیست
پایدار باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON
بالا