آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزش کار با ردیاب آنتنی

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
عرض ادب و احترام
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم !

خسته نباشید ... همانگونه که از عنوان تاپیک میتوان حدس زد ، این تاپیک برای آموزش و نحوه ی کار با ردیاب آنتنی ایجاد شده که امیدوارم مورد عنایت اساتید محترم قرار بگیره و به گوشه ای از بایگانی بخش سایت هدایت نشه ... انشااله .

==============================

هدف اصلی بنده از ایجاد این تاپیک رفع اشکالاتی است که برای بنده و مطمئنا خیلی از دوستان دیگر پیش آمده و به جواب مطمئن و درست نرسیده اند . پس از دوستانیکه در این خصوص اطلاعات کافی و وافی دارند استدعا میکنم اطلاعات مفیدشون رو در اختیار سایر دوستان هم قرار دهند.
و من اله توفیق.

==============================

برای شروع خودم یک سئوال از اساتید محترم در زمینه ی عمق گیری با این وسیله دارم که امیدوارم بالاخره به یک جواب واحد برسم.

بر اساس شنیده های بنده :

رو بسمت شمال ایستاده و دسته ی مثبت یا قرمز در دست راست قرار میگیرد ودر این حالت دست باید بصورت کاملا باز و عمود به بدن باشد و دسته ی منفی یا سیاه باید در دست چپ قرار گرفته و دست نیز عمود به زمین باشد.
در این حالت وقتی آنتن بسمت عقربه های ساعت بچرخد تعداد دور های آن عمق بار را نشان میدهد.
در صورتیکه اکثرا دسته ها بسمت خلاف عقربه های ساعت هم میچرخند و باید در محاسبه ی عمق مورد نظر واقع شود.

حال از دوستان عزیز در خواست دارم اگر اطلاعی دارند و دقیقا می توانند روش عمق گیری و حجم گیری تقریبی بار را بدست بیاورند اعلام نمایند.

منتظر نظرات دوستان هستیم. در پستهای بعد به سایر عملکرد های این ردیاب خواهیم پرداخت.

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
ســــلام دوســـــــتــان !
خـســتــــــــــه نـبـــــا شـــــیـــد .

کسی میدونه با ردیاب آنتنی به چه صورت میشه حجم بارو تعیین کرد ؟
شنیدم میگن از روی چهار ضلعی که بدست میاد میشه حجم و مقدار بارو فهمید ...
آیا این حرف درسته ؟

پیشاپیش ازجواب اساتید محترم تشکر میکنم.

Mahdi D.A.M

کاربر vip
vip
کاربر
2012-12-14
187
800
استان تهران
با سلام .
من هم در حال ساخت یک دستگاه آنتنی هستم .
پست جالبی هست ممنون از شماانشا ا.. کار با اون رو کاملا یاد بگیریم .
البته من تو پست آموزش هرچی درخواست کردم که مدار تقویت وعکس از دستگاه کامل شده وآموزش کارکرد رو بذارن متاسفانه هیچکدام از دوستان این کاررو نکردن.
ممنون ازشما.

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
سلام دوستان چندتا مطلب که از چندتا از دوستان شنیدم واز تو اینترنت خوندم را بر اتون مینویسم امیدواوترم بدردتون بخوره البته من خودم ردیاب ندارم اما مطالب را براتون مینویسم ایشالا که درست باشن . اولین نکته اینه که میگن افرادی که دارای گروه خونیo+هستند بهتر میتونن با ردیاب ها کار کنند دلیلشا نمیدونم اما هر چی که هست مربو ط به انرژی

آخرین ویرایش:

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
موضوع خوبي شروع كرديد
ب
نظر من جايي كه علائم و آثار محكمي نداشته باشه رو ردياب خيلي نميشه حساب كرد البته همين ردياب تو تست خيلي بهتر از نقطه زن فلز كاوش ميكنه اما در عمل بايد حتما محل اكتشافعلائمي مبني بر بودن بار داشته باشه من خودم با ردياب چندي پيش يه سكه تو عمق 3متري براحتي گرفتم و 5سكه مسي تو شيشه مربايي سربسته تو 4.5متري اما نسبت به طلاي قديمي خطا خيلي زياده

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
روش عمق گیری از روی زاویه 45 درجه ای که یون فلز بطرف بالا میاد یکی از بهترین و ساده ترین روش عمق گیری میباشد، در این روش بدین صور ت عمل میکنیم که اول از طرف شمال به طرف نقطه مشکوک حر کت میکنیم ودر محلی که انتنها قیچی میکنن را علامت گذاری میکنیم(نقطهa)بعدش از طرف جنوب حرکت میکنیم و مکانی را باز انتن ها قیچی کردن را علامتگذاری میکنیم(نقطه b)سپس با متر فاصله این دونقطه را اندازه گرفته و حاصل را تقسیم بر 2میکنیم که حاصل هم عمق جنس و هم تقریبا محل دقیق جنس را مشخص میکند.
مثال:اگه فاصله نقطهa تا نقطه 20b متر باشه 20را تقسیم بر 2میکنیم که حاصلش میشه10 که یعنی بار در فاصله 10 متری از هر دو نقطهa وbو با عمق تقریبی 10 متر در زمین قرار داره. البته شما باید از همه جهت این کار را انجام بدید تا بهتر به نتیجه برسید.

با تشکر از شما دوست عزیز !
این روش تست شد و قابل به ذکر است که در این روش وقتی شما از چهار طرف به نقطه ی مشکوک نزدیک بشید تقریبا حدود 2 متر یا کمتر مانده به آن نقطه سیمها قیچی میشود ... در مورد چندین عمق که برای تست بود همین مساله پیش آمد و فاصله ی بین دو نقطه ی a و b برای عمق 7 متر هم بیشتر از 4 متر نشد ... اگر امکان داره دوستانیکه بطور عملی تجربه دارند بفرمایند که نقاط 45 درجه به چه صورت بدست میاد...

دو مین تست فلز حذف کنندس که این تست را باید بعد از پیدا کردن نقطه انجام بدهید اگر ازیک النگو استفاده کنید خطای شما خیلی خیلی کم میشه .در کنار نقطه ای که مشخص کرده اید با فاصله 3 متر از مرکز فلز حذف کننده را روی زمین قرار بدهید اگر فلزی که داخل زمین هست حجمش بیشتر از مثلا النگو ای که قرار داده اید باشه انتن روی هدف قیچی میشه اما اگر کمتر از النگو باشه انتن روی النگو قیچی میشه این روش خیلی به شما کمک میکنه تا از شر ذرات راحت بشیدبرای تمرین یک النگو ویک عدد انگشتر را با فاصله سه متر از هم قرار بدهید به میله انتن خوراک طلا بدهید و از روی انها رد بشید روی انگشتر قیچی نمیشه اما روی النگو قیچی میشه .فاصله را نزدیک تر نکنید چه برای تست تمرین و چه برای کار روی هدف اصلی، چون تاثیر نامطلوب میزاره و هر چقدر فاصله را دور تر کنید کم کم شروع میکنه به قیچی شدن روی هر دو فلزی که گذاشته اید. فقط حتما باید فلز حذف کننده را روی زمین قرار بدید نه در جیبتون
در مورد فلز حذف کننده هم روش آزمایشی و هم در عمل تست شد ولی باز هم در مکان نشان داده شده توسط ردیاب خبری نبود...
با تشکر فراوان.
موفق و پیروز باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز!
در بار ه روش گرفتن عمق و شمردن گردش آنتن برای عمق گیری :

دوستان عزیز با توجه به شنیده ها برای گرفتن عمق با توجه به چرخش آنتن ها باید ابتدا در نقطه ی مشکوک رو به شمال ایستاد و دست راست که دسته ی مثبت در آن است را عمود بر بدن گرفته و دست چپ یا آنتن منفی را عمود به زمین قرار میدهیم و تعداد چرخش های آنتن به سمت عقربه های ساعت راشمرده تا عمق بار مشخص شود ...
بعد از شمارش چرخش و ایستادن آنتن از حرکت...
همین اعمال را این بار رو به سمت شرق ایستاده و انجام میدهیم ...

سئوال :

• عموما بین تعداد چرخش در سمت شمال و شرق یک یا دو بار چرخش متفاوت است.. چرا ؟
  • دور های چرخشی که خلاف عقربه های ساعت انجام میشود را باید در گرفتن عمق محاسبه نمود یا نه ؟
  • در صورتیکه باید دورهای خلاف عقربه ی ساعت محاسبه شود به چه صورت ؟

دوستانیکه جواب این سئوالات را میدانند اعلام فرمایند.
با تشکر.

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
بنظر من تا جنسي با ردياب از زمين بيرون نياد نميشه فهميد كه ردياب و اينگونه اصول جوابگو هست يا نه! و متاسفانه تست با فلز جديد هم خيلي فرق ميكنه چون اصلا يوني نداره كه زاويه 45درجه داشته باشه جز اينكه يه نقطه زن پابه پاي ردياب بتونه تا اعماق 8متر مارو همراهي كنه و صحت ردياب تاييد كنه در غير اينصورت بايد اينقدر حفاري انجام بشه كه تجربه لازم بدست بياد يا اينكه حتما جايي با ردياب كار كنيم كه علامت و نشونه بار موجود باشه
درضمن تست طلا بعنوان حذف كننده هرچه دور تر از هدف باشه بهتر ميتوان ذرات حذف كرد

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
درضمن تست طلا بعنوان حذف كننده هرچه دور تر از هدف باشه بهتر ميتوان ذرات حذف كرد

سلام خدمت اساتید محترم !
مهران جان وقتی فلز حذف کننده رو از نقطه ی مشکوک خیلی دور کنیم اونوقت هم روی فلز قیچی میشه و هم روی نقطه ی مشکوک (که چه ذرات باشه چه طلا)...
حالا یه سئوال دارم :
اگه فلز حذف کننده باشه و آنتنها روی نقطه ی مشکوک قیچی بشه ... آیا باز هم میتونه ذرات باشه یا نه حتما طلاست و حجمش بیشتر از فلز حذف کننده ؟
در چندین مورد برای من پیش اومده که در فاصله ی بیشتر از 3 متر آنتنها هم روی فلز قیچی شدن و هم روی نقطه ی مشکوک.
(البته آنتنها در 4 نقطه پشت سر هم و با فاصله ی تقریبیه 2 متر از هم قیچی شدن و وقتی بنده فلز حذف کننده رو در 3 متری از نقطه ی چهارم که نقطه ی مشکوک بود قرار دادم دیگه روی فلز قیچی نشدن و فقط روی همون 4 نقطه ی قبلی قیچی میشن.)
حالا آنتنها در اینصورت هم امکان داره ذرات رو گرفته باشن ؟آیا آنتنها برای ذرات هم در چهار نقطه قیچی میشن ؟ یا فقط یک نقطه رو نشون میده؟

با تشکر از اساتید محترم ...
یا حـــق.

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
بله بعضا مشاهده شده ذرات خيلي پرقدرت هستند جوري كه فلز حذف كننده نميتونند از پس ذرات بر بيان برا منم پيش اومده كه بعد از حفاري چيزي نبوده و با وجود فلز حذف كننده بازم خطا زده اما عيار فلز خذف كننده هم بايد بي تاثير نباشه

بالا