آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راهنمایی در مورد خرید دستگاه Repower

mehdi8002

کاربر
2013-04-14
11
38
شیراز
تصمیم دارم دستگاه Repower بخرم لطفا راهنماییم کنید چه مدلی بخرم و آیا امکانش هست باطری های خراب را هم با اون درست کرد یا ایتکه فقط باطزی هایی که سلول هاشون شوک می خواد را ریکاور می کنه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.دستگاه فوق فقط برای شارژ یا شوک دادن یا راه انداز باتریهایی هست که به خواب رفتن و برای تست باتری

laptop-battery-charger-tester.jpg

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام جناب علی علی دادی ممنون میشم برای من هم شماره بفرستید

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
با سلام دوست گرامی ممنون می شوم برای من نیز بفرستید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

mahmood_601

کاربر
2010-01-15
19
45
سلام دوست گرامی ممنون می شوم برای من هم شماره رو بفرستید

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
تصمیم دارم دستگاه Repower بخرم لطفا راهنماییم کنید چه مدلی بخرم و آیا امکانش هست باطری های خراب را هم با اون درست کرد یا ایتکه فقط باطزی هایی که سلول هاشون شوک می خواد را ریکاور می کنه!
قیمتش 120 تومنه خیلی راحت در اینترنت می توانید سرچ کنید فروشگاه های مختلفی دارند می فروشند حتی 50 تومنی آن را هم من دیدم. فقط کافیه بزنی ریپاور باتری کلی لینک فروش میاد ولی به نظر من از فروشگاه معتبر انجمن خرید کنید که خودشان ضمانت کنند و خدمات اموزشی و پشتیبانی آن را هم بدهند بهتر است.
178.jpg

روش های مختلفی جهت شوک باتری لپ تاپ در اینترنت گفته شده است :
قرار دادن باتری در کیسه و نگهداری آن در یخچال شوک باتری توسط منبع تغذیه
شوک باتری لپ تاپ توسط منبع تغذیه امکان پذیر نمی باشد چون باتری لپ تاپ دارای مدار هوشمندی می باشد و اجازه ورود ولتاژ را به باتری نمی دهد و اگر این را انجام بدهید احتمال آسیب رسیدن به مدار شارژ باتری وجود دارد و نمی توان با یک منفی و مثبت باتری نوت بوک را شوک داد. این گونه روش ها کاربردی ندارد و حتی می تواند به باتری آسیب بزند تنها با استفاده از دستگاه های پیشرفته می توان باتری را شوک بدهید. باتری لپ تاپ شامل چند سلول می باشد و هر سلول دارای ولتاژی می باشد و اگر مدتی از باتری استفاده نکنید و در این مدت ظرفیت شارژ باتری زیر 10 % باشد ولتاژ سلول ها کاهش می یابد و اصطلاحاً باتری به خواب می رود و نیاز به شوک دارد.
نکته 1: در صورتی که باتری شما توانایی ذخیره شارژ را از دست داده باشد ( به مدت کوتاهی شارژ نگه می دارد ) غیر قابل شوک دادن می باشد.
نکته 2: در صورتی که باتری بیش از 6 یا 9 ماه غیر فعال باشد احتمال راه اندازی باتری کاهش می باشد.

نکات نگهداری باتری لپ تاپ: باتری را برای اولین بار به مدت 8 الی 10 ساعت شارژ اولیه نمائید. در صورتی که لپ تاپ را به مدت زیادی استفاده می نمائید ، باتری را از دستگاه خارج کرده و به صورت مستقیم با شارژر کار کنید. در هنگام جداسازی باتری لپ تاپ از دستگاه حتماً به نکات زیر دقت نمائید: 1. هیچ وقت باتری را با شارژ کامل از دستگاه خارج نکنید بهترین شارژ برای جداسازی باتری از دستگاه 50 % می باشد. 2. باتری را با شارژ صفر و یا زیر 10 % از دستگاه خارج ننمائید این کار باعث به خواب رفتن باتری می شود و نیاز به شوک دارد. هر یک یا دو هفته یکبار باتری را به دستگاه وصل کنید تا شارژ و دشارژ گردد.

آخرین ویرایش:
بالا