آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تعمیر فلش مموری silicon power - VID = 13FE PID = 0100

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
یک فلشsilicon power 2 GB دستم رسیده که ابتدا به usb2 وصل میکردم چراغش روشن میشد اما کار نمیکرد و کلا درایو باز نمیشد. البته وقتی وصل میشد ویندوز مینوشت : Kingston - silicon power که برام عجیب بود چرا اسم کینگستون هم مینویسه. به نظر من باید این فلش تقلبی باشه.
به هر حال نرم افزار مربوطه تعمیر سیلیکون پاور رو از سایتش دانلود کردم و فلش رو شناخت و شروع کرد به تعمیر کردن اما روی 99% که رسید نوشت can't restore و قطع شد. فلش رو درآوردم و دوباره جا زدم اینبار دیگه اصلا فلش چراغش هم روشن نمیشه و ویندوز پیام میده برق کافی برای کار کردن دستگاه usb نیست. و نرم افزار سیلیکون هم دیگه نمیشناسه فلش رو.
البته به درگاه usb3 که مینزم چراغش روشن میشه اما باز هم کار نمیکنه.

مشخصات دستگاه هم این هست:

Device Name: USB Mass Storage Device

PnP Device ID: VID = 13FE PID = 0100
Serial Number: 19D5848B1C61
Revision: (Information not returned)

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

Chip Vendor: phison( )
Chip Part-Number: unknown( )

Product Vendor: USB
Product Model: Mass Storage Device

کسی راه حلی به نظرش میرسه؟

sunrider

کاربر
2006-12-03
41
295
سلام
برای بدست آوردن مشخصات فلش از چه برنامه ای استفاده کردی؟

ChipGenius_v4_00_0027_pre2.exe

رو امتحان کن
لینک میده به سایت مربوطه
از Google Chrome استفاده کن چون بیشتر سایتها چینیه تا بتونی ترجمشون کنی

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
یکی از دوستان تو چت با من صحبت میکردن اصرار داشتن که کدی که روی چیپ نوشته برنامه مخصوص خودش رو داره.

موضوع اینجاست کلا شرکت پاور سیلیکون چند برنامه برای فلش های خودش قرار داده. و به چیپ تفکیک نکرده. احتمالا این برنامه ها با همه نوع چیپ به کار رفته این شرکت سازگاری داره که چیزی نگفته. به هر حال نمیشه که شرکت بدون تذکر برنامه ای قرار بده که فلش شما رو خراب کنه!

بله ممکنه نرم افزاری فلش شما رو درست کنه که نرم افزار خود شرکت نتونسته. اما این قدرت برنامه نویسی برنامه بر میگرده چون به هر حال برنامه شرکت هم میدونه چه چیپی داخل دستگاه هست!

چیپ من PHISON PS2232BD - E هست.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
بالا