آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل خاموش شدن لپ تاپ N5040

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
سلام دوستان عزیز..یه لپ تاپ 5040 امده دستم که خود ب خود خاموش میشه..بعضی وقتا میاد بالا و یه کم که تو ویندوز باهاش کار می کنم یه دفه حرکت ماوس آروم میشه و لپ تاپ خاموش میشه...گاهی هم قبل از اینکه ویندوز بیاد بالا خاموش میشه..فن رو سرویس کردم و بایوس رو هم با آخرین ورژن آپ کردم تاثیری نداشت..
لطفا راهنمایی کنید.

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان سلام مجدد... بنده برد رو شستشو دادم افاقه نکرد...سی پی یو رو عوض کردم مشکلش برطرف شد..اما برای اطمینان بعدش دوباره سی پی یوی قبلی خودش رو گذاشتم که از خرابی قطعه مطمئن شم اما سی پی یو خودشم بدون مشکل کار می کرد و اصلا دیگه دستگاه خاموش نشد!!!! حالا تکلیف چیه رفقا؟؟؟ چ کنیم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوست عزیز
مشکل از خمیر سلیکون و سیستم خنک کنندگی بوده که به هنگام تعویض CPU نا خواسته مشکل برطرف شده
موفق باشید

آخه این دستگاه رو یک بار دیگه هم چند ماه پیش واسم آورده بود و من روی سی پی یو خمیر زدم و مشکل برطرف شد..این سری دیگه با همون خمیرایی که از دفه قبل روی سی پی یو بود سی پی یو رو جا زدم و بدون مشکل کار می کرد!!بیشتر از 10 ساعت دستگاهو تست کردم و هیچ مشکلی نشون نداد! حالا یعنی می گید که دیگه این مشکل پیش نمیاد؟ تحویل مشتری بدم؟

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان عزیز سلام
من حدود 4 ماه پیش این تاپیک رو باز کردم.. مشکل این دستگاه خود به خود برطرف شد! دادمش به مشتری اما حالا دوباره بر گشته! همین مشکل رو هم داره! بعد از کلی بررسی دیدم که وقتی کیبورد رو از لپ تاپ جدا می کنم دستگاه دیگه خاموش نمیشه!!! بعد دوباره کیبورد رو وصل کردم ولی در جای خودش قرار ندادم(یعنی داخل پنل جای مخصوص کیبورد که فرورفتست و چند تا پین داره که میره روی لبه های کیبورد و اون رو سفت نگه میداره) خلاصه کیبورد رو گذاشتم روی پنل و بدون این تو جاش قرارش بدم دستگاه رو روشن کردم! دستگاه بدون مشکل کار کرد.. بعدش خاموشش کردم و کیبورد رو جا زدم.. ویندوز اومد بالا و لپ تاپ بعد از چند دقیقه کار کردن به طور خودکار صفحه help ویندوز رو بالا آورد و چند تا صدای دینگ که هنگام زدن دکمه ها از صفحه کلید از اسپیکر خارج میشه هم داد.. و لپ تاپ خاموش شد. یعنی انگار دکمه F1 چند بار پشت سر هم فشار داده شده باشه! فکر کردم شاید مال ویندوز باشه.. در همین حالت رفتم توی صفحه بایوس و یه کمی اونجا با دکمه ها ور رفتم و چند تا دکمه فشار دادم دیدم دوباره help بایوس باز شد و بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش شد!
حالا اساتید چه پیشنهادی واسه این مورد دارید؟؟ میگم اگه صفحه کلید خراب باشه که نباید تحت هیچ(

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان عزیز سلام
من حدود 4 ماه پیش این تاپیک رو باز کردم.. مشکل این دستگاه خود به خود برطرف شد! دادمش به مشتری اما حالا دوباره بر گشته! همین مشکل رو هم داره! بعد از کلی بررسی دیدم که وقتی کیبورد رو از لپ تاپ جدا می کنم دستگاه دیگه خاموش نمیشه!!! بعد دوباره کیبورد رو وصل کردم ولی در جای خودش قرار ندادم(یعنی داخل پنل جای مخصوص کیبورد که فرورفتست و چند تا پین داره که میره روی لبه های کیبورد و اون رو سفت نگه میداره) خلاصه کیبورد رو گذاشتم روی پنل و بدون این تو جاش قرارش بدم دستگاه رو روشن کردم! دستگاه بدون مشکل کار کرد.. بعدش خاموشش کردم و کیبورد رو جا زدم.. ویندوز اومد بالا و لپ تاپ بعد از چند دقیقه کار کردن به طور خودکار صفحه help ویندوز رو بالا آورد و چند تا صدای دینگ که هنگام زدن دکمه ها از صفحه کلید از اسپیکر خارج میشه هم داد.. و لپ تاپ خاموش شد. یعنی انگار دکمه F1 چند بار پشت سر هم فشار داده شده باشه! فکر کردم شاید مال ویندوز باشه.. در همین حالت رفتم توی صفحه بایوس و یه کمی اونجا با دکمه ها ور رفتم و چند تا دکمه فشار دادم دیدم دوباره help بایوس باز شد و بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش شد!
حالا اساتید چه پیشنهادی واسه این مورد دارید؟؟ میگم اگه صفحه کلید خراب باشه که نباید تحت هیچ(
حالا اساتید چه پیشنهادی واسه این مورد دارید؟؟ میگم اگه صفحه کلید خراب باشه که نباید تحت هیچ شرایطی کار کنه! از طرفی هم زیر صفحه کلید توسط یه لایه طلقی پلاستیکی پوشیده شده که نمیشه احتمال داد که بخاطر اتصال به بدنه همچین اتفاقی میفته.
بدجوری گیر کردم لطفا راهنمایی کنید عزیزان.
متشکرم

بالا