آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تحلیل رگلاتور بسیار دقیق و ساده با آپ امپ

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
درود

عاقبت میخوای تعمیر این دستگاه را هم گردنم بخوابونی ؟

با توجه به اینکه مدت مدیدی گذشته و هنوز راه نیافتاده بدون تردید عیب ساده ای نیست و ممکنه ناخواسته قطعاتی هم اشتباها نصب شده باشه و پیچیده تر شده.
و لذا مسلمه که نیاز به تحلبل داره و تحلیلش با یکساعت و دو ساعت تکمیل نمیشه
خصوصا که چند قطعه از وسط نقشه جدا کنی قابل تحلیل نیست و باید بخش مربوطه با هم بررسی بشه.

اگه خودت دست بکار میشدی تا حالا درست شده بود ولی نگه داشتی که خلاصه گردن من بخوابونی.

سپاس
سلام استاد دستگاه مورد نظر پیشم نیست زمان زیادی میگذره که تحویل دادم ولی از اون لحاظ که با دیدن بخشی از مدار گفتین مربوط به دستگاه جوشه )لینک زیر بوده ) گفتم زدین به هدف بسیار ممنونم ارزوی سلامتی
https://www.irantk.ir/threads/93735-نداشتن-ولتاژ-خروجي-در-دستگاه-جوش-IGBT-200

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,764
سلام استاد دستگاه مورد نظر پیشم نیست زمان زیادی میگذره که تحویل دادم ولی از اون لحاظ که با دیدن بخشی از مدار گفتین مربوط به دستگاه جوشه )لینک زیر بوده ) گفتم زدین به هدف بسیار ممنونم ارزوی سلامتی
https://www.irantk.ir/threads/93735-نداشتن-ولتاژ-خروجي-در-دستگاه-جوش-IGBT-200

درود

آقای رجایی عزیز
گله فوق العاده سنگینی دارم.
زیرا حقیقتا از افراد پرتلاش و فهیمی مانند شما خیلی خیلی بعیده که ارزشی برای زحمات دیگران قائل نباشن.
وقتی پست مورد نظر را معرفی کردی که نقشه را استفاده کردی حیرت زده شدم .
زیرا نقشه ای که حقیقتا قیمتی است و صرفنظر از ارزش مادی همینکه بدون جستجو و بدون دغدغه در اختیار شما قرار گرفته تقدیر کلانی میطلبد .
اما در تمام نقشه های بسیار ارشمند و اطلاعات بسیار نابی که جناب آرش بسیار عزیز و عالیفقدر هدیه کرده متاسفانه حتی از دکمه تشکر هم دریغ کردی و بین کلیه نفشه هایی که استفاده و ذخیره فرمودی فقط یک تشکر دیدم که اونم اجباری بود و راهی برای ناسپاسی وجود نداشت.

جدا نظرم در مورد شما وارونه شد.
یعنی یک دکمه تشکر اینقدر زحمت داره ؟ مضافا که استفاده ین تشکر هم به خودت برمیگرده
دیدم مدتی است از آرش عزیز خبری نیست و حالا فهمیدم که آزرده شده و حق داشته ، هرچند ناسپاسی افراد پشیزی ارزش نداره و نباید تاثیری بر انسان داشته باشه اما اگر کسی که می بینه بجای اجرت ناچیز هم تف عایدش میشه حق داره ناراحت بشه و قابل سرزنش نیست .
نقشه هایی که باید یک صفحه تشکر میداشت بعد از این مدت چند تا دونه تشکر داره.

البته تشکری که برای سوء استفاده و تحریک افراد برای بهره گیری بیشتر باشه همون بهتر که نباشه چون به درد جرز دیوار هم نمیخوره .
اما چطور راضی میشیم که می بینیم کسی از منافعش چشم پوشی میکنه و حرکت عام المنفعه ای میکنه ولی ما بی تفاوت باشیم و لااقل تشکر خشک و خالی و بدون هزینه و ریاکارانه هم نکنیم که بیشتر سود برسونه.

واقعیت اینه که به شخصه چیزهایی دیدم که از عبارت تشکر و تجلیل و تفدیر متنفرم ولی حیرت زده میشم که میبینم افرادی با چنان خونسردی و توقعی از زحمات دیگران استفاده میکنن که گویی تمام عالم برای خدمت به آنها آفریده شده اند و لذا نه تنها هیچگونه دین و بدهی احساس نمیکنند بلکه اگه بذل و بخشش به اونا متوقف بشه فحاشی میکنن که چرا دیگه بمن کمک نمیکنی وظیفه داری بمن کمک کنی.

جناب رجایی عزیز ،
من درویش نیستم اما درویش مسلکم و ارزشی برای مادیات قائل نیستم و مطمئنم این رفتار عاقبت خوبی نداره و ممکنه متوجه نشی که چرا گرفتار مصائبی شدی ولی هر وقت گرفتار شدی یادت باشه دلیلش همیناست که عرض کردم .
البته مرد حق هم همیشه گرفتار مصیبته اما اون مصیبت برای انسان سازی و تعالی است و با مصائبی که ناشی از جزا و کیفر اعمال هست تفاوت سنگین و ماهوی داره.
اولی از بلا استقبال میکنه و دومی فرار میکنه
مصیبت ، اولی رو میسازه ولی دومی می بازه.
به هر روی من از جناب آرش بسیار عزیز بدلیل کم لطفی های برخی از دوستان پوزش میطلبم.

سپاس

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257

درود

آقای رجایی عزیز
گله فوق العاده سنگینی دارم.
زیرا حقیقتا از افراد پرتلاش و فهیمی مانند شما خیلی خیلی بعیده که ارزشی برای زحمات دیگران قائل نباشن.
وقتی پست مورد نظر را معرفی کردی که نقشه را استفاده کردی حیرت زده شدم .
زیرا نقشه ای که حقیقتا قیمتی است و صرفنظر از ارزش مادی همینکه بدون جستجو و بدون دغدغه در اختیار شما قرار گرفته تقدیر کلانی میطلبد .
اما در تمام نقشه های بسیار ارشمند و اطلاعات بسیار نابی که جناب آرش بسیار عزیز و عالیفقدر هدیه کرده متاسفانه حتی از دکمه تشکر هم دریغ کردی و بین کلیه نفشه هایی که استفاده و ذخیره فرمودی فقط یک تشکر دیدم که اونم اجباری بود و راهی برای ناسپاسی وجود نداشت.

جدا نظرم در مورد شما وارونه شد.
یعنی یک دکمه تشکر اینقدر زحمت داره ؟ مضافا که استفاده ین تشکر هم به خودت برمیگرده
دیدم مدتی است از آرش عزیز خبری نیست و حالا فهمیدم که آزرده شده و حق داشته ، هرچند ناسپاسی افراد پشیزی ارزش نداره و نباید تاثیری بر انسان داشته باشه اما اگر کسی که می بینه بجای اجرت ناچیز هم تف عایدش میشه حق داره ناراحت بشه و قابل سرزنش نیست .
نقشه هایی که باید یک صفحه تشکر میداشت بعد از این مدت چند تا دونه تشکر داره.

البته تشکری که برای سوء استفاده و تحریک افراد برای بهره گیری بیشتر باشه همون بهتر که نباشه چون به درد جرز دیوار هم نمیخوره .
اما چطور راضی میشیم که می بینیم کسی از منافعش چشم پوشی میکنه و حرکت عام المنفعه ای میکنه ولی ما بی تفاوت باشیم و لااقل تشکر خشک و خالی و بدون هزینه و ریاکارانه هم نکنیم که بیشتر سود برسونه.

واقعیت اینه که به شخصه چیزهایی دیدم که از عبارت تشکر و تجلیل و تفدیر متنفرم ولی حیرت زده میشم که میبینم افرادی با چنان خونسردی و توقعی از زحمات دیگران استفاده میکنن که گویی تمام عالم برای خدمت به آنها آفریده شده اند و لذا نه تنها هیچگونه دین و بدهی احساس نمیکنند بلکه اگه بذل و بخشش به اونا متوقف بشه فحاشی میکنن که چرا دیگه بمن کمک نمیکنی وظیفه داری بمن کمک کنی.

جناب رجایی عزیز ،
من درویش نیستم اما درویش مسلکم و ارزشی برای مادیات قائل نیستم و مطمئنم این رفتار عاقبت خوبی نداره و ممکنه متوجه نشی که چرا گرفتار مصائبی شدی ولی هر وقت گرفتار شدی یادت باشه دلیلش همیناست که عرض کردم .
البته مرد حق هم همیشه گرفتار مصیبته اما اون مصیبت برای انسان سازی و تعالی است و با مصائبی که ناشی از جزا و کیفر اعمال هست تفاوت سنگین و ماهوی داره.
اولی از بلا استقبال میکنه و دومی فرار میکنه
مصیبت ، اولی رو میسازه ولی دومی می بازه.
به هر روی من از جناب آرش بسیار عزیز بدلیل کم لطفی های برخی از دوستان پوزش میطلبم.

سپاس
سلام استاد بابت تذکرتون ممنون و انجام وظیفه شد گاهی پیش میاد بخاطر عدم متمرکز شدن یا مشکلات و مسایل از تشکر دریغ میکنیم این تشکر خالی باعث دلگرمی و انگیزه طرف مقابل میشه

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام استاد بابت تذکرتون ممنون و انجام وظیفه شد گاهی پیش میاد بخاطر عدم متمرکز شدن یا مشکلات و مسایل از تشکر دریغ میکنیم این تشکر خالی باعث دلگرمی و انگیزه طرف مقابل میشه

درود بر شما
البته جناب رجایی شما به شخصه جزو کاربران فعال و باتجربه انجمن میباشید و از معلومات و پرسش و پاسخ های شما استفاده های فراوانی برده ایم
بنده کلی عرض مینمایم.
با کمال تاسف تو این انجمن ( سایتهای دیگه بنده ندیدم) این موضوع خیلی بیداد میکنه و کاربران واقعا کم لطفی میکنند بطوریکه تشکر اجباری و بی معنی نیز باب شده

به نظر بنده تشکر نمودن از کاربری که پست مفیدی ارسال نموده واقعا واجبه و مایه دلگرمی طرف میشه.
هر چند هیچگونه ارزش و افتخاری نداره و بماند که بدون هزینه هم میباشد ،هیچگونه تایمی هم از ما نمیگیره ، هیچ حجمی هم مصرف نمیکنه
ولی این فرهنگ بسیار بد اینجا باب شده و باید تشکر اجباری بگیری
بنده خودم از هر ارسال مفیدی بلااستثنا تشکر میکنم حتی اگه مورد نیازم هم نباشه
ودر عوض پستهایی که از تشکرهای اجباری استفاده شده اصلا استفاده نمیکنم مگر خود کاربر واسم شخصیت بالایی داشته باشه ولی در حد ممکن تشکر اجباری انجام نمیدم حتی در صورت ضرورت

کاربر یا استادی که داره لطف میکنه و هزینه اینترنت پرداخت میکنه و وقتشو صرف نگارش و تدوین وآماده سازی متن یا فایلی میکنه اون هم واسه استفاده بنده و اشخاص دیگه مسلما باید در قبالش دستمزد بگیره ولی آیا میگیره ؟ آیا بهش پرداخت میکنیم ؟
حال اگر بنده همون تشکری هم که سزاوار ایشان و کاملا رایگان میباشد از ایشان دریغ نمایم چه میشود؟
بماند که اشخاص فراوانی هم هستند که این فعالیتها و لطفها رو وظیفه میدونن
مسلما اون استاد یا کاربر دیگه به هفت جدش میخنده حتی حضور پیدا کنه چه بسا تجربه ای هم ارسال کنه!
ناگفته نمونه اشخاص بسیار بلندمرتبه ای هم وجود دارند که آدم از صبر ایشان در مقابل تمامی ناملایمتها و کم لطفیها انگشت به دهان میماند
لذا این کاملا طبیعی میباشد که تشکر فقط مایه دلگرمی و ایستادگی بیشتر کاربر لطف کننده میشه و هیچ ارزش دیگری هم نداره

پایدار باشید

بالا