آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سفید شدن صفحه 3gs

farzad_LG

کاربر vip
کاربر
2011-09-09
43
256
با سلام من یه گوشی 3gsدارم که lcd بر اثر زمین خوردن شکسته بود از بازار lcd تهیه کردم و گذاشتم اما متاسفانه اول تصویرش پرپر میکنه و بعد کامل سفید میشه البته سوکتهای تاچ و lcd با تینر شتشو کردم اما متاسفانه ایراد رفع نشده درصورت امکان راهنمایی فرمایید با تشکر

farzad_LG

کاربر vip
کاربر
2011-09-09
43
256
ال سی دی نو که خریداری شده بود ایراد داشت خود به خود خراب شده بود

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام من یه گوشی 3gsدارم که lcd بر اثر زمین خوردن شکسته بود از بازار lcd تهیه کردم و گذاشتم اما متاسفانه اول تصویرش پرپر میکنه و بعد کامل سفید میشه البته سوکتهای تاچ و lcd با تینر شتشو کردم اما متاسفانه ایراد رفع نشده درصورت امکان راهنمایی فرمایید با تشکر

دوست عزیز موارد زیر را به ترتیب چک کنید و نتیجه را اعلام کنید

1 - ابتدا گوشی را با یک LCD اورجینال تست کنید
2 - فلت را از نظر پارگی و یا له شدگی چک کنید
3 - سوکت فلت ال سی دی را ابتدا با خمیر فلکسی و سشوار صنعتی رفع لحیم سردی کنید و با تینر 20000 فوری شتشو دهید و اگر جواب نداد سوکت را تعویض کنید
4 - دو ایسی ESD شیشه ای در صورت وجود در کنار سوکت فلت ال سی دی را تعویض کنید چون این ایسی ها بر اثر ضربه ترک میخورند البته قبل از تعویض انها را چک کنید

با تشکر

shakib zero

کاربر
2014-07-11
2
0
سلام خدمت دوستان عزیز

چون مشکل بنده با ایشون یکی بود تاپیک جداگانه ای باز نکردم

بنده یک گوشی آیفون 3GS دارم که یک هفته پیش از روی میز کامپیوتر به زمین خورد و هر از گاهی صفحه به کل سفید میشد و بقول دوستمون پر پر میکرد ...

ولی به مرور بیشتر این سفید شدن صفحه تکرار شد و الآن هم که دیگه هر کاری میکنم صفحه همش سفیده ...

از دوستان میخواستم بپرسم که گوشی رو ببرم مغازه تعمیراتی ؟؟ بنظرتون چه هزینه هایی داره و...

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

متشکر

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
چون در اثر ضربه خورده گی این ایرادپیش امده . احتمال داره که خط دیتای خود LCD ترک خورده باشه و بخاطر همین باشه که صفحه پرپر میکنه . در درجه ی اول LCD باید تست و تعویض گردد . سعی کنید حتی المقدور چند LCD را تست کنید . چون معمولا LCD ها یکی در میان جواب میدن .
جناب jaxtor خیلی خوب روند کار رو توضیح داده
موفق باشید

shakib zero

کاربر
2014-07-11
2
0
چون بنده نه ابزار های مورد نیاز را دارم و نه تخصصی در این کار ( مصرف کننده ) باید ببرم به تعمیرکار بدم گوشی رو ...

میخواستم بدونم چقدر هزینه داره تعویض ال سی دی و باقی چیز ها ...

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با توجه به اینکه برند گوشی iphone بوده قطعا قطعاتش را همه جا ندارند و قیمتش هم نسبت به بقیه بیشتر هست . اگر تخصص لازم در این زمینه را ندارید . انجام ندهید . ولی اگر جرات انجام این کار را دارید و ریسک خراب شدن و بدتر شدن اوضاع رو به جان میخرید . ویدیو در y..u.o.t.u.,b.e برای بازکردن گوشی به وفور یافت میشود . و همچنین با یه سرچ توی اینترنت service manual ان رو هم به راحتی پیدا میکنی . ولی بر طبق تجربه ی قبلی ای که دارم به احتمال خیلی زیاد LCD شکسته
موفق باشی

بالا