آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش بودن کلی ایفون

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
با سلام و خسته نباشی
من یک مانیتور سیاه وسفید سیماران 4 اینچ دارم که کلا خاموش بوده و تصویر و صدا نداریم چراغ سبز نیز روشن نیست با نگاه کردن به برد تغذیه متوجه خرابی و سوختگی فیوز و چند قطعه دیکر پاور شدم تغذیه را با یک پاور نو تعویض کرده اما باز نه تصویر داریم و نه صدا و نه led سبز روشن میشود اما در این حالت با قطع و وصل هوک سوییچ اگر ان را پایین نگه داریم یک صدای تق تقی از گوشی میشنویم
لطفا برای رفع عیب راهنمایی فرمایید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام و خسته نباشی
من یک مانیتور سیاه وسفید سیماران 4 اینچ دارم که کلا خاموش بوده و تصویر و صدا نداریم چراغ سبز نیز روشن نیست با نگاه کردن به برد تغذیه متوجه خرابی و سوختگی فیوز و چند قطعه دیکر پاور شدم تغذیه را با یک پاور نو تعویض کرده اما باز نه تصویر داریم و نه صدا و نه led سبز روشن میشود اما در این حالت با قطع و وصل هوک سوییچ اگر ان را پایین نگه داریم یک صدای تق تقی از گوشی میشنویم

دوست عزیز اون صدای تق مربوط به دیودهای زینر تقه گیر هست که باید تعویض شوند شما ابتدا دیودهای زینر مربوط به هوک ایفون را تعویض کنید و کلید هوک را نیز از نظر خرابی چک کنید سپس ایسی LM386 که ایسی صوت هست را نیز تعویض کنید مشکل صدا برطرف می شود اما برای نداشتن تصویر شما باید ابتدا های ولتاژ ایفون و سپس تمام ترانزیستورهای بخش های ولتاژ مخصوصا ترانزیستور خروجی های ولتاژ را چک کنید چون احتمال سوختن ترانزیستورهای این بخش بسیار زیاد هست و سپس نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
با بکار بستن توصیه همکار گرامی مسیر ولتاژ تغذیه روی برد تصویر وصدا را بررسی واعلام کنیداحتمال قعطی ونرسیدن ولتاژ به مدار ویا شورت بودن وجود دارد
با سلام و خسته نباشی

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا رگلاتور 12 ولت مدار را چک کنید

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
سلام
طریقه تست رگلاتور چگونه است
من پایه ورودی با گراند ان را گرفتم و 14 ولت می داد و پایه خروجی با گراند نیز 12 ولت میداد
البته به مانیتور برق 110 ولت داده بودم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
طریقه تست رگلاتور چگونه است
من پایه ورودی با گراند ان را گرفتم و 14 ولت می داد و پایه خروجی با گراند نیز 12 ولت میداد
البته به مانیتور برق 110 ولت داده بودم

دوست عزیز شما ابتدا کلید دو حالته ایفون را روی برق 220 ولت بگذارید و برای تست رگولاتور باید پایه خروجی ان را نسبت به گراند ولتاژگیری کنید که باید 12 تا 12/2 ولت ولتاژ داشته باشید

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ahpa63

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
رگلاتور سالم بود ولی همچنان عیب باقی است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
رگلاتور سالم بود ولی همچنان عیب باقی است

دوست عزیز ایسی صوت به شماره LM386 را تعویض کنید به احتمال زیاد اتصال کوتاه شدن این ایسی باعث نداشتن صوت و تصویر می شود

با تشکر

بالا