آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل سوییچ نشدن مادر برد ایسوز m2n68

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
www.my-painting.mihanblog.com
سلام
دوستان از شانس بد من همیشه خرابیهای دشوار نصیبم میشه !!
این مادر برد سوییچ نمیشه و ال ای دی سبز رنگم روشنه.سوکت سویچ ولتاژ داره .کریستال 32kوقتی ولتاژ میگیری افت میکنه مثه خازن میاد پایین و یبار وقتی جامپر مربرط به chassis (کنار کلیر سیماس)رو در اوردم و استارت زدم روشن شد ولی فقط چند بار تونستم برم صفحه بایوس ولی قفل میکرد یا دیگه خروجی نمیداد ..خلاصه چیپ رو هیت گرفتم دیگه سوییچ نشد مثه قبل شد هرکاری کردم روشن نشد .فت ها و بعضی ترانزیستورها رو هم چک کردم آی سی 16 پایه دو طرف هم تعویض کردم نشد
بایوسو نتونستم آپدیت کنم متاسفانه پروگرامر ندارم.به نظر شما خرابی بایوس میتونه باعث روشن نشدن مادر برد بشه؟؟
دوستان منتظر راهنماییتان هستم
ممنون

416.jpg

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
303
911
اصفهان
باطری بایوس را جدا کنید
تست کنید که پین های ولتاژ 3.3 - 5 - 12 با منفی اتصال نباشد ATX 24 pin & ATX 4 pin

آی سی APL1117 را چک کنید ( فکر کنم در این مدل باید کنار باطزی بایوس باشد)
موس فت ها را تست کنید که قلع مردگی نداشته باشند و دو کریستال کنار چیپ را تست کنید
پایه های آیسی ITE را با مایع فلکسی با درجه باد کم هیت بگیرید

به هیچ وجه چیپ را هیت نگیرید

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
اتصال کوتاه ندارن.اگه پاورو یکسره کنی روشن میشه و سی پی داغ نمیشه.ماسفتها هم چک شدن بیرون از مدار.دو تا از ماسفتها (کنار اسلت رم)25 اهم بهم اتصال کوتاه دارن در مدار .ولی بیرون از مدار سالمن!آی او هم هیت گرفتم .کریستال 14 ک اهمی هم تعویض کردم ولی لوله ای را هنوز تعویض نکردم و ولتاژش 0.300 اهم ایناست .
یک سوال تعویض آی سی آی او به چه شکله؟شماره اش باید دقیقا یکی باشه؟

ho3in(^_^)

کاربر
2011-02-24
87
136
36
سلام مجدد
بایوس پروگرام شد،1117 هم تعویض شد ولی تغییر نکرد .آی سیITE را عوض کردم اولش سوییچ نمیشد ولی وقتی که کلید منبع تغذیه و پاور مین برد را باهم چندبار روشن خاموش کردم سوییچ شد !! حالا دیباگر روی کد ee ایست میکنه !!لطفا راهنمایی کنین
ممنون

ramin_bord20

کاربر
2014-03-27
17
23
سلام دوستان من هم دقیقا با این مشکل مواجه شدم لطفا راهنمایی کنین؟؟؟؟

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
با درود با دست روی چیپ ها فشار بیار ببین کد دیباگر تغییر میکنه یا نه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nalb

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : رد: مشکل سوییچ نشدن مادر برد ایسوز m2n68

سلام دوستان من هم دقیقا با این مشکل مواجه شدم لطفا راهنمایی کنین؟؟؟؟

همکار گرامی
این پست مربوط به 2 سال قبل هست و بی نتیجه رها شده.لطفا برا مشکل خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید و عنوان و مشکلتون رو بطور کامل توضیح دهید تا دوستان راحت تر بتونند راهنمائی کنند .
موفق باشید .

بالا