آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اموزش ساخت فلزیاب gpr

mansoor2013

کاربر
2013-09-25
44
294
کردستان - بانه
با سلام
دوست عزیز مژکان من در یکی از پستها نوشته بودم که فلزیابی دیدم که با دیش و ال ان بی کار می کرد و حالا شما می فرمایید موفق به ساخت ان شده اید حالا که معلومه خیلی زحمت پای این مدار کشیدین و وقت گذاشتین اگه می شه یه قیمت روش بزارید که هم خودت راضی باشی و هم بچه های توی سایت استفاده کنن اگه خواستی من این مدار شما رو می خرم منتظر پیام هم هستم چون خیلی وقته دنبال این مدارم ممنون

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
اگه این مدار خریداری و تست کردید خبر کارکرد و عمق زنیش به ما هم بگید با سپاس

mansoor2013

کاربر
2013-09-25
44
294
کردستان - بانه
البته ما فعلا خواستیم مژگان جان عزیز رو راضی به همکاری با دوستان بکنیم که حتی با قیمت هم شده ما راضی هستیم زحمات ایشان رو جبران کنیم

البته قبل از همه با اجازه مدیر محترم سایت که خداییش همه بهش مدیونیم :dast:

amiri630

کاربر
2014-06-21
33
58
دوستان با یه مدار فرستنده و یه ال ان بی و یه بشقاب کوچک میشه یه رادار زمینی جالب با برد نسبتا خوبی ساخت
حتی اگه یکم وارد باشید میتونید یه ای سی پروگرام کنید و فاصله رو بهتون بده در زمن میتونید به کامپیوتر هم متصل کنید البته یکم سخته
من مداری که ساخته بودمو میخواستم بزارم که حیفم اومد کل زحمتامو همینطوری بذار
ولی اگه یکم روش کار کنید میشه ساخت

...............................................................
با سلام دوست عزیز

دستانی که برای کمک بالا میروند بهتر از دستانیست که برای دعا بالا میروند

لطفا فایل را برای دانلود و استفاده دیگرعزیزان قرار بده

tarkesh007

کاربر
2014-12-24
1
0
سلام.میخواستم پروژه کارشناسی ساخت gpr ارایه بدم
امکانش هس نخ بهم بدید از کجا شروع کنم؟
باتشکر:hmm:

farzad123

کاربر
2009-09-02
1
1
سلام دوستان :هر چه سعی کردم از کنار این موضوع بگذرم و حرفی نزنم نشد که نشد .
اما بریم سر اصل موضوع ،سیستم های رادار از نظر تئوری در نگاه اول ساختار ساده ای دارند اما در عمل برای ساختن یک دستگاه از این رادارها اول اینکه باید دانش و اطلاعات کافی در ضمینه فیزیک امواج و الکترونیک داشته باشید .ثانیا تجربه کافی درعملیاتی کردن نقشه های فنی داشته باشید .اشاره ای میکنم به فرمایش دوستمون که فرمودند،با یک دیش و lnbمیشه این پروژه رو ساخت باید بگم که این همه ماجرا نیست و به همین سادگی هم نیست همه ما میدانیم که دیش و lnbدر ساختارهای کاملا جهت پذیر امواج کار برد دارند و برای همین تعیین زاویه و دست یابی به عمق متغیر نیاز به یک فونداسیون بسیار دقیق دارد که عملا برای سازه های در حال حرکت بیفایده هست .اما در بخش پردازش سیگنال نیاز یه پیچیده گی های مدارات تایمینگ هست که وضیفه نمونه برداری در حد نانو ثانیه را دارند .سرعت امواج الترو مغناطیس برابر سرعت نور هست که برای محاسبه رفت و برگشت در مسیر های کوتاه محاسبه کنید که چه زمان کوتاهیست ومدارات مبدل آنالوگ به دیجیتال که مبحت جداگانه ایست که در این مقال نمیگنجد اما من کسی را نا امید نمیکنم با همه این حرفها این پروژه قابل ساخت است اما گاو نر میخواهد و مرد کهن با سپاس از دوستان

hamonhoman

کاربر
2015-11-21
2
4
بی تعارف میگم داری دروغ میگی
البته ناراحت نشو دوست من ولی اون سروصدایی که از دستگاهت در میاد ربطی به gpr یا کلا فلزیابی یا تصویر برداری از زمین یا ردیابی نداره ،
اگه رو به قبله هستی داری هاتبرد رو میگیری عزیزم::Spam_emoticon::

micromg

کاربر
2018-03-26
84
124
سلام برای ساخت دستگاه جی پی ار شما باید یه سنسور ودرایور سنسور ونرم افزاری که درایوری که درایور وسنسور باهاش مچ بشه،البته هرکدوم ازاین قسمتهایی که گفتم داستان خاص خودش رو داره یعنی بحث سنسور خودش یه بحث مفصله یادرایور ونرم افزار،کلی بگم بهتون اگربتونید یه سنسور خوب توی این بازار پیداکنید ویه درایو خوب که باسنسور مچ بشه میتونید به راحتی یه اسکنر خوب بسازید،نمونه خوبشم از سنسورها طبق مطالعاتی که خودم داشتمali1000,fgm300دویست تسلا هستش و سنسورهای استفان مایر هم که انقدر کپی توی بازار داره که فقط سردرگمت میکنه،کلی بگم هرکی بتونه این قطعات رو پیداکنه باهر قاب ومارک و...میتونه یه اسکنر خوب بسازهالان اینایی که میگن او کا ام یافلان مارک... 90درصد همینه که گفتم تازه طرف دلش نمیسوزه سنسوری که من گفتمو بزاره یه ای ام اس 100کپی ایرانی میزاره200تومن قیمتشه میگه 30میلیون ماهم خبر نداریم چیه بایه قاب خوشگل میخریم کلاه سرمون میره

بالا