آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مداراتی برای led های لیزری سفید با 12تا 220 ولت

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
با سلام
ایا می شه از اداپتور 5 ولت برای شارژ باطری 4 ولت استفاده کرد ؟
اگر دو باطری 4 ولت را سری کردیم ایا برای شارژ باید 8 ولت به باطریها بدهیم یا مثلا 5 ولت شارژ می کند؟

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
با سلام
ایا می شه راه محاسبه خازن و مقاومتهای ان را در این مدارات توضیح دهید

qqaazzzz

کاربر
2012-02-09
1
0
سلام وادب
شرمنده وقت شما بزرگان واساتید ارجمندم رو میگیرم ممنون راهنمایی فرمایید. من اطلاعاتی در رابطه با الکترونیک ندارم ولی بسیار علاقهمند به ان هستم وموقع جوانی زیاد کیت مهران ساختم . چند تا سئوال دارم ممنون راهنمایی فرمایید. چون جنوب فارس هستم واونجا زیاد موقع تابستان پشه داره بسیار اذیت میکنه . حشره کش کوچک برقی از همین شش هزارتومتنی ها که با چتد لامپ ال ای دی روشن میشه وجلویش هم چند سیم هست جهت تخلیه برق به حشره دارم وبا یک قاب درست کردنی سایز 55 در 55 با سیم مخابراتی بعد از چندین مرتیه ازمون وخطا که متاسفانه سیم خشک نازک مفتولی گیرم نیومد با سیم نازک مخابرانی مدار سیمیش رو تو قاب منظور بزرگ کردم و با قطع مدار کوچک سیمی خود حشره کش ووصل کردن دو سبم اون به مدار سیمی بزرگ دست ساز مدار به خوبی کار میکنه وبین سیمها شوک خوب جهت تخلیه روی حشره جواب میده وتست کردم عالی هست منتهی میخواستم در این قاب دو مدار جداگانه جهت روشنایی ال ای دی ها داشته باشم یکی مداری که با 10 ال ای دی روشن شود ودیگری با 20 ال ای دی که جدا از هم باشه چرا حالا جدا چون دیدم تو حشره کش هایی که با بیست وچهار ال دی دی کار میکنند نور در موقع شب وخاموشی وهنگام خواب خیلی زیاد هست واگر کسی با این نور اذیت میشود مدار دیگر رو که با 10 لامپ ال ای دی کار میکند رو روشن کنم ومدار دیگر رو با کلید جداگانه قطع کنم. شرمنده از شما اساتید وداداش های بزرگوارم که کل ماجرا رو توضیح میدم چون خواستم در جهت لطف وراهنمایی از شما بزرگوارن بهتر راهنمایی وکمکم به لطفتون فرمایید. حالا سئوالاتم این هست که مداری که بتوان ده لامپ ال ای دی رو با بهره وری خوب وثبات وعمر بیشتر ال ای دی ها وعدم سوختن انها در دراز مدت و استاندار دباشه رو که با برق شهر روشن شود و با کلید خاموش وروشن شود رو با وسایل آن اعم از مقاومت وخازن ونقشه آن رو ممنون میشم کمک فرمایید راهنمایی به لطفتون فرمایید و مدار دیگری که با همین مندرجات فقط با بیست ال ای دی روشن شود رو لطف فرمایید. در ضمن فاقد ترانس باشه با مقاومت وخازن باشه. در ضمن میخواستم ببینم لامپ ال ای دی آبی اوال خوب هست . برای این کار نظرم همین نوع ال ای دی هست و از چه سایتی قطعاتشو تهیه کنم. اینجا متاسفانه امکان تهیه قطعات ندارم واینترنتی باید بخرم ممنون اون هم راهنمایی فرمایید.
از خداوند مهربان ورحمان برای تمام دلسوزان واساتید هر فن وحرفه ای آرزوی بهترینها رو خواهانم.
سربلند باشید
با احترام

بالا