آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آشنایی با دستگاه بوبین پیچ یا ترانس پیچ

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام دوستان عزیز
این دستگاه برای سهولت در کار سیم پیچی ترانس یا بوبین و غیره طراحی شده.
خواستم با ساختار مکانیکی این دستگاه آشنا شوید.
دوستان عزیز با مشاهده تصاویر زیر متوجه می شوید که با هر دستگاهی می توان سریع تر به نتیجه رسید.
این دستگاه یک مداد تراج رو میزی هست ببینید چگونه مورد استفاده قرار گرفته.!!!

coil-winder (6).jpg

coil-winder (1).jpg

coil-winder (2).jpg

coil-winder (3).jpg

coil-winder (5).jpg

coil-winder (4).jpg

این هم یک مدل دست ساز هست.
4710sarma.jpg

سیم پیچی با چرخ خیاطی برقی!!

DSCN6914.jpg

اینهم یک دستگاه اتوماتیک.

[hide]Gesamt-frontal.jpg[/hide]

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
بقیه تصاویر :
این بار یک دستگاه حرفه ای دست ساز .
دوستان عزیز مدارش توی وبلاگ موجود نبود.!!
فقط میتونید از قسمت مکانیکی استفاده کنید.!!

11.jpg14.jpg16.jpg13.jpg15.jpg
دوستان عزیز ابعاد تصاویر بزرگ است .بعد از ذخبره کردن داخل کامپیوتر خود .نگاه کنید.!!!!

j2242

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-02-13
362
1,208
کرمان
بقیه تصاویر :
این بار یک دستگاه حرفه ای دست ساز .
دوستان عزیز مدارش توی وبلاگ موجود نبود.!!
فقط میتونید از قسمت مکانیکی استفاده کنید.!!
دوستان عزیز ابعاد تصاویر بزرگ است .بعد از ذخبره کردن داخل کامپیوتر خود .نگاه کنید.!!!!

سلام جناب رسولی . من کارم تعمیرات پخش و باند است . میخواستم یه دستگاه بوبین پیچ درست کنم . ازتون کمک میخواستم . چون قالب های بوبین رو نمیدونم چجوری و از کجا درست یا تهیه کنم . برای ساخت خود دستگاه هم کمک میخواستم . چه موتوری بگیرم . چه مدلی بسازمش . . ممنون میشم کمکم کنید

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام جناب رسولی . من کارم تعمیرات پخش و باند است . میخواستم یه دستگاه بوبین پیچ درست کنم . ازتون کمک میخواستم . چون قالب های بوبین رو نمیدونم چجوری و از کجا درست یا تهیه کنم . برای ساخت خود دستگاه هم کمک میخواستم . چه موتوری بگیرم . چه مدلی بسازمش . . ممنون میشم کمکم کنید

سلام دوست عزیز
برای تهیه قالب ها باید تهران تشریف ببرید . یا فردا یادم بندازید از دوستان بپرسم .
وبرای ساخت این دستگاه موتوری که استفاده میشه گیربکس داره یعنی دورش زیاد نیست .اگر موتور معمولی باشه فورا سیم کنده میشه.
میگردم اگه نحوه ساخت این دستگاه رو پیدا کردم تقدیم می کنم.
موفق باشید.

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام وبا تشکر از دوستان
من قصد ساخت دارم ولی سوالی که به ذهنم خطور کرده اینه تجارب عملی از این دستگاه را داشتید؟مثلا آنرا دارید و باهاش کار کرده یا میکنید؟ از آن راضی اید؟ ویا همچین دستگاهی ساختید؟ در کل این طرحه مجرب ای هست؟

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
اگر خواستید بسازید بمواردی که میگم توجه کنید: دستگاه بوبین پیچ خوب (نه سنتی و قدیمی) لازمه دستگاه حتما گیره داشته باشه سیم از درون آن گذشته و فشار وارده به سیم قابل تنظیم باشه ، همزمان با افزایش دور این گیره و سیم (یا لا اقل سیم) متناسب با قطر سیم بجلو رانده شود ،این 2 کار در دستگاههای سنتی با دست انجام میشه و دقت کار و خصوصا یکنواختی کم و بوبین شل و سفت میشه و از همه مهمتر متناسب با افزایش قطر بوبین باید دور در دقیقه کمتر شود که عامل اصلی وا رفتن سیم پیچ در قطر بالا ست.با تشکر توجه تان

بالا