آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عیب یابی محافظ

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
با سلام و خسته نباشی

یک محافظ لوازم صوتی و تصویری پارت الکتریک داریم که بعد از اینکه حدود یک روز کارکرد زیر بار شروع به قطع و وصل میکند یعنی اینکه مرتبا زرد و سبز میشود

ایسی lm324 و خازن پلی استر 684j و رله تعویض گردیده اند در معازه برای مدت 2 روز البته بدون بار درست کار میکرد ولی دوباره پس از تحویل به مشتری مشکل پس از یک روز کار زیر بار به وجود امده است
لطفا راهنمایی فرمایید

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
830
5,202
اصفهان- کهریزسنگ
با سلام و خسته نباشییک محافظ لوازم صوتی و تصویری پارت الکتریک داریم که بعد از اینکه حدود یک روز کارکرد زیر بار شروع به قطع و وصل میکند یعنی اینکه مرتبا زرد و سبز میشود ایسی lm324 و خازن پلی استر 684j و رله تعویض گردیده اند در معازه برای مدت 2 روز البته بدون بار درست کار میکرد ولی دوباره پس از تحویل به مشتری مشکل پس از یک روز کار زیر بار به وجود امده است لطفا راهنمایی فرمایید
سلام خازن شيميايي وزنربعدازپل راتعويض وفيبرراباتينرتميزکنيد.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام و خسته نباشی

یک محافظ لوازم صوتی و تصویری پارت الکتریک داریم که بعد از اینکه حدود یک روز کارکرد زیر بار شروع به قطع و وصل میکند یعنی اینکه مرتبا زرد و سبز میشود

ایسی lm324 و خازن پلی استر 684j و رله تعویض گردیده اند در معازه برای مدت 2 روز البته بدون بار درست کار میکرد ولی دوباره پس از تحویل به مشتری مشکل پس از یک روز کار زیر بار به وجود امده است
لطفا راهنمایی فرمایید
دو عدد ترانزیستور روی مدار دارید انها را دقیق چک کنید
سپس اگر سالم بودند خازن خود را به 105 تعقیر دهید(میتونید از تو پاور در بیارید)

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام و خسته نباشی

لطفا راهنمایی فرمایید
با سلام :
البته تعمیر چنین دستگاه های بنجلی مقرون بصرف به نظر نمی اید اما یکی از دلایل را میتوان در نحوه بکارگیری مشتری جستجو کرد { با توجه به اینکه فرمودین در حالت بی باری سالم کار ...و... } زیاد دیده شده که کاربر در فواصل طولانی و همچنین از سیم های قطر کمتر برای مصارف با توان چشمگیر از چنین دستگاه هایی بهره برده است . عیب از اینجا ناشی میشود که به هنگام بی باری چون صرفاجریان خود دستگاه ناچیز هست با افت ولتاژ مواجه نمیشید اما به محض وصل و زیر بار بدلیل افت ولتاژ در مسیر یا در سیم رابط ضعیف - دستگاه فوق این افت را تشخیص داده و بار را قطع میکند این بار بازم بدلیل قطع جریان افت ولتاژ جبران شده و دوباره دستگاه وصل میکند و این سیکل کاری تکرار و عیب فوق ناشی میگردد با مشتری صحبت و ایشون را نیز توجیه کنید .
موفق باشید .

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
با سلام و خسته نباشی
لامپ درون کلید قطع و وصل این محافظ سوخته است و هنگامی که محافظ به برق زده میشود به نظر میرسد که لاک قرمز رنگ این کلید بیش از حد گرم میشود حال با توجه به توضیحات اقای gadraj ایا علت عیب محافظ از کلید قطع و وصل نمی باشد
لطفا راهنمایی فرمایید

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام و خسته نباشی
لامپ درون کلید قطع و وصل این محافظ سوخته است و هنگامی که محافظ به برق زده میشود به نظر میرسد که لاک قرمز رنگ این کلید بیش از حد گرم میشود حال با توجه به توضیحات اقای gadraj ایا علت عیب محافظ از کلید قطع و وصل نمی باشد
لطفا راهنمایی فرمایید

با سلام و خسته نباشی
لطفا راهنمایی فرمایید

سلا دوست من
با نظر استاد گرانقدر جناب آقای gadraj کاملا موافقم ، چندی پیش همین مشکلو داشتم ، ای سی عوض کردم نشد، تمام المانهاشو تست و بررسی کردم اما بی نتیجه بودش.
بالاخره تصمیم گرفتم یکسرش کنم.
شما اگه دوست داشتید بیشتر تحلیلش کن، اما نتیجه کارتو خبر بده
موفق باشید

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
یکی از دلایل قطع و وصل بی جهت رله خازن های الکترولیتی هست توصیه میکنم اونها رو هم تعویض کنید البته خرابی خازن باعث سوختن آیسی هم میشود مثلا" من هم یک مورد داشتم که به محض اینکه به برق وصل میشد رله دائما" قطع و وصل میکرد . با تعویض یک خازن الکترولیتی که مقدارش خاطرم نیست مشکل حل شد .
موفق باشید

Masoud.ENG

کاربر
2013-08-02
4
12
سلام دوستان من یک محافظ مدل EL-1625 دارم که مشکل پیدا کرده و هر دو پورت خروجیش فاز میده !؟ چراغاش هم روشن نمیشن ، میخام ازش فقط واسه راه اندازی بوبین یه کنتاکتور استفاده کنم . لطفا راهنمایی کنید
ممنون

بالا