آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تست موتور پنکه

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
697
ایران
با سلام. در صورتی که پنکه ضعیف کار می کند و شتاب لازم را ندارد موتور نیم سوز شده است و باید تعوض یا سیم پیچی مجدد شود در صورت نیم سوز شدن موتور هنگام کار کردن داغ میکند. روش تست: سیم مشترک نسبت به دور تند اهم کمتر و نسبت به دور کند اهم بیشتر را نشان میدهد. البته در مواقع نیم سوز بودن موتور بعضی از سیم های کلافها بدلیل ذوب شدن روغن عایق (شالاک) بهم اتصال کرده و از قدرت موتور می کاهد و به مرور زمان باعث ایست کامل موتو میگردد.

rodbast90

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-21
545
1,969
babolsar
بنام خدا
سلام وخسته نباشید
نفرمودید پنکه زمینی است یا سقفی
اگر زمینی باشد هسته سیم پیچی شده آماده در بازار وجود دارد میخرید وتعویض میکنید
ولی اگر سقفی باشد باید سیم پیچی شود از آنهایی که کارشان سیم پیچی است میتونید فرمولش را تهیه کنید.
موفق باشید انشاءالله.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام میخاستم بدونم چطور میشه سیم پیچ پنکه رو با اهم متر امتحان کرد؟(میخام ببینم نیم سوزه یا نه) خیلی ضعیفه ولی از خازن نیست

سلام
اگر مطمئن هستید که سیم ها را اشتباها جابجا نکرده اید و خازن را با ظرفیت مشابه تست کرده اید دراینصورت با توجه به اظهارات شما ، سیم پیچ آن کاملا صحیح و سالم است و ارزش آن بیش از سیم پیچ موجود بازار است و فقط بوش ها خراب هستند.

اگر محور موتور را با دست بگیرید و با تکان های ریز بطرف بالا و پایین حرکت دهید قطعا لغی محسوس آنرا در داخل بوش ملاحظه میفرمایید و همیشه بوش جلو بدلیل تحمل وزن پروانه ، زودتر خراب میشود

غالبا گشادی بوش موجب تولید صداهای جیر جیر ناهنجار نیز میشود که با روغنکاری برای مدتی بیصدا خواهد شد.

سپاس

آخرین ویرایش:

Repairm@n

کاربر
2012-12-02
3
7
دوستان سلام موتور های پنکه ها اینقدر آشغاله که ارزش تعویض سیم پیچ یا سیم پیچی مجدد نداره (جنس چینی بدرد نخور)

اگه موتور پنکه نیمسوز شد یا کلا سوخت بهتره موتورشو عوض کنید آدرس لوازم جانبی پنکه : تهران - خیابان مصطفی خمینی - بعد ازچهارراه سیروس - خیابان بالاگر

موفق باشید

امید om

کاربر
2020-04-30
1
2
سلام .موتور پنکه زمینی من ب یکباره خموش شد ودیگه روشن نشد بعد کلیدا ۴ تا سیم داره ک قبل از ورود ب موتور سیما رو قطع کردم یدونش نوله وتا دوشاخه راه میده مستقیم ولی ۳ تا دیگه بترتیب کلیدهارو ک فعال میکنی فاز دار میشن ولی از سمت موتور ستا سیم مربوط ب تنظیم دور بهم راه میدن ولی هیچ کدوم ب نول راه نمیدن .احتمال اتصال سیم پیچا هستش .ظاهرسیم پیچ کاملا سالمه .

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام .موتور پنکه زمینی من ب یکباره خموش شد ودیگه روشن نشد بعد کلیدا ۴ تا سیم داره ک قبل از ورود ب موتور سیما رو قطع کردم یدونش نوله وتا دوشاخه راه میده مستقیم ولی ۳ تا دیگه بترتیب کلیدهارو ک فعال میکنی فاز دار میشن ولی از سمت موتور ستا سیم مربوط ب تنظیم دور بهم راه میدن ولی هیچ کدوم ب نول راه نمیدن .احتمال اتصال سیم پیچا هستش .ظاهرسیم پیچ کاملا سالمه .
درود
میتونی از طریق اهم گیری تشخیص بدی سیم پیچ سوخته یا نه .
سپاس

بالا