آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کدc1 درمادر برد ایسوس مدل p4sp-mx

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
مادر برد فوق در حال کار بود که یک دفعه خاموش شد و دوباره که روشن کردم تصویر نمیده وبا دیباگر هم کد c1رو نشون میده سی پی یو ورم هم با مادر برد دیگه تست کردم وسالمن پاور هم سالمه وبا پاور های دیگه همین مشکل رو داره هارد وتمام لوازم متصل به مادر برد رو ازش جدا کردم همینه نکته دیگه هم اینه که مدتی مادر برد روشن باشه بیزر بوق بلند ی میزنه وقطع میشه ودوباره بوق بلند وقطع میشه که همین طور ادامه داره وقتی ریست رو میزنم دیبا گر چراغها سریع خاموش ودوباره روشن میشن فکر میکنم که بایوس باید سالم باشه واین ایراد باید مربوط به قسمت سی پی یو باشه با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام برد رو با تینر شستم و همچنین روی پل شمالی هم هیتر گرفتم حال مادر برد روشن میکنم کد 00رو نشون میده وهیچ عکس العملی نشون نمیده ا به نظرم که احتمال زیاد پل شمالی باید خراب شده باشه نظر شما چیه

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
ایا پل شمالی خراب شده ؟ لطفا کمک کنید

ki0mars

کاربر
2010-08-12
38
50
دوست عزیز کد C1 اصلا ربطی به پل شمالی نداشت ارور C1 فقط و فقط مال رم هستش احتمالا شما ولتاژ رم نداشتین یا فرکانس رم که در هر دو حالت هم به شمالی ربطی نداشت ، الان مشکلت بزرگتر شده اول از همه با یه سی پی یو دیگه تست کن اگه جواب نداد پل شمالی رو فشار بده بعد روشن کن احتمالا کد بیاد البته مشکل 00 حل بشه اختمالا مشکل C1 به قوت خودش باقی هستش حالا شما این تست رو بکن اگه رسیدی به C1 ولتاژ اسلات رم رو بگیر اگه درست نباشه فتهای اطراف رم رو تست کن مشکل رم معمولا از فتهای اطراف رم یا IC رم هستش ، قبل اینکه به پل شمالی هیت بدی این کار رو میکردی اختمال خیلی زیاد مشکلش حل بود ، ایشالا حل بشه نتیجه رو اعلام کن

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام اقا متشکر از اینکه راهنماییم کردی من با چند تا سی پی یو و رم دیگه هم تست کردم مشکل 00 رفع نشد میمونه پل شمالی که با فشار دادن رو چیپ هم باز کد 00 رو میزنه فردا مادر برد رو به یکی از دوستام که تعمیر کاره نشون بدم ببینم کاریش میشه کرد خودم دست کاری کنم بیشتر خراب تر میشه بازم متشکر از شما

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
فکر نکنم از بایوس باشه خودم پروگرامر ندارم با هیتر گرفتن پل شمالی این بلا رو سرش اوردم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
متاسفانه چیپ پل شمالی خراب شده و از جاش تکون خورده دوستم گفت که ارزش تعمیر شدن نداره و کلا پل شمالی باید عوض بشه دوستان نظر شما چیه ایا میارزه تعمیر کنم

بالا