آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای مدار میکرو

ara_tz

کاربر
2009-06-26
5
4
سلام من میخواستم یه مدار با میکرو بسازم که زمان را به من نشون بده و دو زمان من بهش بدم تاطبق اون زمان یک رله روشن و در زمان بعدی خاموش شود.

برای تغذیه اون می خوام از این رله هایی که در مدار های محافظ استفاده می شه استفاده کنم .
نمایشگرشم میخوام سون سگمنت باشه و در ضمن می خواستم یک باطری هم به عنوان ذخیره زمان در حالت بی برقی داشته باشم.

از استادان خواهش میکنم در ساخت این مدار به من کمک کنند.

123456za

کاربر
2009-07-03
4
3
سلام
لا اقل می گفتید با چه میکرویی می خواین
و اینکه اگه برنامه کامل بخواین پروژه می شه و باید بدید براتون بنویسند و اگه کمک در برنامه نویسی هست در خدمتم استارت رو بزنید کمکتون می کنم

ara_tz

کاربر
2009-06-26
5
4
سلام ممنون که به این سرعت جواب دادید
میخواستم با atmega8 این مدارو بسازم البته در صورت امکان. ولی نوع میکرو صد در صد مهم نیست برام
یه جورایی همونطور که گفتید شبیه به پروژه هستش میخواستم برق شهر رو به وسیله رله قطع و وصل کنم و کنترل رله هم به وسیله میکرو در زمان معین شده توسط خودم باشه.
میخواستم تغذیه مدار رو از همون رله بگیرم مثل رله هایی که در مدارات محافظ وجود دارن که یه خروجی 24 ولت دارن برای تغذیه مدار
البته من مبتدی هستم و میخواستم بدونم با ال سی دی بزنم بهتره یا سون سگمنت؟
حالا سعی میکنم یه نقشه که نسبتا نشون بده چی میخوام بکشم

ara_tz

کاربر
2009-06-26
5
4
سلام اینم نقشه مدار:

2.jpg

در مورد مدار باید بگم LCD به پورت B وصل میشه و تغذیه مدار رو هم جداگانه از یک ترانس 12 ولتی مخصوص هالوژن استفاده میشه

C1: این دگمه برای اضافه کردن زمان
C2: کم کردن زمان
C3: پرش به چهارحالت زمان اصلی یعنی ساعت ، زمان روشن شدن رله ، زمان خاموش شدن رله و در آخر برای تایید به کار بره.
C4: برای تنظیم ساعت و دقیقه روی اونها بره به عبارتی برای انتخاب اونا باشه

ترانزیستور همون طور که پیداس برای راه اندازی رله هستش و اینکه LCD باید 2*16 باشه و در حالت عادی ساعت رو نشون بده

ممنون از همه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pps2011
بالا