آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار حرفه ای یک LCFR متر (قابلیت اندازه گیری فرکانس.سلف. خازن . مقاومت )

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
سلام دوستان عزیز
این مدار رو تقدیم می کنم به دوست خوبم sovietiran
هدف از این پست همکاری برای ساخت این مدار حرفه ای می باشد.
دوستان عزیز درخواست من اینه که هر کسی شروع به ساخت کرد از مراحل ساختش عکس تهیه کنه و در این پست قرار بده
تا موجب پیشرفت و خلق ایده های جدید بشه.خودم هم شروع به ساخت خواهم کرد. انشالله .
به امید موفقیت.
این مدار همانطور که از اسمش پیداست .قابلیت اندازه گیری مقدار اندوکتانس سلف و ظرفیت خازن و مقدار مقاومت . فرکانس تا
2000 مگاهرتز رو داره.

قسمت اول:

شماتیک مدار
[hide]مشاهده فایل‌پیوست LCFR.rar[/hide]

lcrf.jpg

IMG_6125.jpg

IMG_6128.jpg

post-39-1341255129.jpg

5a0ce888c3df.jpg
[hide]
post-39-1343464137.jpg

post-39-1343464358.jpg[/hide]

آخرین ویرایش:

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
سلام دوستان عزیز
این مدار رو تقدیم می کنم به دوست خوبم sovietiran
هدف از این پست همکاری برای ساخت این مدار حرفه ای می باشد.
دوستان عزیز درخواست من اینه که هر کسی شروع به ساخت کرد از مراحل ساختش عکس تهیه کنه و در این پست قرار بده
تا موجب پیشرفت و خلق ایده های جدید بشه.خودم هم شروع به ساخت خواهم کرد. انشالله .
به امید موفقیت.
این مدار همانطور که از اسمش پیداست .قابلیت اندازه گیری مقدار اندوکتانس سلف و ظرفیت خازن و مقدار مقاومت . فرکانس تا
2000 مگاهرتز رو داره.

با سلام دوست عزیز ممنون از اینکه زحمت کشیدی با توجه به اینکه تو شهرهای کوچک پیدا کردن ثطعات خیلی مشکله یا اصلا امکان پذیر نیست آیا میشه یک نمونه کامل از این دستگاه رو برای ما هم تهیه کنید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
با سلام دوست عزیز ممنون از اینکه زحمت کشیدی با توجه به اینکه تو شهرهای کوچک پیدا کردن قطعات خیلی مشکله یا اصلا امکان پذیر نیست آیا میشه یک نمونه کامل از این دستگاه رو برای ما هم تهیه کنید؟

سلام
دوست عزیز فعلا تهیه قطعات برای بنده هم مقدور نیست (البته یکی دو قلمش مونده ).از دوستانی که می تونند محل فروش آی سی ها رو پیدا کنند پیام خصوصی کنند تا نسبت به تهیه قطعات و ساخت نمونه اولیه این دستگاه اقدام کنیم یا اینکه هر کس میتونه خودش بزنه و تصاویرش رو تو تایپیک قرار بده. هدف اینه که همه دوستان یکی از این دستگاه داشته باشند پس عجله نکنید.!!!!

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478

سلام استاد رسولی گل #$V686
عزیزی
بینهایت ممنون . وتشکر اتفاقا مدار کامل و جالبی هست اگه بتونیم راش بندازیم عالی میشه .
فقط یه نکته . برنامه اصلیش و داری منظورم سورس برنامه که برای pic نوشته شده

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران

سلام استاد رسولی گل #$V686
عزیزی
بینهایت ممنون . وتشکر اتفاقا مدار کامل و جالبی هست اگه بتونیم راش بندازیم عالی میشه .
فقط یه نکته . برنامه اصلیش و داری منظورم سورس برنامه که برای pic نوشته شده

سلام مهندس جان!
نه متاصفانه . فقط فایل هگزش موجوده فیلمش هم موجوده در روز های آینده اپ خواهد شد.
خیلی وقت بود دنبالش بودم تا اینکه دستم رسید . گفتم یه تکونی به سایت بدم تا دوستان همت کنند .
و برای خودشون بسازن. آموزش ساخت PCB هم تو سایت گذاشتم میتونند با استفاده از اون براحتی بردش رو بزنن.

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=19420

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=28240

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام مهندس جان!
نه متاصفانه . فقط فایل هگزش موجوده فیلمش هم موجوده در روز های آینده اپ خواهد شد.
خیلی وقت بود دنبالش بودم تا اینکه دستم رسید . گفتم یه تکونی به سایت بدم تا دوستان همت کنند .
و برای خودشون بسازن. آموزش ساخت PCB هم تو سایت گذاشتم میتونند با استفاده از اون براحتی بردش رو بزنن.

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=19420

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=28240
:iran::
حیف شد . اما خوب حالا اون هگزش کجاست .؟ هگزشو دم دست داری ؟. خودت تا الان اینو ساختی که ببینی جواب میده با اون هگز یانه .؟؟؟

jfrras

مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
:iran::
حیف شد . اما خوب حالا اون هگزش کجاست .؟ هگزشو دم دست داری ؟. خودت تا الان اینو ساختی که ببینی جواب میده با اون هگز یانه .؟؟؟

مطمئنم کار میکنه .نه هنوز نساختمش . هگزش رو تو فرصت های بعدی آپلود می کنم. اول ببینم چقدر علاقه مند داریم تا بعد .فیلمش هم خیلی جالبه.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود
جناب رسولی عرض ارادت
عجب طرحی است!!
واقعا جای قدردانی دارد تلاشتان در گزینش مدارات عالی و ارایه انها.
سپاس
بدرود

بالا