آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: گرفتن بکاپ از بایوس با برنامه Universal BIOS Backup ToolKit

tasvirsaz

کاربر vip
کاربر
2010-12-14
24
353
گرمسار
با سلام خدمت دوستان
برنامه ای که در ادامه آپلود میکنم در محیط ویندوز اجرا میشود و نیازی به نصب ندارد.
[hide]
با این برنامه می توان به هر لپتاپی که دسترسی پیدا کردیم از بایوس آن بک آپ گرفته و سعی کنیم برای دیگران هم به اشتراک بگذاریم.
[/hide]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
پاسخ : طریقه backup گرفتن از بایوس

سلام آقای حیدری بیشتر توضیح بدید با TNM چطوری میشه ممنون میشم کاملتر توضیح بدید باتشکر

masoud_n

کاربر vip
vip
کاربر
2011-01-31
65
217
36
قم
پاسخ : طریقه backup گرفتن از بایوس

با سلام خدمت دوستان
برنامه ای که در ادامه آپلود میکنم در محیط ویندوز اجرا میشود و نیازی به نصب ندارد.
hidden content may not be quoted
سلام دوست عزیز
من با استفاده از این نرم افزار از لپ تاپ 5110 بک آپ گرفتم و با tnm لپ تاپ دیگه ای رو پروگرام کردم جواب نداد
یعنی کار نکرد در صورتی که با فایلی که قبلا از این دستگاه بک آپ داشتم روش جواب داد
کارایی این نرم افزار دقیقا تو چی متونه باشه

Vahid.f312

کاربر
2013-03-14
212
638
با سلام این برنامه تیک کاستوم اگه بزنین سایز آیسی رو به صورت دستی می تونین تعریف کنین، و آنتی ویروس هم باید غیرفعال باشه، ولی بنظرم خودش باید به صورت اتوماتیک سایز و بفهمه، نظر دوستان چیه؟؟؟

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
با تشکر از دوست خوب انجمن Vahid.f312 و راهنمایی مفید ایشان

1.jpg

برای تشخیص خودکار این تیک باید قعال نباشد
دوستان در نظر داشته باشید این برنامه ها بصورت کاربردی مفید هستند
(مثلا دستگاه های پلمپ)
و از انجایی که هر برنامه Bug هایی داره ، نمیشه بصورت 100 درصد روی اینجور نرم افزارها حساب کرد
بهترین راه بکاپ گیری استفاده از پروگزامر هست
که بصورت دقیق سایز را تشخیص داده و بکاپ را با فرمت BIN گرفته
استفاده از این نرم افزار در برخی ورژن ها فقط بصورت Rom بکاپ میگیرد

پیوست‌ها

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

7.png
نوشته اصلی توسط tasvirsaz

با سلام خدمت دوستان
برنامه ای که در ادامه آپلود میکنم در محیط ویندوز اجرا میشود و نیازی به نصب ندارد.​

با تشکر
فایل بایوس معمولا با پسوند bin بوده و حجمش حدود 512 کیلو بایت است ولی بک آپی که بکمک فایل بایوس اشاره شده در بالا گرفتم پسوندش بصورت rom بوده و حجم فایل 14/5 مگابایت است فرقش چیست و با توجه به حجم زیادش چگونه استفاده میشود ؟
احتمالا بجای پرورگرامر با استفاده از نرم افزار خاصی مستقیما به سیستم انتقال داده میشود

آخرین ویرایش:

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
شما باید تیک که مشخص کردم را غیر فعال کنید
تا خود برنامه اتوماتیک سایز را تشخیص دهد
ضمن اینکه روش بکاپ گرفتن با این برنامه زیاد قابل اطمینان نمی باشد

و حتما و الزاما می بایست با پروگرامر بکاب گرفت
در آخر پروگرامر هر دو فایل را قادر به شناسایی می باشد
هم Rom و هم BIN

ghasemi2020

کاربر vip
کاربر
2012-02-14
115
445
دوستان در مورد حجم که بعضی ها اشاره کردند من هم همین مشکل رو داشتم و بعد از بک آپ گیری متوجه شدم که حجم فایل بکاپ از حجم ای سی بیشتره

با نرم افزار Sweetscape_010_Editor فایل بکآپ گرفته شده رو چک کردم که متوجه شدم این برنامه در پایان فایل مشخصات خود نرم افزار رو درج میکنه و چیز مهمی نیست
وقتی پروگرامر میخاد آی سی رو پروگرام کنه پیغام عدم تطابق حجم فایل با حجم ای سی میده که می تونید تایید کنید و پروگرام انجام بشه

من یک بایوس رو هم با این نرم افزار و هم با پروگرامر در دو مرحله بکاپ گرفتم با مقایسه این دوفایل به این نتیجه رسیدم
فکر هم نکنم که برنامه مشکلی داشته باشه

بالا