آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

بحث و تبادل اطلاعات در مورد مشکل ریست شدن ویندوز 8 در بعضی سیستمها

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
با سلام.

اینروزها متوجه شدم تعداد زیادی از دوستان با این مورد مشکل دارند و هنوز براش راه حلی پیدا نشده. حتی تمام سایتهای انگلیسی زبان رو زیر و رو کردم مطلب کاربردی ندیدم.
تصمیم گرفتم اینجا در موردش تاپیک بزنم تا ببینیم میتونیم خودمون دلیلش رو پیدا کنیم یا خیر.

من یک ویندوز 8 دستکاری نشده و خوب دارم. اوایل که روی لپ تاپ خودم نصب کردم متوجه شدم گاهی صفحه مرگ و آبی رنگ که ظاهرهش هم با ویندوز 7 عوض شده میاد و بعد از 100 شدن عدد مربوطه سیستم ری استارت میشه.
فکر کردم چون نسخه های اولیه ویندوز 8 هست ممکنه مشکل داشته باشه. اما بعدا متوجه شدم همین ویندوز رو روی بعضی سیستمها نصب میکنم هیچ مشکلی ندارند و حتی یک بار هم ریست نمیشند. ولی بعضی گه گاه ریست میشند.

خلاصه بعد از کار کردن با این مسئله روی یکی از سیستمها به این نتیجه رسیدم که فقط وقتی به اینترنت وصل هست ریست میشه و معمولا همون لحظه وایرلس چند ثانیه قطع میشه که در همون لحظات ریست میشه. اما با آپدیت کارت وایرلس همچنان مشکل باقی بود تا اینکه دیدم در سیستم دیگری حتی بدون استفاده از اینترنت باز هم سیستم ریست میشه! و البته این مورد هم جالبه که در ویندوز 8 فقط اینگونه هست که هر چند دقیقه یک بار چند لحظه وایرلس قطع میشه و دوباره وصل میشه!!

خود مایکروسافت گفته زمانی این مشکل پیش میاد که ویندوز 8 با یکی از سخت افزارها مشکل داشته باشه. اما با وجود آپدیت شدن همه درایورها و جدید بودن لپ تاپ باز هم ریست اتفاق میفته.
اما بعضی لپ تاپها هرگز ریست نمیشند با همین ویندوز.....

شما هم اگر تجربه ای در این زمینه دارید بفرمایید
موفق باشید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
باشه از حالا هر چی نصب کردم می نویسم اما قبلیها رو یادم نیست.
مثلا لپ تاپ خودم که asus n61jq هست که ریست میشه.
اما روی یک سونی نصب کردم اصلا ریست نشد مدل دقیقش و میپرسم می نویسم. قدیمی هم هست!
روی یک گیگابایت نصب کردم این بدون اینترنت هم ریست میشد اما اون ایسوس تا حالا ندیدم بدون اینترنت ریست بشه.

alitary

کاربر
2013-07-15
1
4
سلام. تقريبا من اوايل كه ويندوز 8 نصب كرده بودم مشكلي نداشتم (روي هارد 80 گيگ) اما بعد از عوض كردن هارد (ويندوز رو روي يك هادر ديگر نصب ميكنم (عموما 80 يا 160 گيگ) كه اين يكي 160 بود) همش اين مشكل رو داشتم.
من اوايل به برخي برنامه ها شك كردم به كرك و چندين بار با چنتا هارد ديگر هم تست كردم. سخت افزار رو بررسي كردم و در نهايت بعد از كلي كلنجار رفتن خسته شدم و آخرش همون هاردي كه قبلا (80 گيگ) ويندوز روش بود رو وصل كردم ولي با اين هم مشكل به وجود آمده. فكر كنم همون بحث اينترنت و ... باشه! البته بيشتر مواقعي كه سيستم من ريست ميشه من با KMPLAYER دارم كار ميكنم . حالا اگر كسي جوابي پيدا كرد به ما هم خبر بده ممنون

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
من که مشکلم فقط به همون اینترنت بر می گرده و هر موقع دیتا در حال دریافت و پاسخ باشه و نت چند لحظه هم قطع بشه ریست میشه....
ولی برای دوستانم دیدم شرایط خاص دیگری هم میتونه باعث ریست شدن بشه!

sattar62

کاربر
2010-02-02
60
192
NeverLand
با وجود اینکه یک سالیه از معرفی رسمی ویندوز 8 می گذره،اما به نظر بنده باز هم برای مهاجرت به این ویندوز زوده.اکثر مشکلاتی که دوستان میگن برمیگرده به درایورهای سخت افزار.نمیشه به سخت افزارهایی که خود ویندوز 8 شناسایی ودرایور اون رو نصب کرده کاملاً اطمینان کرد.به خصوص کارت گرافیک و کارت های بی سیم شبکه(WiFi).مشکل بعدی سازگار نبودن نسخه هایی از نرم افزارها با این نسخه از ویندوزه.
با وجود اینکه از همون نسخه های اولیه، ویندوز 8 رو نصب و تجربه نمودم(برای مدت کوتاهی) ولی باز هم تا معرفی رسمی ویندوز 8.1 منتظر می مونم.اون وقته که کلاً از 7 به 8.1 مهاجرت می کنم.

بالا