آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

روشن نشدن پاور

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
با سلام به اساتید عزیز و گرامی

در پاور شکل زیر (که متاسفانه نه مدلش معلومه نه وات ش) مشکلش اینه که روشن نمیشه و وقتی ولتاژ سیم سبز رنگ رو میگرم ضعیف هستش حدوداً 1.5 ولت هستش و روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید

شماره آی سی که دارآوردم KAC65670714H

با تشکر

پیوست‌ها

• 70.4 کیلوبایت بازدیدها: 285
آخرین ویرایش:

yahya136926

کاربر vip
vip
کاربر
2010-06-25
17
21
خوزستان
خدمت استاد خودم بگم که من توی این عکس آی سی TL494 رو نمیبینم و با بگم که این آی سی کنترال کننده عرض پالس هست وباید در مدار باشه نکته بعدی اینکه برای راه انداختن کامل پاور باید سیم سبز و طوسی رو به هم اتصال بدی و نکته سوم اینکه آی سی TL431 که به شکل ترانزیستور هستش رو هم چک کن و دیودهای زنز چون افت ولتاژ در پاورها معمولا مربوط به دیود های زنر است که اتصال کوتاه شده اند.امیدوارم که مشکلت حل بشه

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
خدمت استاد خودم بگم که من توی این عکس آی سی TL494 رو نمیبینم و با بگم که این آی سی کنترال کننده عرض پالس هست وباید در مدار باشه نکته بعدی اینکه برای راه انداختن کامل پاور باید سیم سبز و طوسی رو به هم اتصال بدی و نکته سوم اینکه آی سی TL431 که به شکل ترانزیستور هستش رو هم چک کن و دیودهای زنز چون افت ولتاژ در پاورها معمولا مربوط به دیود های زنر است که اتصال کوتاه شده اند.امیدوارم که مشکلت حل بشه

استاد عزیز
شماره آی سی که دارآوردم KAC65670714H
نه
TL494
در راه اندازی پاور مگه سیم سبز رو به یکی از سیم های سیاه وصل نمی کنند ؟؟؟ باید طوسی هم وصل بشه ؟؟؟

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
سلام
رو بنفش چند ولت دارین؟
اگه رو بنفش هم افت ولتاژ داری برو سراغ tl431 نزدیک اپتو کوپلر مسیر سورس و آند رو دنبال کن ببین موردی ندارنٰ
متصل به سورس tl431‌یک مقاومت هستش ببین تغییر اهم نداده دقیقا" مثل اون رو و یا یک مقاومت یک کم بالاتر از اون رو نه زیاد تعویض کن ببین ولتاژ سبز چه تغییری می کنه باز میگ یا مثل اون مقاومت ویا یک کم نه زیاد نزدیک به اون مقاومت

آخرین ویرایش:

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
دوستان

اون آی سی که در این پاور بکار رفته TL494 نیست و به این شماره هستش
KAC65670714H آیا مشابهی داره یا میتونم TL رو جایگزین کنم ؟ ؟

ولتاژ سیم سبز 1.70 و ولتاژ سیم بنفش 1.85 !! می باشد

آخرین ویرایش:

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
ولتازهاتون خیلی پایین هستش اون آزمایش رو انجام دادین نتیجه چی شد؟
tl431 همه چیز به این بر می گرده تنظیم کننده ولتاز همینه برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه نمایید
در این تاپیک یک مدار تغذیه نمون توسط یکی از اساتید با سواد و دانشمند مورد بررسی قرار گرفته برا تعمیرات خیلی کمکتون می کنه
نحوه تست اپتو کوپلر و این بخش اولیه تغذیه سوئیچینگ توضیح داده شده است

در مورد جایگزینی با آی سی 7500 اگه می خواین تست بکنید ببینید مثلا" پایه 4 به کجا می ره و 13و14و15 به هم وصل هست یا با یک پاور دیگه مقایسه بکنید چون اون آي سی اصلی که نوشتید رو من ندیدم رو پاورها

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=36121&page=1

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
نه tl431 پیش میاد که بسوزه هر چقدر مقاومت سورس رو زیاد کنید البته نه زیاد که به پاور آسیب بزنه ولتاز استند بای بالاتر می ره اگه بخش اولیه سالم باشه این رو یه تستی بکن

در بخش اولیه ولتاز بالاست پس حواست به اون بخش باشه و قبل از هر کاری هم یک لامپ 100 واتی رو با برق ورودی سری کن تا با یک اتصالی به پاورت آسیب نرسه
سعی کن از نمای پشت پاورت یک عکس واضح و یک عکس هم از رو بصورت واضحتر تا ببینم از چه نوعی هستش

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
اول اپتو کوپلر رو ولتاژ گیری کردم صفر بود !
اپتو کوپلر هم سالم بود
ولتاژ ضعیفی روی پایه TL که به مقاومت هستش حدود 1.02 بود

آخرین ویرایش:

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,849
مسیر پایه سورس tl431 رو چک کن چه مقاومتی روی این پایه داری یکم زیادش کن ببین تغییری رو ولتاژت داره یا نه این آزمایش رو انجام بده و اعلام کن
هر چی این ولتاژ در پایه سورس بالاتر بره اپتوکوپلر روشنتر می شه و در نتیجه در طرف مقابل جریان بیشتری از دو پایه کوپر عبور می کنه و همین باعث میشه تا پهنای پالس بیاد پایین تا اضافه ولتاژ رو اصلاح بکنه و همین باعث افت ولتاژ در استند بای میشه پس شما یه آزمایش ساده بکنید ببینید که این بخش کار می کنه یا نه و اون هم اینه که مقاومتی که به سورس می ره رو یک کم زیادتر بکن تا کوپلر تاریکتر بشه تا ولتاژات در خروجی استندبای بیشتر بشه!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:
بالا