آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
سلام
اگه ولتاژات بیشتر شده پس باید یکم این مقاومت رو کم کنی چرا ولتاژات بیشتره برسونشون به 5 ولت بنفش رو خودتو باید تست کنید ببینید به چه اهمی به بهترین و نزدیکترین ولتاژ 5 ولت می رسید
ببخشید که بخاطر مشغله دانشگاه دیر به دیر به اینجا سر می زنم
در ضمن من هر چی یاد گرفتم از استاد غزال هستش که باید از ایشون ویزرگواری که می کنند و با صبر و حوصله مفاهیم رو آموزش میدن ممنون و سپاسگذار باشیم

مقاومت رو کم کردم ولی این دوتا مقاومتی که مشخص کردم ( قهوه ای سیاه سیاه ) ازش دود بلند شد و سوخت:blinksmi:

پیوست‌ها

• 114.4 کیلوبایت بازدیدها: 126

arshia hm

کاربر
2008-06-02
190
1,850
سلام
مسیر این مقاومتهارو چک کن ببین به کجا میرن اتصالی نداشته باشن قطعا"باید یه اتصالی باشه که از این دوتا جریان کشیده و باعث سوختن اونها شده

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
سلام
مسیر این مقاومتهارو چک کن ببین به کجا میرن اتصالی نداشته باشن قطعا"باید یه اتصالی باشه که از این دوتا جریان کشیده و باعث سوختن اونها شده

گشتم رو برد اصلاً اتصالی وجود نداشت مقاومت ها رو عوض کردم دوباره سوخت :(

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
من یک بار این مشکل رو داشتم .یکی از خازن های بزرگ اولیه نشتی داشت و ولتاژ هردو برابر نبود با تعویض راه افتاد

GREEN_DAY

کاربر
2010-06-19
232
557
ایران
با دورود

پاور 24 پین زیر اصلا مدل و واتش مشخص نیست روی بدنه پاور هیچ شناسه ای نیست

مشکل این هستش که روشن نمیشه و اون قسمتی که مشخص کردم جای یه خازن هستش که روی مدار نمونده

و بدون همون خازن ولتاژ گیری کردم سیم سبز حدود 4.45 و سیم بنفش 5.23 ولت دارن

با سپاس فراوان
-----------------

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

mehdi_n

کاربر
2013-08-01
20
209
با دورود

پاور 24 پین زیر اصلا مدل و واتش مشخص نیست روی بدنه پاور هیچ شناسه ای نیست

مشکل این هستش که روشن نمیشه و اون قسمتی که مشخص کردم جای یه خازن هستش که روی مدار نمونده

و بدون همون خازن ولتاژ گیری کردم سیم سبز حدود 4.45 و سیم بنفش 5.23 ولت دارن

با سپاس فراوان
-----------------

اول از همه فیوض چک کنید بعدش دیودهای یکسوساز رو قسمت اولیه یا همون 220 ولت چک کنید که کنار خازنهای شیمیایی هستن بعدترانزیستورهای سوئیچینگ روی هت سینک اولیه یا همون (mospec) ازآخرم اپتی کوپلر تست شود .

بالا