آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تعمیرات های ولتاژ لپتاپ

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوستان . میخوام اگه کسی بلده تعمیر های ولتاژ رو یاد بده . من چندین لپتاپ دارم که نور صفحه ( بک لایت ) نداره و 3.3 ولت و 10 ولت به های ولتاژ میاد اما از سمت دیگر آن هیچ ولتاژی ندارم . با تشکر . حیدری

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام دوست خوبم من بیشترین خرابی که دیدم از چوک بوده دربیشتر مواقع بایک لحیم سردی یا شارژ لحیم درست شده دیگر قطعات هم تستشون راحته ولی خیلی باید دقت کنی چون بردش خیلی حساسه موفق وموید باشید یا حق

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
ممنون علی جان . اما یه سوال :

های ولتاژ ها 4 پین هستند و یک سری هم فک کنم 6 پین . ایا همه 4 پین ها به هم میخوره ؟

من الان لپتاپ g61 دارم که ولتاژ 19 به های ولتاژ میاد و از سمت دیگر 5 ولت خروجی میده . اما نور تصویر نمیاد . ولتاژ ورودی به پین ها چقدر باید باشه ؟ خروجیش چقدر ؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
[hide]سلام خرابی های معمولی های ولتاژ
در صورتى كه تصوير را بصورت خيلى كم رنگ داخل LCD ببينيم خرابى مربوط به هاى
ولتاژ مى باشد كه در اين صورت اصلا نور نداريم دراين حالت مشكل هاى ولتاژ مربوط به ترانزيستورها وكانورتور هاى روى برد است كه اگر آن ها سالم بودند IC آن خراب مى باشد

اگر هاى
ولتاژ نويز روي بلند گوها مى انداخت ويا از LCD صداى كزكز مى آمد چوک روى هاى ولتاژ خراب است كه هاى ولتاژ بايد تعويض شود.

اگر هاى
ولتاژ مانع روشن شدن سيستم مى شد ترانزيستورها و كانورتورهاى روي هاى ولتاژ خراب است.
نهايتا يک بار مى توان روى برد LCD با هيتر هاى معمولى IC عوض كرد.

باید در ورودی های
ولتاژ پشت فیوز 3 تا ولتاژ 3.3 - 5 - 19 وجود داشته باشه
ولتاژهای ورودی های ولتاژ
1- Vin - ~19V (البته برای دستگاه مختلف فرق میکنن اما بالاترین
ولتاژ 19 و در کمترین حالات 12الی 13 ولت هست)
2 - 5V
3-یک یا دو
ولتاژ متغیر زیر 3 ولت هم هست برای کنترل نور صفحه
4- یک کابل فیدبک برای پاسخ به دستگاه از وضعیت صفحه نمایش
فکر کنم اینورتور DC رو AC تبدیل می کنه حالا بازم منتظر دوستان دیگه باش امیدوارم برات مفید باشه موفق باشید یا حق
[/hide]

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
دیاگرام های ولتاژ لپ تاپ

پیوست‌ها

• 38.6 کیلوبایت بازدیدها: 299

takmbt

کاربر
2010-05-17
18
8
42
اگه بخاییم مطمئن شیم که بک لایت سالمه میشه فیش سمت راست یعنی خروجی های ولتاژ رو جدا کنبم و مستقیم بش برق بدیم و چند ولت ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
اگه بخاییم مطمئن شیم که بک لایت سالمه میشه فیش سمت راست یعنی خروجی های ولتاژ رو جدا کنبم و مستقیم بش برق بدیم و چند ولت ؟

دوست خوبم
منظورتون از اینکه مستقیم بهش برق بدیم چیه ؟اگر قرار بود با برق یا منبع تغذیه کار کنه که دیگه نیازی به قسمت اینورتر نبود.شما کافیه یک برد اینورتر یونیورسال تهیه کنید و بعنوان ابزار تست در اینگونه موارد استفاده کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
بالا