آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی جهت نصب سنسوری جهت نمایش سطح آرد داخل سیلو

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
 دنبال سنسور ومدار مکمل اون میگردم که بتونه مقدار آرد موجود داخل سیلو رو نمایش بده.البته در حال حاضر روی خود سیلو یه دونه سنسور خازنی نصب شده ولی این سنسور فقط زمانی عمل میکنه که سیلو کاملاًپرشده ولی من میخوام به صورت مرحله مرحله نمایش بده.نظر خودم این بودکه روی سیلو چند تا سنسور خازنی نصب کنم وچون روی خودشون پتانسیومترداره برای تنظیم حساسیت(منظورم فاصله جسم تا سنسوره که در چه فاصله ای سنسور عمل کنه)وهر کدوم رو جوری تنظیم کنم که مخصوص سطح خاصی باشه.ولی فکر کنم این ایده چون تعداد بیشتری سنسور نیاز داره مقرون به صرفه نباشه.از دوستان واساتید راهنمایی میخواستم که آیا راهی وجود داره که بشه با یه سنسور سطح آرد رو داخل سوله نمایش داد.یه چیز دیگه که به فکرش افتادم سنسور دنده عقب ماشینه ولی نمیدونم که آیا سنسور دنده عقب ماشین چون 3یا4تا هست میتونه تک به تک فاصله رو مشخص کنه یا اون هم چند تا سنسور باهم میتونن فاصله رو مشخص کنن.
با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
با سلام
دنبال سنسور ومدار مکمل اون میگردم که بتونه مقدار آرد موجود داخل سیلو رو نمایش بده.البته در حال حاضر روی خود سیلو یه دونه سنسور خازنی نصب شده ولی این سنسور فقط زمانی عمل میکنه که سیلو کاملاًپرشده ولی من میخوام به صورت مرحله مرحله نمایش بده.نظر خودم این بودکه روی سیلو چند تا سنسور خازنی نصب کنم وچون روی خودشون پتانسیومترداره برای تنظیم حساسیت(منظورم فاصله جسم تا سنسوره که در چه فاصله ای سنسور عمل کنه)وهر کدوم رو جوری تنظیم کنم که مخصوص سطح خاصی باشه.ولی فکر کنم این ایده چون تعداد بیشتری سنسور نیاز داره مقرون به صرفه نباشه.از دوستان واساتید راهنمایی میخواستم که که آیا راهی وجود داره که که بشه با یه سنسور سطح آرد رو داخل سوله نمایش داد.یه چیز دیگه که به فکرش افتادم سنسور دنده عقب ماشینه ولی نمیدونم که آیا سنسور دنده عقب ماشین چون 3یا4تا هست میتونه تک به تک فاصله رو مشخص کنه یا اون هم چند تا سنسور باهم میتونن فاصله رو مشخص کنن.
با تشکر فراوان
با سلام دوست عزیز
با توجه به ماهیت ارد بحث چشم و اپتیک رو باید خارج کرد
بهترین گزینه همون اولترا سونیک و رادار هست
و سنسور های وزنی
باید خطر انفجار ارد رو هم در نظر داشت
ولی چی تو بازار گیر میاد دوستان و اساتید باید راهنمایی کنن
#$V686

آخرین ویرایش:

shahroookh

کاربر
2013-03-28
19
90
تهران
با سلام دوست عزیز
با توجه به ماهیت ارد بحث چشم و اپتیک رو باید خارج کرد
بهترین گزینه همون اولترا سونیک و رادار هست
و سنسور های وزنی
باید خطر انفجار ارد رو هم در نظر داشت
ولی چی تو بازار گیر میاد دوستان و اساتید باید راهنمایی کنن
#$V686
یک زمانی یادم هست یک ترازو هایی بود که قد و وزن داشت فال هم میگرفت :p: تو ترمینال جنوب یادم هست دیده بودم یک سنسوری داشت که قد شخص رو اندازه میگرفت بدون دخالت چیزی فکرکنم بشه از اون استفاده کرد و از نوع صوتی باید باشه
باید دید کسی از ان اطلاعی دارد
اساتید
دوستان
؟؟؟؟؟؟

hadi_b

کاربر
2013-01-18
19
59
با سلام
شاهرخ عزیز بنظر من بهترین گزینه بهترین گزینه همون اولترا سونیک
هستش
ولی برا اینکه بتونه میزان دقیق رو نشون بده ک چقدر آرد داره باید به میکرو وصل شه

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام ::rocketq3:: :violent-smiley-093:
من فکر کنم بهترین گزینه سنسور وزن یا لوتسل فشاری باشه که هم دقیق عمل میکنه و هم میتونه علاوه بر وزن مقدار اونم نشون بده . که در سنسور التراسونیک به علت دقت کم اون زیاد نمیشه روش حساب کرد .

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام ::rocketq3:::violent-smiley-093:
من فکر کنم بهترین گزینه سنسور وزن یا لوتسل فشاری باشه که هم دقیق عمل میکنه و هم میتونه علاوه بر وزن مقدار اونم نشون بده . که در سنسور التراسونیک به علت دقت کم اون زیاد نمیشه روش حساب کرد .
با سلام وتشکر از همه دوستان واساتید
دوست عزیز دقتش خیلی زیاد برام مهم نیست.ولی از لود سل نمیخوام استفاده کنم چون اولاًقیمتش گرانه دوماً تا جایی که اطلاع دارم لودسل بم مدت طولانی اگه زیر بار بمونه آسیب میبینه سوماً چون سیلوها فقط با آرد گندم پرنمیشه وممکنه آردهای دیگه ای هم داخلش باشه وجرم مختلفی داشته باشه لودسل گزینه مناسبی نیست.
بی صبرانه منتظر راهنمایی اساتید هستم

hadi_b

کاربر
2013-01-18
19
59
خوب عزیز اگه دقت زیاد مهم نیست اولتراسونیک خوبه
میتونی با طراحی خوب دقت رو هم ببری بالا
ما چند سال پیش اینکارو واسه مخزن آب انجام دادیم خوبم جواب داد
رو ال سی دی هم میزان آب رو نشون میداد

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
خوب عزیز اگه دقت زیاد مهم نیست اولتراسونیک خوبه
میتونی با طراحی خوب دقت رو هم ببری بالا
ما چند سال پیش اینکارو واسه مخزن آب انجام دادیم خوبم جواب داد
رو ال سی دی هم میزان آب رو نشون میداد
با سلام وتشکر
بله دوست عزیز نمیخوام دقیق مثلاًسانت به سانت حساس باشه مثلا ده تا ledبه صورت عمودی باشه که مثلا ًکل سیلو رو تقسیم به ده کنه وبا پرشدن هر قسمت از پایین به بالا یکی از ledها روشن بشه.اگه شدنی هستش لطفاًبیشتر راهنمایی فرمایید وحدود هزینه چون بنده متاسفانه از برنامه نویسی میکرو چیزی بلد نیستم.
با تشکر

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
با سلام وتشکر از همه دوستان واساتید
دوست عزیز دقتش خیلی زیاد برام مهم نیست.ولی از لود سل نمیخوام استفاده کنم چون اولاًقیمتش گرانه دوماً تا جایی که اطلاع دارم لودسل بم مدت طولانی اگه زیر بار بمونه آسیب میبینه سوماً چون سیلوها فقط با آرد گندم پرنمیشه وممکنه آردهای دیگه ای هم داخلش باشه وجرم مختلفی داشته باشه لودسل گزینه مناسبی نیست.
بی صبرانه منتظر راهنمایی اساتید هستم
::Bumsmile::::AR15firing::
نه عزیز . البته اگه لوتسل ایرانی باشه درست میفرمایین ولی من در پروژه هام از لوتسل انگلیسی و امریکایی استفاده کردم که هم برای سنگ بری ها بوده و هم برای تریلی کش .فکر کن حدود 5 سال پیش من یه پروژه انجام دادم که تقریبا 20 تن وزن روی چهار تا لوتسل از 5 سال پیش تا الان هست وحتی درصد خطا ش هم زیاد نشده چه برسه به این که خراب بشه . ودوما برای جرم های مختلف که همون الراسونیک هم نمیتونه تشخیص بده . و در هر صورت اگه نیاز به لوسل 5 تنی یا 5000 کیلویی انگلیسی عالی دست دوم نیاز داشتی با قیمت خوب و ارزون من دارم . ودر یه صورت دیگه هم میشه از لیزر استفاده کرد که من این کار رو برای یه نفر انجام دادم ولی قیمتش نسبت به التراسونیک بیشتره .....

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
با سلام با توجه به نظر اساتید محترم بهترین روش (کم هزینه)استفاده از چند موتور dc کوچک مجهز به پروانه است که در صورت اینکه سطح ارد نزدیک به این پروانه ها باشد پروانه ها توسط ارد گیر میوفته و جریان کاری موتور بالا میره به راحتی می شه با یه میکرو بالا ترین جریان (بر حسب اولویت ارتفاع)را نمایش داد .راه دیگر استفاده از موتور های کوچک ویبره است که مانند مورد قبلی کار می کنه(اگر دنبال کم هزینه بودن و نشان دادن چند مقطعی سطح هستی بهترین راه ممکن همینه):thumbsup:

بالا