آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

راهنمایی جهت نصب سنسوری جهت نمایش سطح آرد داخل سیلو

hadi_b

کاربر
2013-01-18
19
59
با سلام وتشکر از تمام دوستان واساتید
اندازه سیلو رو که در پست قبل نوشته بودم ویرایش کردم که شامیل7متر ارتفاع و1.5متر عرض میباشد.ولی به نظر من ایده صفحه وطناب اگر چه ساده وارزانه ولی نمیشه گفت که کاملاًاتوماتیکه!!!اگه مشکل نظافت سنسوره واگه روی سقف نسب بشه چون آویزانه کمتر خاک روش میشینه ونهایتاًمیشه به صورت دوره ای تمیزش کرد چون روی سقفه راحت بیرونش آورد وسرجاش قرار داد.
سنسورهای دنده عقب ماشین که فاصله حدودی تا مانع رو نشون میدن چطور عمل میکنن؟
با تشکر

سلامی دوباره
اون سنسورها همون اولتراسونیک هستن
شما اگه گرد و غبار محیط زیاد نباشد میتونی ازش استفاده کنی
واسه بردشم تحقیق کردم سنسوراش با هم فرق دارن و برداشونم فرق میکنه
با یه آپ امپ هم تقویتش کن و بردشو ببر بالا
فقط گرد و غبار مهمه دقت کن که فک نکنم مشکل ساز بشه
باز باید امتحان کنی

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,262
تهران - ساوه
با سلام و وقت بخير

در يك شركتي در شهر صنعتي ... براي نشان دادن ميزان آب استخر

سنسوري يا ميكر و سويچ مانندي با استفاده از يك وزنه بر روي آب در اثر كم و زياد شدن

آب حوضچه به سيستم كنترل خنك كننده آن بخش مرتبط بود

حالا حدس من يا پلهاي بود يا به صورت پتانسيومتري ...ريلي

سنسور در بالا ي حوضچه ....

حالا اگر آن وزنه يك شي ي باشد كه در مخزن آرد همواره در سطح قرار گيرد و داراي وزن متعادل براي تنظيم سطح باشد

و درجه بندي شده باشد و ميكرو سويچ بيروني هم پله اي عمل كند

ميشه مداري ساخت با عملكرد نشان دادن پله اي بر حسب متراژ سيلو..

اين هم نظري....

isadegh

کاربر
2013-03-09
10
40
ایران
با سلام دوست گرامی ارد سیال نیست که همواره وزنه(یا همون شناور میکروسوئیچی خودمون)در هر شرایطی بر روی سطح قرار گیرد.بعد ارد همواره از بالای سیلو ریخته می شود و از پایین خارج .ولی برای ایده شما باید ارد از پایین وارد سیلو و از پایین نیز خارج شود که خیلی مشکله.با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
یک ایده دیگه به ذهنم رسید البته نمیدونم عملی هست یا نه و اون استفاده از چیزی شبیه رادار هستش که فکر کنم برد آماده اش هم توبازار باشه ولی از دوستانی که تجربه بیشتری دارند راهنمایی میخوام.

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
دوست عزیز میتونید ماژول متر لیزری یا متر های مادون قرمز استفاده کنید
به صورتی که از سقف سیلو تا جایی که پر شده متراژش رو بهتون میده .
به نظر من روش وزنه جوابگو نیست چون ممکنه خود وزنه زیر باری که از بالا میاد بره و دفن بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
دوست عزیز میتونید ماژول متر لیزری یا متر های مادون قرمز استفاده کنید به صورتی که از سقف سیلو تا جایی که پر شده متراژش رو بهتون میده .به نظر من روش وزنه جوابگو نیست چون ممکنه خود وزنه زیر باری که از بالا میاد بره و دفن بشه
با سلام وتشکر
بله من هم به همین دلیل روش وزنه رو مناسب نمیدونم.ولی متر لیزری اولا قیمت بالایی داره دوماًتوی سیلو به صورت میانگین روزی 10تن آرد در گردشه که خاک زیادی تولید میکنه و با تحقیقاتی که کردم خاک لیزر رو محدود میکنه یا حتی از کار میندازه!

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
باسلام...به نظر من استفاده از لول متر طناب دار هستش که به سر متر یک وزنه نسب میکنن و میفرستن پایین وقتی به سطح آرد برخورد کرد وزنه در ارد فرو میره و طناب حالت شل شدن به خودش دست میده که میفهمیم به سطح آرد خورده و متراژ اندازه گیری میکنیم همه بصورت الکترونیک صورت میگیره... یا اینکه در بدنه سیلو شکاف میگذارید و شیشه مستحکم و متراژ کنارش میگذارید میشه چشمی اندزه گیری کرد....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
  به نظرم دیود فرستنده وگیرنده جواب بده مثل شکل زیردر طول سیلو 10تا فرستنده وگیرنده قرار بگیره که فاصله فرستنده و گیرنده هم مثلاً10سانت با هم باشه وقتی آرد هنوز به فرستنده وگیرنده نرسیده باشه ledخروجی اون قسمت خاموش باشه وقتی که آرد به فرستنده وگیرنده برسه ledخروجی اون رو روشن میکنه.فقط چون مقدار خاک زیاده ممکنه وقتی هم که بین فرستنده وگیرنده آرد نباشه چون روی فرستنده وگیرنده رو یک لایه خاک سفید گرفت فرمان اشتباه بده که باید یکی درست کنم تا ببینم که چه جوابی میده.فقط دوستان زحمت یه مدار رو بکشن که قابل اطمینان باشه و به این 10تا فرستنده و گیرنده رو بهش داد و 10تا led ازش تحویل گرفت.
با تشکر
untitled.jpg

scada

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-18
2
0
سلام.شما میتوانید از سیستم نخ و قرقره استفاده کنید.فکر نکنم بشه از سنسور های الکترونیکی استفاده کنید.باید به صورت مکانیکی اندازه بگیری و الکترونیکی محاسبه و نمایش بدی.این پروژه رو سال 92 در دانشگاه قزوین انجام دادم.

بالا