آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

انتخاب تعمیرات کامپیوتر به عنوان شغل اصلی ( آری یا خیر )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
با قطعات SMD و BGA سر و کار نداشتم.
تو دوران دانشگاه تمرکزم روی میکروکنترلر بود
با میکروکنترلر های AVR بیشتر سر وکار داشتم
با زبان سی براشون برنامه مینوشتم

با میکروهایی که کار میکردیم از نوع DIP بودن
البته مشابه SMD شون هم داخل بازار هست
ولی همه برای راحتی کار از DIP استفاده میکنن
مگه اینکه بخوای یه پروژه درست و حسابی درست کنی
اون وقت دیگه DIP ناجوره و از SMD استفاده میشه

تازه که شروع کردم به یادگیری سخت افزار کامپیوتر میبینم مطالب الکترونیکی بیشتری نسبت به میکروکنترلر داره
کاربردی تر هم هست

رشته تحصیلیت رو هم نمیتونم حدث بزنم:96:

واقعا خسته نباشید " میکرو ، میکرو "

رشته ی منم زمین شناسیه ، حتی املا ی حدس زدن رو هم بلید نیستی دیگه چه برسه به خودش

خوب به هر حال امیدوارم موفق باشی

:32000000:

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
آقای ahbadr سلام
شما اولین کاری که میکنی تو بهترین دانشگاه دنیا ( همین سایت ) ثبت نام کن که vip بشی که بتونی از تمام قسمتهای سایت استفاده کنی خیلی از سوالاتی که شما تو ذهنت هست تو این سایت مطرح شده و به اون پاسخ داده شده آموزشهای بسیاری مفیدی هست که میتونی از اونها استفاده کنی
در خصوص انتخاب اینکار به عنوان شغل اصلی باید خدمت شما عرض کنم می تونی یه مغازه ردیف کنی خدمات نرم افزازی و سخت افزاری فروش قطعات سخت افزاری و لوازم جانبی در کنار اون سیستم اسنبل کنی و یواش یواش شروع کنی

[FONT=&quot]خداوند امید شجاعان است ، نه بهانه ی ترسوها[/FONT]

ahbadr

کاربر
2013-04-03
37
116
دست همه بچه ها درد نکنه

فعلا تمرکزم رو میزارم روی مطالب موجود تو اینترنت
باید VIP این سایت هم بشم "hurra"

خداروشکر خیلی عالیه
و کاربرای با تجربه ای داره:boos:
منم میتونم از تجربیات بقیه استفاده کنم ( البته اگه بنده رو قابل بدونین ) :nevreness:

:thanx:

:83000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
میخواستم این سوالو تو بحثهای آزاد سایت مطرح کنم که ظاهرا اون قسمت سایت پولیه.
به نظر شما بهترین اسم برای مغازه تعمیرات کامپیوتر چیه که زود تو مردم جا بیفته؟

hooshrayaneh

کاربر
2011-08-30
50
113
با سلام و کسب اجازه از اساتید محترم
( روزی هر کسی دست خدا می باشد )
بنظر بنده که رشته ام الکترونیک و چند سال نیز در جایی مشغول به کار و یادگیری بوده ودر سال 72 وارد این حرفه شدم و کار را با یادگیری در اموزشگاه (سخت افزار و نرم افزار) سپس به کسب تجربه در طول چند سال و مشتری مداری و منصف بودن در کار را سر لوحه کارم کرده و در حال حاضر مشتریان زیادی نیز دارم به شما دوست عزیز توصیه می کنم وارد این حرفه نشوید تمامی مطالب و نظرات دوستان محترم می باشد ولی این کار در حال حاضر حرفه گذران زندگی و اینده شما نیست هر چند که مشغول به چند کار در مغازه باشید این کار به درد فردی میخورد که در جایی حقوق ثابتی دارد و در اوقات بیکاری از این شغل بعنوان مکمل درامد استفاده کند
چون در گوشه و کنار هر شهری مغازه (شرکت) کامپیوتری وتعمیرات (موبایل و رایانه) زیاد است و در صورت داشتن مغازه (از خود ) و سرمایه بعد از چندین سال بسیار شغل خوبی می باشد در غیر اینصورت اخر ماه می بینی درامدت خوب بوده ولی برای کس دیگری کار کرده ای و تمام درامدت صرفه هزینه های جانبی شده و نصیب شما خستگی می باشد
با تشکر از تمامی دوستان

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام خدمت استاد عزیز
نظر شما بعنوان یک شخص باتجربه و قدیمی کاملا محترمه ولی به نظر شما کسی که جایی حقوق ثابت داشته باشه و به تبع اون شغل از صبح تا 4 بعد از ظهر مشغول باشه ،می تونه بقیه ساعات روز رو به عنوان یه تعمیرکار حرفه ای ،مثلا یه مادربرد رو که نیاز به حوصله و صبر و دقت داره تعمیر کنه؟از طرفی بستگی داره به این شغل از چه زاویه ای نگاه کنی .اینکه فقط یهت بگن آقای مهندس یا فقط به درآمدش فکر کنی یا اینکه به فکر توسعه اش باشی و یا اینکه عاشق این کار و زنده کردن دستگاههای مرده باشی.درسته که الان هر کسی روی شیشه مغازه اش نوشته " تعمیرات تخصصی " ولی آیا همشون واقعا متخصص هستند یا اینکه فقط نقش واسطه رو بازی می کنند؟
مالک بودن و داشتن سرمایه در هر شغلی باعث پیشرفته ،چه خیلی از مشکلات اجاره نشینی رو نداره ولی بهر حال باید تلاش کرد .به نظر بنده حقیر اگه هزار تا تعمیرکار هم یه جا جمع بشن ،اولا بقول شما روزی هر کسی دست خداست و دوما همیشه کسی که احساس مسئولیت داره روی کاری که انجام می ده و همیشه در تلاش برای یاد گرفتن و پیشرفت هست ،برنده بازار هست .
بنده چند تا سوال از شما دارم ،اینکه کدوم شهر مشغول فعالیت هستید و در حال حاضر با این نظر مخالف چرا شغلتون رو عوض نمی کنید ؟البته بنده قصد جسارت ندارم ولی به مصداق مثل معروف رطب خورده کی منع رطب کند ،حرفتون برام عجیب بود .
با تشکر و آرزوی موفقیت برا شما و تمامی همکاران زحمت کش .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا