آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تحلیل{ مدارات و قطعات } در تعمیرات پاور ساپلای

علی سرافراز

کاربر vip
کاربر
2014-12-12
49
158
سلام استاد بزرگوار
ی سوال داشتم
آی سی سویجنگ تغذیش جطور تامین میکنه؟
من با طرز کار ترانسهای سوییجینک آشنای ندارم
ی ولتاژحاصل از دیودها و همجنین ولتاژ تولید شده توسط فت ها میره به اولیه ترانس بخش باور و بعد از اوله ترانس ی انشعاب میگیرن برای تغذیه آیسی این من گیج کرده که جطور اولیه ولتاژ داره ممنون میشم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام استاد بزرگوار
ی سوال داشتم
آی سی سویجنگ تغذیش جطور تامین میکنه؟
من با طرز کار ترانسهای سوییجینک آشنای ندارم
ی ولتاژحاصل از دیودها و همجنین ولتاژ تولید شده توسط فت ها میره به اولیه ترانس بخش باور و بعد از اوله ترانس ی انشعاب میگیرن برای تغذیه آیسی این من گیج کرده که جطور اولیه ولتاژ داره ممنون میشم

سلام

هر چند در تاپیک زیر یک پست ارسال کردی ولی مطمئنم تاپیک زیر را از ابتدا مطالعه نکردی لذا با حوصله از ابتدا مطالعه کن.

http://www.irantk.ir/irantk54626-4/#post304145

سپاس

petr

کاربر
2007-09-05
46
77
با سلام وخسته نباشید نمی دانم این سئوال من مربوط به این قسمت است یا خیر من برد پاور دستگاهی را تعمیر میکنم که اولا بیشتر خرابی ان ترکیدن ای سی

top223pn میشود وبرای تعمیر ورفع خرابی این برد مشکلات برق گرفتی و ترکیدن ای سی مذکور را دارم ایا میشود در مسیر ورودی بجای برق شهری ولتاژ ضعیف تری

را داد تا عمل تعمیر برد انجام شود و المانها با ان ولتاژضعیف کار کنند یکی از دوستان گفته در مسیر ورودی یک لامپ 220 ولت بصور ت سری به برق شهر وصل کنم

خطر کاری کمتر میشود ایا این مطلب درست است . اگر روش مناسبرتی وجود دارد لطفا ارسال کنید ار همکار ی شما متشکرم .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
پاسخ : رد: تحلیل{ مدارات و قطعات } در تعمیرات پاور ساپلای

با سلام وخسته نباشید نمی دانم این سئوال من مربوط به این قسمت است یا خیر من برد پاور دستگاهی را تعمیر میکنم که اولا بیشتر خرابی ان ترکیدن ای سی

top223pn میشود وبرای تعمیر ورفع خرابی این برد مشکلات برق گرفتی و ترکیدن ای سی مذکور را دارم ایا میشود در مسیر ورودی بجای برق شهری ولتاژ ضعیف تری

را داد تا عمل تعمیر برد انجام شود و المانها با ان ولتاژضعیف کار کنند یکی از دوستان گفته در مسیر ورودی یک لامپ 220 ولت بصور ت سری به برق شهر وصل کنم

خطر کاری کمتر میشود ایا این مطلب درست است . اگر روش مناسبرتی وجود دارد لطفا ارسال کنید ار همکار ی شما متشکرم .

درود
بله یک لامپ 40 الی 100 وات با برق شهر سری کن
اگه خروجی آی سی به فت متصل میشه دراینصورت فت هم سوخته

سپاس

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084

با سلام
ابتدا فرموده های استاد عزیز را بکار گیرید با توجه به اینکه از فت داخلی خود آی سی برای سوئیچ استفاده میشه
سعی کنید بعد از تعمیر هر دستگاهی مخصوصا تغذیه از لامپ سری با برق شهر استفاده کنید که در صورت بروز عیب و اتصال داشتن مدار لامپ سری پرنور روشن میشود و شما متوجه اتصالی در منبع تعمیری میشوید مزیت لامپ این است از فیوز پرانی و اسیب دیدگی بیشتر جلوگیری میکند
سعی کنید از جنس مرغوب آی سی های top استفاده کنید که در بازار خرابی بسیار زیاد دارد
ای سی ترکیده شده را در بیاورید و تغذیه را به لامپ سری بزنید وضعیت لامپ و ولتاژ دو سر خازن اصلی 400 ولت چقدر است؟
لطفا عکسی از تغذیه قرار دهید تا بهتر راهنمایی شوید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763

درود

بله با توجه به اینکه فت خارجی نداره لذا بدلایلی کوپلر کار نمیکنه که باید مشخص بشه

لذا کلکتور امیتر کوپلر را اتصال کوتاه کن ببین مشکل جریان غیرمجاز حل میشه یا نه ( یعنی ببین پس از یکحظه کوتاه اولیه لامپ سری کاملا خاموش میشه یا نه )
اگر کاملا خاموش شد دراینصورت کوپلر یا متعلقات متصل به کوپلر سوخته .

سپاس

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
با سلام خدمت کلیه اساتید
یک منبع تغذیه با خروجی 12 ولت می باشد که تصویر آن قرار داده شده است . این منبع خروجی ندارد ، در قسمت 220 ولتاژ تا پایه های آی سی 0265 می آید و همچنین به پایه FB نیز ولتاژ میرسد !!! البته ولتاژ 320 ولت .
1- ابتدا خواهشمند است اساتید کمک کنند مدار زیر زا تحلیل فرمایند .
2- در دیتا شیت آی سی قید شده که ولتاژ FB باید بین 3 الی 6 ولت باشد. آیا بنده اشتباهی نکرده ام ، آیا برای این آی سی ولتاژ فیدبک در همین حدود است ؟
3- قطعات قسمت اول بجز آی سی و چوک بیرون مدار کنترل و سالم بودند .
4- در تست گرم ولتاژ از ورودی به پایه خازن می رسد و از آنجا بر روی VCC آی سی نیز میآید و همچنین بر روی اوتو کوپلر نیز ولتاژ 320 داریم .
با تشکر .

SCHEMATIC.jpg20150617_092451.jpg

پیوست‌ها

• 2.9 مگابایت بازدیدها: 62
آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
با سلام خدمت کلیه اساتید
یک منبع تغذیه با خروجی 12 ولت می باشد که تصویر آن قرار داده شده است . این منبع خروجی ندارد ، در قسمت 220 ولتاژ تا پایه های آی سی 0265 می آید و همچنین به پایه FB نیز ولتاژ میرسد !!! البته ولتاژ 320 ولت .
2- در دیتا شیت آی سی قید شده که ولتاژ FB باید بین 3 الی 6 ولت باشد. آیا بنده اشتباهی نکرده ام ، آیا برای این آی سی ولتاژ فیدبک در همین حدود است ؟
4- در تست گرم ولتاژ از ورودی به پایه خازن می رسد و از آنجا بر روی VCC آی سی نیز میآید و همچنین بر روی اوتو کوپلر نیز ولتاژ 320 داریم .
با تشکر .

مشاهده فایل‌پیوست 119531مشاهده فایل‌پیوست 119530

به نام خدا
دوست عزیز تغذیه ایفون میباشد(الکتروپیک)
فقط چرا قسمت سوکت دسته گوشی رو جدا کردید از روی برد تغذیه
شما روی خازن 47 میکرو ببینید چه ولتاژی دارید؟؟؟

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
به نام خدا
دوست عزیز تغذیه ایفون میباشد(الکتروپیک)
فقط چرا قسمت سوکت دسته گوشی رو جدا کردید از روی برد تغذیه
شما روی خازن 47 میکرو ببینید چه ولتاژی دارید؟؟؟
با سلام خدمت بزرگوار عزیز
کاملا درست میفرمائید.
مگر نبود سوکت دسته مشکلی در عملکرد این قسمت بوجود می آید !!!
اگر امکان دارد روی تصویر خازن فوق را اعلام فرمائید . منظور شما خازن 471 بعد از فیوز می باشد ؟
استاد عزیز آیا بجای برد فوق می توان از آداپتور 12 ولت 2 آمپر استفاده کرد ؟
شایان ذکر میباشد که تحلیل مدار فوق بیشتر مورد نظد بوده تا نحوه تعمیر آن .
با تشکر

آخرین ویرایش:

techno.persi

کاربر vip
کاربر
2013-06-25
107
221
با سلام خدمت کلیه اساتید
با تشکر .

مشاهده فایل‌پیوست 119531مشاهده فایل‌پیوست 119530
با سلام خدمت کلیه اساتید :
پس از بررسی قطعات و ولتاژها و ردگیری آنها مشخص گردید که قسمت کلید زنی آی سی عمل نمیکند که پس از تعویض آی سی DM0265R مشکل منبع تغذیه فوق حل و ولتاژ خروجی ظاهر گردید .
با تشکر از همکاری کلیه دوستان و اساتید .
موفق و پیروز .

بالا