آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن بیسیم پاناسونیک مدل k x-t g 7200

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
سلام همکاران عزیز
من مشکلی در این مدل دارم که موفق به رفعش نمیشم:91000000:
ایراد=روشن نشدن دستی دستگاه در حالتی که روی پایه بیس است... صفحه نمایش و کلیه دکمه ها کار نمیکنه انگار ولتاژ نمیرسه در صورتی که ولتاژ تا اولیه دستی هست.....
مراحلی که برای رفع عیب انجام دادم=تست پایه بیس...تست اداپتور...تست خروجی دستگاه بیس ((پایه))(9v)...باطری هم که میذارم به تنهایی دستی روشن نمیشه... اثر اب رفته گی یا ضرب خورده گی هم نداره... شستشو با تینر 10هزار.... هیتر گرفتن برد . ولی رفع نشد ؟؟؟؟؟!!!!!!!:11680:
.
.
.
.
.
.
ممنون از مساعدت دوستان

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
تصاویری از بیسیم

70060798322182024459.gif
84785929464676613752.gif
index.php
27971742235015642688.gif

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام همکاران عزیز
ایراد=روشن نشدن دستی دستگاه در حالتی که روی پایه بیس است... صفحه نمایش و کلیه دکمه ها کار نمیکنه انگار ولتاژ نمیرسه در صورتی که ولتاژ تا اولیه دستی هست.....
مراحلی که برای رفع عیب انجام دادم=تست پایه بیس...تست اداپتور...تست خروجی دستگاه بیس ((پایه))(9v)...باطری هم که میذارم به تنهایی دستی روشن نمیشه... اثر اب رفته گی یا ضرب خورده گی هم نداره... شستشو با تینر 10هزار.... هیتر گرفتن برد . ولی رفع نشد ؟؟؟؟؟!!!!!!!:11680:
.
.
.
.
.
.
ممنون از مساعدت دوستان

دوست عزیز مشکلت را کامل و واضح مطرح کن

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام همکاران عزیز
.
.
.
.
.
.
ممنون از مساعدت دوستان
دوست عزیز شما قبل از دستکاری دستگاه می بایست اول یکبار بطور جداگانه بیسیم را با باطری و یکبار با اداپتور راه اندازی می کردید تا متوجه می شدید مشکل در کدام یک هست چون خرابی باطری و اداپتور باعث بوجود امدن این چنین مشکلاتی در بیسیم می شود دوست عزیز امکان دارد باطری بیسیم شما رطوبت گرفته و فاسد شده باشد سعی کنید باطری را عوض کنیدو از یک اداپتور جدید استفاده کنید اما علت دوم می تواند خرابی خارهای فلزی خروجی بیس و اتصال برقرار نکردن ان با پایه های فلزی شارژ گوشی می تواند باشد و این باعث می شود گوشی شارژنشود و روشن نشود شما بیس را ولتاژگیری کن و اگر ولتاژ داشتی به احتمال زیاد خارهای فلزی اتصال به گوشی که در خروجی پایه بیس وجود دارد اسیب دیده و برای شارژ کردن گوشی با پایه های فلزی زیر قاب گوشی بدرستی اتصال برقرار نمی کند و اگر در خروجی بیس ولتاژنداشتی کل دستگاه بیس را باز کن و مدارش را از نظر خرابی و قطعی و نرسیدن ولتاژبه خارهای خروجی بیس بررسی کن به احتمال زیاد گوشی شما مشکل ندارد و هرچی هست مشکل در مدار دستگاه بیس هست

با تشکر

آخرین ویرایش:

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
دوست عزیز مشکلت را کامل و واضح مطرح کن
سلام و ممنون از مساعدت جناب عالی
میشه بفرمایید از این واضح تر چطور باید بیان کرد....من یاد ندارم شما استاد بنده شما بفرمایید چطور باید بیان میکردم....؟

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
دوست عزیز شما قبل از دستکاری دستگاه می بایست اول یکبار بطور جداگانه بیسیم را با باطری و یکبار با اداپتور راه اندازی می کردید تا متوجه می شدید مشکل در کدام یک هست چون خرابی باطری و اداپتور باعث بوجود امدن این چنین مشکلاتی در بیسیم می شود دوست عزیز امکان دارد باطری بیسیم شما رطوبت گرفته و فاسد شده باشد سعی کنید باطری را عوض کنیدو از یک اداپتور جدید استفاده کنید اما علت دوم می تواند خرابی خارهای فلزی خروجی بیس و اتصال برقرار نکردن ان با پایه های فلزی شارژ گوشی می تواند باشد و این باعث می شود گوشی شارژنشود و روشن نشود شما بیس را ولتاژگیری کن و اگر ولتاژ داشتی به احتمال زیاد خارهای فلزی اتصال به گوشی که در خروجی پایه بیس وجود دارد اسیب دیده و برای شارژ کردن گوشی با پایه های فلزی زیر قاب گوشی بدرستی اتصال برقرار نمی کند و اگر در خروجی بیس ولتاژنداشتی کل دستگاه بیس را باز کن و مدارش را از نظر خرابی و قطعی و نرسیدن ولتاژبه خارهای خروجی بیس بررسی کن به احتمال زیاد گوشی شما مشکل ندارد و هرچی هست مشکل در مدار دستگاه بیس هست

با تشکر

سلام دوست عزیز ممنون از مساعدت جناب عالی
ولی ای کاش مطالبی که بنده نوشته بودم و کامل میخوندید...بیس ولتاژ داره...خارهایی که شما هم گفتید ولتاژ دارن و از باطری هم نیست...هرچی هست از گیت و مدارات بیسیم دستی هستش به بیس ربطی نداره بیس که داره ولتاژ میرسونه دیگه چه نیازی که بیس و باز کنم... ولتاژ گیری های ساده و تعویض باطری و تست پلاتین های بیسیم که اول کار هر تعمیرکاری چک میکنه بازم از توضیحاتتان سپاس گذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
همکاران عزیز عیب بیسیم ساده و پیش پا افتاده نیست
اگه کسی تخصصی با مدل های پاناسونیک کار کرده لطفا کمکم کنه واقعا ازش ممنون میشم به نظر من از برد دستی باید باشه و به همین علت تصویر اولیه برد دستی رو بزرگ قرار دادم تا بهتر امکان کمک کردن داشته باشید...............یاعلی

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
همکاران عزیز عیب بیسیم ساده و پیش پا افتاده نیست
اگه کسی تخصصی با مدل های پاناسونیک کار کرده لطفا کمکم کنه واقعا ازش ممنون میشم به نظر من از برد دستی باید باشه و به همین علت تصویر اولیه برد دستی رو بزرگ قرار دادم تا بهتر امکان کمک کردن داشته باشید...............یاعلی

دوست عزیز شما دیودهای smd برد را که عکسش را گذاشتید چک کردید ؟ اگر نکردید حتما این کار را بکنید زیرا خرابی دیودها می تواند باعث روشن نشدن بیسیم شود در ضمن ممکن هست برد شما در ورودی خود یک اپتوکوپلر smd نیز داشته باشد سعی کنید حتما ان را تست کنید چون خرابی اپتوکوپلر نیز باعث روشن نشدن بیسیم می شود

با تشکر

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
دوست عزیز شما دیودهای smd برد را که عکسش را گذاشتید چک کردید ؟ اگر نکردید حتما این کار را بکنید زیرا خرابی دیودها می تواند باعث روشن نشدن بیسیم شود در ضمن ممکن هست برد شما در ورودی خود یک اپتوکوپلر smd نیز داشته باشد سعی کنید حتما ان را تست کنید چون خرابی اپتوکوپلر نیز باعث روشن نشدن بیسیم می شود

با تشکر
ممنون دوست عزیز جهت اطلاع اپتوکوپلر نداره از دیود هم نیست من نظر شما رو دیدم بذارید اساتید این حرفه نظر بدن.......................بازم ممنون

بالا