آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عدم تصویر لپ تاپ Dell N5110

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام. امروز یه لپ تاپ دل برام آوردن که مدلس N5110 هست. مشکل تصویرداره و به محض روشن شدن 3 بوق کوتاه میزنه. و این 3 بوق تکرار میشه. تعویض رم مشکلم رو حل نکرد. اساتید راه حلی دارن؟

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز شما ابتدا سوکت رم رو تمیز کن . بعد با فشار اندک روی گرافیک ، دستگاه رو روشن کن ببین مشکل بر طرف میشه یا نه . ( با مانیتور دیگه زمانی تست باید گرفت که سیستم بوق نداشته باشه . وقتی سیستم بوق بزنه یعنی در مراحل Post بایوس به مشکل خورده و اصلا تصویر نمیاد که بشه تست گرفت ) . اگه با فشار اومد که لحیم سردی هستش و باید یا هیت بگیری که اصولی باشه احتمال برگشت کم بشه . اگه نیومد باز هم یک هیت نرم بگیر در غیر این صورت تعویض چیپ . لپتاپ های دل سوختن گرافیک شایع هستش .

jasonp

کاربر
2012-08-06
224
724
با سلام. امروز یه لپ تاپ دل برام آوردن که مدلس N5110 هست. مشکل تصویرداره و به محض روشن شدن 3 بوق کوتاه میزنه. و این 3 بوق تکرار میشه. تعویض رم مشکلم رو حل نکرد. اساتید راه حلی دارن؟

با سلام
شما رم رو در بیار بعد روشن کن ببین همون 3 بوق کوتاه رو میزنه یانه
اگه زد ممکنه اسلات رم کثیف باشه یا فت رم مشکل داشته باشه باید ولتاژ گیری کنی ببینی داری یانه
اگر بوق قطع شد برو سراق جی پی یو

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
ممنون از پاسخ هاتون دوستان. باید بگم بعد از خارج کردن رم هم همین 3 تا بوق رو میزنه. ولی رم رو روی یک سیستم دیگه تست کردم سالم بودن. آزمایشات شما رو انجام میدم نتیجه رو همینجا اعلام می کنم.

با تشکر

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
ممنون از پاسخ هاتون دوستان. باید بگم بعد از خارج کردن رم هم همین 3 تا بوق رو میزنه. ولی رم رو روی یک سیستم دیگه تست کردم سالم بودن. آزمایشات شما رو انجام میدم نتیجه رو همینجا اعلام می کنم.

با تشکر
سلام.چند روز پیش dell n5110 واسم اومد که 8 تا بوق میزد.با هیت روی گرافیک درست نشد!چیپ رو بیرون اوردم مجدد پایه زدم درست شد.تا جایی که من dell زیاد تعمیر کردم 3 تا بوق مربوط به گرافیک نیست.
ی مورد خیلی وقت پیش داشتم.همین 3 تا بوق رو میزد که مربوط به چیپ رم گرافیک بود

آخرین ویرایش:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ

با تشکر

اگه خواستی روی گرافیک هیت بگیری از روغن فلکسی که رنگش قهوه ای سوخته هست بریز زیر چیپ با سرنگ و اطراف چیپ رو چسب نسوز(عایق)بزن و اگه هیت دیجیتال داشتی دما رو روی 380 بزار و اگه آنالوگ درجه رو بزار روی 4 و با سرعت روی چیپ بچرخون نازل رو به مدت نهایتا 1 دقیقه با فاصله 5 سانتی متر. بعد بزار 5 دقیقه سرد بشه.با ی سرنگ دیگه تینر بزن زیر چیپ.و باد بگیر این کارو 5 الی 6 بار تکرار کن تا مطمئن بشی دیگه هیچ روغنی زیر چیپ نیست.تینر بزن و با فوت زیاد به زیر چیپ هم میشه فهمید روغن زیرش هست یا نه!از تینر 10000 پارس استفاده کن که بوش مثل استون هست.اگه دقیقا این کارها رو انجام دادی قول بهت میدم درست بشه و بازگشت نداشته باشه.تا یادم نرفته روغن فلکسی که بالا گفتم ایرانیشو بگیر(فوق العادس)
موفق باشید دوست من.

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186

اگه خواستی روی گرافیک هیت بگیری از روغن فلکسی که رنگش قهوه ای سوخته هست بریز زیر چیپ با سرنگ و اطراف چیپ رو چسب نسوز(عایق)بزن و اگه هیت دیجیتال داشتی دما رو روی 380 بزار و اگه آنالوگ درجه رو بزار روی 4 و با سرعت روی چیپ بچرخون نازل رو به مدت نهایتا 1 دقیقه با فاصله 5 سانتی متر. بعد بزار 5 دقیقه سرد بشه.با ی سرنگ دیگه تینر بزن زیر چیپ.و باد بگیر این کارو 5 الی 6 بار تکرار کن تا مطمئن بشی دیگه هیچ روغنی زیر چیپ نیست.تینر بزن و با فوت زیاد به زیر چیپ هم میشه فهمید روغن زیرش هست یا نه!از تینر 10000 پارس استفاده کن که بوش مثل استون هست.اگه دقیقا این کارها رو انجام دادی قول بهت میدم درست بشه و بازگشت نداشته باشه.تا یادم نرفته روغن فلکسی که بالا گفتم ایرانیشو بگیر(فوق العادس)
موفق باشید دوست من.

سپاس دوست عزیز. متاسفانه نمی تونم چیپ گرافیک رو شناساییکنم. مدل Intel 4500
چجوری می تونم چیپ گرافیک رو شناسایی کنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام دوست خوبم شما یک عکس از دوطرف برد بذار تا براتون مشخص کنیم موفق باشید

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سپاس دوست عزیز. متاسفانه نمی تونم چیپ گرافیک رو شناساییکنم. مدل Intel 4500
چجوری می تونم چیپ گرافیک رو شناسایی کنم؟
سلام دوست خوب من نیازی به گذاشتن عکس نیست!لپ تاپ شما 2 تا گرافیک داره!همین اینتل 4500 مربوط به چیپ گرافیک خود سی پی یو هست.چیپ شما انویدیا هست.بصورت پیش فرض چیپ اینتل فعال هست.زیر لپ تاپت ی سرویس تگ هست اونو بزار تا توی سایت دل نگاه کنم.سی پی یو لپ تاپت مگه i5 نیست؟

بالا