آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عدم خروجی صدا پس از نصب درایور مربوطه در مادربورد ecs 945p-a

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
با سلام
این چندمین بار هست که با این مشکل روبرو میشم و هر بار پس از نصب چند درایور و بدون نتیجه ماندن آن، مجبور به اضافه کردن کارت صدا میشم.دوستان اگه راهنمایی کنند ممنون میشم.
این مادربورد بعد از نصب ویندوز 7 و نصب درایورها خروجی صدا نداره در صورتی که در device manager همه دیتکت شدند و وقتی موزیک اجرا میکنم اکولایزر صدا تکون می خوره.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
این جور که شما میگید پس صدا نصب باید باشه! بعضی کارتهای صدا وقتی درایور رو نصب میکنید در حین نصب درایورهای جدیدی شناخته میشه که ویندوز پیام میده برای نصب آنها کلیک کنید ولی اصلا نباید کلیک کرد و فقط باید منتظر بود تا نصب درایور توسط نرم افزار خودش تمام بشه و سیستم ریبوت بشه اگر بزنید در اون حال خود ویندوز ادامه بده نصب رو خراب میکنه.
این تجربه ای بود که چند بار بهش برخورد کردم و گفتم بگم. اما هزاران دلیل میتونه باشه و نمیشه ندیده قضاوت کرد. شاید کارت صداش مشکل سخت افزاری داره؟

repair1

کاربر
2012-09-23
54
239
سلام دوست عزیز
صدای بکار رفته در این مادربورد Realtek ALC655 6-Channel audio CODEC می باشد که میتونین [hide]درایور اصلی اونو که آخرین درایور ارائه شده از سایت ECS می باشداز اینجا دانلود کنین
[/hide]
[hide][/hide]
[hide]
http://eudownload.ecs.com.tw/dlfileecs/driver/mb/sound/realtek/HDAudio192.zip[/hide]

آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
برای حل شدن مشکل اخرین درایورش را از سایتش دانلود و نصب کن بعد از نصب برنامه کاربردی کارت صدا را اجرا کن و خروجی را به 4 کاناله تغییر بده با این کار لاینت هم جزئ از خروجی میشه و با کمک سوکت ابی رنگ صدا را داشته باشی

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
این جور که شما میگید پس صدا نصب باید باشه! بعضی کارتهای صدا وقتی درایور رو نصب میکنید در حین نصب درایورهای جدیدی شناخته میشه که ویندوز پیام میده برای نصب آنها کلیک کنید ولی اصلا نباید کلیک کرد و فقط باید منتظر بود تا نصب دریاور توسط نرم افزار خودش تمام بشه و سیستم ری ایتارت بشه اگر بزنید در اون حال خود ویندوز ادامه بده نصب رو خراب میکنه.
این تجربه ای بود که چند بار بهش برخورد کردم و گفتم بگم. اما هزاران دلیل میتونه باشه و نمیشه ندیده قضاوت کرد. شاید کارت صداش مشکل سخت افزاری داره؟

ممنون.دوست عزیز موقع نصب هیچ پیامی نمیاد.ضمنا من win7 نصب کردم و تو سایت خودش فقط درایور xp و vista رو داره.دفعه قبل که به این مشکل برخورد کردم حتی ای سی صدا هم عوض کردم بازم نشد.

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
سلام دوست عزیز
صدای بکار رفته در این مادربورد Realtek ALC655 6-Channel audio CODEC می باشد که میتونین hidden content may not be quoted

ممنون.این درایور هم دانلود کرده بودم.ولی وقتی نصب تموم میشه و سیستم ریست میشه تو device manager نشون میده که نصب نشده.فکر می کنم این درایور برای win vista باشه.

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
برای حل شدن مشکل اخرین درایورش را از سایتش دانلود و نصب کن بعد از نصب برنامه کاربردی کارت صدا را اجرا کن و خروجی را به 4 کاناله تغییر بده با این کار لاینت هم جزئ از خروجی میشه و با کمک سوکت ابی رنگ صدا را داشته باشی

دوست عزیز درایوری که تو سایت خودش گذاشته فقط برای win vista و xp هست.امتحانش کردم روی 7 جواب نمیده. درایورش رو با driver pack solution نصب کردم و اون رو به 4 کانال تغییر دادم ولی بازم نمیشه.

repair1

کاربر
2012-09-23
54
239
سلام مجدد خدمت f4rshad عزیز

با تفاسیری که شما میگین به احتمال زیاد المانهای خروجی آی سی صدا و شایدم جک صدا مشکل داره

بالا