آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تاپيك سؤالات و پاسخ ها ي اموزش گام به گام

jstdyx

کاربر
2008-01-11
16
49
سلام
استاد عزیزم مقاله کاملی در باره gps لازم دارم که به طور کامل این تکنولوژی رو بررسی کرده باشه
اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
همه چيز در مورد gps (مكان نما)

سلام
استاد عزیزم مقاله کاملی در باره gps لازم دارم که به طور کامل این تکنولوژی رو بررسی کرده باشه
اگر راهنماییم کنید ممنون میشم
با سلام :
دوست عزيز مقالات كامل و جامعي به زبان فارسي در باره gps در ارشيوم موجود بود كه با توجه به رسا بودن مطلب از هر نظر ديگر نيازي به توضيح اضافي ندارد فايل زير را دانلود كنيد (همه چيز در مورد GPS ) شرح داده شده است .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 11.8 کیلوبایت بازدیدها: 344

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
سلام استاد
لطفا من رو راهنماییم می کنید که آیا برای طراحی مدارهای کمی پیچیده اون هم بصورت یک رو آیا نرم افزار پروتل بهتره یا پروتیوس؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام استاد
لطفا من رو راهنماییم می کنید که آیا برای طراحی مدارهای کمی پیچیده اون هم بصورت یک رو آیا نرم افزار پروتل بهتره یا پروتیوس؟
با سلام :
دوست عزيز سؤال شما مبهم مي باشد من تا جايي كه ميتونم پاسخ را بيشتر بايد توضيح دهم .
ببينيد؟ اگر هدف از طراحي كه نوشتيد فقط تهيه فيبر چاپي (يك رو ) هست ؟؟؟ در اين صورت با توجه به امكانات محل زندگي و شهر شما بايد پيش برويد يعني ممكن است كارگاه هاي تهيه مدار چاپي شهر شما فاقد نرم افزار پروتيوس يا بالعكس باشد كه دست تون بسته ميشه .
ولي در مورد شبيه سازي و طراحي ...پروتل براي شبيه سازي مدارات انالوگ بهتر است و پروتيوس با توجه به ورژن هاي پيشرفته جديدش يكمي انالوگ ولي اكثرا ميكروكنترل ها و ديجيتال را با دقت بيشتري انجام ميدهد كار با پروتل طبعا پيچيده تر از پروتيوس ميباشد (قدرت مانور پروتل در تهيه مدار چاپي بيشتر از پروتيوس ميباشد .) و اين هم بستگي دارد كه شما در كدوم نرم افزار تبحر و چقدر مهارت داريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
PHP:
با سلام :
دوست عزيز سؤال شما مبهم مي باشد من تا جايي كه ميتونم پاسخ را بيشتر بايد توضيح دهم .
ببينيد؟ اگر هدف از طراحي كه نوشتيد فقط تهيه فيبر چاپي (يك رو ) هست ؟؟؟ در اين صورت با توجه به امكانات محل زندگي و شهر شما بايد پيش برويد يعني ممكن است كارگاه هاي تهيه مدار چاپي شهر شما فاقد نرم افزار پروتيوس يا بالعكس باشد كه دست تون بسته ميشه .
ولي در مورد شبيه سازي و طراحي ...پروتل براي شبيه سازي مدارات انالوگ بهتر است و پروتيوس با توجه به ورژن هاي پيشرفته جديدش يكمي انالوگ ولي اكثرا ميكروكنترل ها و ديجيتال را با دقت بيشتري انجام ميدهد كار با پروتل طبعا پيچيده تر از پروتيوس ميباشد (قدرت مانور پروتل در تهيه مدار چاپي بيشتر از پروتيوس ميباشد .) و اين هم بستگي دارد كه شما در كدوم نرم افزار تبحر و چقدر مهارت داريد .
با تشكر .
موفق باشيد .
سلام
راستش من با پروتیوس اصلا کار نکردم اما با پروتل میتونم حداقل گلیم خودم رو البته در حد مدارهای ساده از آب بیرون بکشم . اما در مداری که فایل اون رو نتونستم بگذارم و کمی شلوغ تره نمی تونم اون رو بصورت تک رو دربیارم البته دو روی اون رو مشکلی ندارم ولی دسترسی به فیبر دورو ندارم ممنون میشم کمکم کنید (فایلی که قصد در آوردن اون رو دارم فایل تابلو روان در سایت مهندس لاچینیه)ممنون میشم کمکم کنید. دزضمن چطور میتونم فایل رو براتون آپلود کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام
راستش من با پروتیوس اصلا کار نکردم اما با پروتل میتونم حداقل گلیم خودم رو البته در حد مدارهای ساده از آب بیرون بکشم . اما در مداری که فایل اون رو نتونستم بگذارم و کمی شلوغ تره نمی تونم اون رو بصورت تک رو دربیارم البته دو روی اون رو مشکلی ندارم ولی دسترسی به فیبر دورو ندارم ممنون میشم کمکم کنید (فایلی که قصد در آوردن اون رو دارم فایل تابلو روان در سایت مهندس لاچینیه)ممنون میشم کمکم کنید. دزضمن چطور میتونم فایل رو براتون آپلود کنم
با سلام :
در مورد نحوه ارسال فايل بايد عضو ويژه سايت شويد در اين صورت ميتوانيد در صفحه اي كه پست ارسال ميكنيد با كمي صبر -- صفحه تا انتها و كامل براتون باز ميشه در اين صورت روي لينك مديريت فايلهاي ضميمه كليك تا صفحه كوچكتري براتون باز ميشه و با كليك روي دگمه براوز محل فايل (زيپ شده ) خود را انتخاب و اپلود را ميزنيد و ارسال ميشه .
در حال حاضر بايد فايل خود را در اپلود سنتر هاي مجاني ديگه اي اپلود و لينك انرا در پست خود كپي كنيد .
- در مورد نحوه يك لايه و دولايه مدارچاپي در پروتل چند روز پيش درخواستي داشتيد كه پاسخ گذاشته ام
( نوشته اصلی توسط HAHADI
سلام
سئوالم رو بهتر بیان کنم شاید کسی جواب داد:
)

پست فوق را مطالعه و تمرين كنيداگر به مشگلي برخورد كرديد پيام بزاريد تا حد امكان در خدمتم .
با تشكر .
موفق باشيد .

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
سلام
در مورد لایه های مدار چاپی همونطور که توضیح داده بودید عمل کرده بودم و مشکلی از این بابت نداشتم باز هم شاید درست منظورم رو عنوان نکردم مشکلی که دارم اینکه بعد از کشیدن شماتیک مدار وجا گذاری در صفحه pcb وبعد از مسیریابی خودکار کلی ارتباطهای مسیریابی نشده باقی میمونه که امکان ارتباط دستی هم بدلیل حجم زیاد اونها وجود نداره خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که این مشکل رو به کمک شما حل کنم ؟:smilie_help:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام
در مورد لایه های مدار چاپی همونطور که توضیح داده بودید عمل کرده بودم و مشکلی از این بابت نداشتم باز هم شاید درست منظورم رو عنوان نکردم مشکلی که دارم اینکه بعد از کشیدن شماتیک مدار وجا گذاری در صفحه pcb وبعد از مسیریابی خودکار کلی ارتباطهای مسیریابی نشده باقی میمونه که امکان ارتباط دستی هم بدلیل حجم زیاد اونها وجود نداره خواستم بدونم آیا راهی وجود داره که این مشکل رو به کمک شما حل کنم ؟:smilie_help:
با سلام :
دوست عزيز اين موارد در پروتل و پروتيوس هم پيش مياد راه چاره اي كه من پيدا كرده بودم جابجايي قطعات بطور دستي قبل از دستور اتوماتيك و با تكرار چند بار نتيجه ميگرفتم و فكر كنم راه چاره هم همين باشد بازم اگر راهي اسانتر پيدا كردم در اختيارتون ميزارم .
سعي كنيد جاگذاري قطعات را تا حد امكان خودتان انجام دهيد و تراك هاي باقي مانده را به حد اقل رسانده و دستي انجام دهيد و گرنه در پروتيوس هم اين مشگل را خواهيد داشت .
با تشكر .
موفق باشيد .

HAHADI

کاربر
2008-08-25
10
29
سلام
ممکنه من رو راهنمایی کنید که چطور میشه توی پروتل همه مسیرهارو بطور خودکار مسیریابی کرد بجز یک مسیر
میخوام بجز gnd همه مسیرها رو خودکار مسیریابی کنم آیا امکان داره؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
سلام

ممکنه من رو راهنمایی کنید که چطور میشه توی پروتل همه مسیرهارو بطور خودکار مسیریابی کرد بجز یک مسیر

میخوام بجز gnd همه مسیرها رو خودکار مسیریابی کنم آیا امکان داره؟
با سلام :
دوست عزیز با ترفند هایی میشه اینکار را انجام داد در پست قبلی نیز اشاره کردم فعلا چون با این نرم افزار کارنمیکنم در سیستم خود نیز نصب نکرده ام حضور ذهنی کاملی ندارم ( هرچند این عمل در هلپ موجود نرم افزار اشاره نشده ) ولی با ترفند هایی میشد که چند تراک مشخص شده ای را دستی انجام داد ( کاری شدنی هست ) فکر کنم با تمرین میتوانید نتیجه بگیرید و اگر موفق شدید در همین جا جهت استفاده دوستان بزارید .
بازم از دوستانیکه حضور ذهنی دارند حتما لطف میکنند و راهنمایی لازم را میزارند .
با تشکر .
موفق باشید .

بالا