آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار امپلی فایر 5000وات برای ماشین

امین200

کاربر
2013-03-16
13
16
با سلام خدمت اساتید من نیاز به یک امپلی فایر پر قدرت در حد 5000 وات یا بیشتر دارم
از اساتید بزرگوار درخواست کمک دارم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام
دوست گرامی
راستش نمی دونم چی بگم و از کجا شروع کنم ولی از سوالت مشخص هست که از ساخت آمپلی هیچ چیز نیم دونی ( ببخشید خیلی صریح بهت گفتما)
این توانهایی که روی آمپلی فایر ها ماشین ذکر می کنند همش دروغی بیش نیست چون درون آمپلی فایر ها از مبدل های dc to dc استفاده شده این مبدل ها ولتاژ 12 ولت ماشین رو به 30 تا 35 ولت دوبل تبدیل میکنند و با این ولتاژ شما نهایت ( تو حالت پیک ) میتونی 80 وات از آمپلی بگیری با این حساب خودت ببین این 80 وات چه قدرتی داره که ساب ووفر های 12 اینچی رو تکون میده . حال به نظر خودت شما به آمپلی 5000 وات چی می خوای وصل کنی ؟؟؟
موفق باشید

امین200

کاربر
2013-03-16
13
16
همینطور که شما فرمودید من از امپلی فای هیچی نمیدونم
ولی من یک امپلی فایر با ic tda1554 ساختم که 20وات قدرت داشت وقتی به باند خربزه ایی وصلش کردم صدای ضبط ماشین که از 15 بیشتر میشد صدای مطلوبی نمیداد به همین علت فکر مدارات امپلی فایر پر قدرت افتادم
از یکی که سیستم میبست پرسیدم گفت امپ 5000 وات بساز
راستش اولش من تعجب کردم ولی یک امپ بهم نشون داد
با این همه از شما درخواست کمک دارم که یک امپلی فایر پر فدرت در حد 100 تا 600 وات با مدار سوئیچینگ برام بزارید
ممنون میشم

• Like

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
ولی من یک امپلی فایر با ic tda1554 ساختم که 20وات قدرت داشت وقتی به باند خربزه ایی وصلش کردم صدای ضبط ماشین که از 15 بیشتر میشد صدای مطلوبی نمیداد به همین علت فکر مدارات امپلی فایر پر قدرت افتادم
با این همه از شما درخواست کمک دارم که یک امپلی فایر پر فدرت در حد 100 تا 600 وات با مدار سوئیچینگ برام بزارید
ممنون میشم
مطمئن باشید اون فردی هم که سیستم ماشین می بنده از قطعات آمپلی و قدرت و خیلی مباحث مربوط به آمپلیفایر هیچ چیز نمی دونه.
دوست عزیز چقدر با الکترونیک آشنایی داری ؟؟؟
آمپلی فایر ساختن شکل نیست ولی مدارات سوئیچینگ مشکل هستند
من مدار آمپلی و تغذیه سویچینگ دارم ولی نری بسازی و بیای این جا بگی کار نکردا چون من تضمین نمیکنم.
حال خودت تصمیم بگیر

• Like

امین200

کاربر
2013-03-16
13
16
در حذ محاسبه مقاومت ها و خازن ها و ساخت برد و نصب فطعات
امپلی فایر تون کار میکند امتحان شده است؟
چند واته؟
اگه میشه برام بذارید:thumbsup:

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
ممنون میشم
با سلام :
اقای {
امین200} بر فرض اینکه از امپلی هیچ اطلاعی ندارید !!! حداقل نیاز یک الکترونیک کار دانستن فرمولهای مقدماتی برق و الکترونیک مانند قانون اهم را که باید بلد باشید و اگر اینهم بلد نیستید !! خدمت تون عرض میکنم که توان یا بقول شما { وات } حاصل عددی ولتاژ ضرب در جریان به امپر میباشد با یک محاسبه سر دستی اگر بخواهید 5000 وات !!!! امپلی داشته باشید که با برق یک خودرو 12 ولتی کار کند !! حتی برای شروع و روشن شدن لحظه ای نیاز به جریانی معادل 450 امپر با 12 ولت دارید { 12×450= 5400 وات (400 اضافی را حداقل اتلاف انرژی در نظر بگیرید )} !!! در حالیکه حداکثر توان یک باتری خودرو 12 ولتی معمولا حدود 50 امپر ساعت میباشد بقیه ماجرا را به عهده خودتون میسپارم ...
یک روز یک کاست پلایر پلاستیکی پرتابل مارک سونی در قفسه کوچک یک فروشگاهی دیدم که رویش نوشته بود 5000 وات !!! از مارک و برچسب روی دستگاه عکس گرفتم و به ادرس شرکت سازنده ایمیل زدم ودلیل و توضیحی خواستم ..... بعد از سه بار تکرار مکاتبه در نهایت پاسخی که از شرکت فوق گرفتم گفته بود این نوشته ها فقط جنبه تجاری داره و بدبختانه از دستگاه با نام و نشان فوق اظهار بی اطلاعی کردند { با اینکه عکس واضحی فرستاده بودم } ....بماند .
::zvezdichki_bunny:: :85000000:

از طرفی واحد شنوایی گوش را بر حسب { بل } که مفدار ان خیلی زیاد هست { دسیبل } میباشد که وارد مبحث خارج از حوصله و توان شما نمی شوم فقط این را بدانید که چنین درخواستی از شما اگر بر فرض ممکن باشد !!!! توانی بیش استانه کری گوش انسان را تولید خواهد کرد که.....
با توجه به فرمول های عملی و تجربی که تا بحال پذیرفته شده هستند امپلی فایر با توان واقعی 120 واتی برای انسانی که در فاصله یک متری دستگاه قرار بگیرد کر کننده و غیر قابل تحمل خواهد بود .... حتی همین دیتا شیت ها و برگه های اطلاعاتی که بصورت مجانی در اختیار من و شما قرار گرفته هیچگونه تضمینی برای صحت مندرجات ندارند اینجاست فکر قطعات تقلبی و وضع موجود بازار ایران و........ به عهده خودت ..
شما اگر مهارت کافی داشته باشید و بتونید یک امپلی در محدوده همون 50 وات با 12 ولت را دقیق طراحی و مونتاژ کنید قطعا به تمام ادعاها پی خواهید برد .
توصیه میکنم در بخش اموزش گام به گام تاپیک { دسیبل چیست ؟؟ } را مطالعه کنید یا با جستجو در فضای نت مطلب فوق را مطالعه کنید تا حساب کار دست تون بیاد . گول حرفهای بازاری و من دراورده را برای خود ملاک محاسباتی قرار ندهید و اگر میخواهید سر رشته ای بدست بیاورید از مطالعه و درک و شرح کار قطعات کوچک شروع کنید تا بموقع اش خودتون پی خواهید برد که چه درخواستی داده اید و چه انتظاری دارید که تعدادی پست { از دید انجمن اسپم } میدهید تا یکی بیاد و پاسخ قانع کننده ای براتون بزاره ....
حداقلش این را ببینید :
[hide]
[/hide]
[hide]شدت صوت و تراز صوت برای برخی صوتها

صداشدت صوت w/m[SUP]2[/SUP]تراز شدت صوت db
شدت صوت مبنا[SUP]12-[/SUP]100
نفس کشیدن[SUP]11-[/SUP]1010
برگ درختان در نسیم[SUP]10-[/SUP]1020
صحبت کردن از فاصله یک متری[SUP]8-[/SUP]1040
همهمه در فروشگاه[SUP]6-[/SUP]1060
سر و صدای خودروها در خیابان شلوغ[SUP]5-[/SUP]1070
آستانه دردناکی (برای بسامد 1000Hz)1120
مسلسل10130
غرش هواپیمای جت در حین بلند شدن10[SUP]2[/SUP]140
راکت فضایی ، در موقع بلند شدن10[SUP]5[/SUP]170

[/hide]
با تشکر از شرکت و فعالیت تون در این انجمن .
موفق باشید .

امین200

کاربر
2013-03-16
13
16
با سلام
ممنون از توضیحات صریح و کاملتون من سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیک هستم و در فیزیک ما قانون اهم و محاسبه مقاومت و ..... را بلد هستم

داداش من سلام
یک نکته هم از من بیسواد به شما
الان مدت چند ساله که مسئله انرژی هسته ای لا ینحل مونده با این بمبی که شما میخوای بسازی یه دردسر دیگه برا ملت ایران درست نکن لطفا. ضمنا فقط جهت اطلاع عرض کنم آمپلیفایری که توان واقعی 500 وات RMS رو تحویل بده مطمئن باش شیشه های ماشینتو میاره پائین و پرده گوشتو به فنا میده.حالا اگه واقعا میخوای اونو بسازی باید اولا از برق شهر استفاده کنی و دوما حدالمقدور از سیستمهای لامپی باید استفاده شود ضمنا خودتو برای بلندگوهای چند ده میلیونی آماده کن:50000000:""32666_21"":computer:

• Like

ehsan6

کاربر
2009-11-10
14
12
دوست عزيز تو ماشين عملا بيشتر از 2400 وات قابل تحمل نيست البته بعضي از دوستان 30000 وات هم كمشونه ، و اولين نكته تو تمام سيستم اهي صوتي تامين برق مورد نيازه كه با هزينه كم حداكثر ميتوني 150 امپر برا زمان محدود بدست بياري​

Deadmaster

کاربر
2012-04-09
13
22
سلام
من تو این کار تجربه دارم ...
به نظرم شما در مرحله اول تا هزار تشریف ببرید یه امپ بخرید بهتره ..
ساخت سویچینگ هم مثل ساخت همه جیز منتاژ داره و اسونه ( البته اگه وارد باشید ) منتها پیچیدن ترانسش و ایزوله کردنش در مقابل نویز کار بسیار بسیار مشکلیه ...
بعد شما بیشتر از 50-60 وات واقعی به نظرم نیاز نداری ...
من یه امپ 100 وات رو با سویچینگ توماشین راه اندازی کردم و از نتیجه کار راضی بودم منتها عرض میکنم کار بسیارمشکلیه ...

بالا