آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بوق ممتد مادربرد abit l-571 v : 1.0 و عدم تصویر دادن

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام خدمت اساتید
مادربرد فوق روشن میشه و شروع میکنه به بوق ممتد زدن یکسره و تصویر هم که نمیده کارهایی که انجام دادم
مادربرد رو شستشو دادم - رم تعویض کردم با یک سی پی یو دیگه چک کردم با یه پاور دیگه چک کردم گرافیکش آنبرد بود با یه گرافیک دیگه چک کردم به محض روشن روشن بوق ممتد یکسره میزنه ولتاژ گیری کردم ولتاژ 1.5 رو روی پین رم داشتم و اطراف رم و cpu هم ولتاژ داشت و دیباگر کد de 92d3 رو میده
فقط دو نکته بگم زمانی که داشتم ولتاژ گیری میکردم قطعه ای که تو تصویر مشخص کردم زمانی که دو تا پایش به هم اتصال می دادم و تا زمانی که اتصال داشت صدای بوق قطع میشد اما بعد از چن ثانیه مادربرد خاموش میشد
نکته بعدی اینکه یکی از پایه های سوکت سی پی یو کج شده بود که اونو درست کنم البته بعید می دونم از cpu باشه چون چک کردم و هم داغ میشه و با توجه به اروری که دیباگر میده فکر کنم ولتاژ ازcpu رد میشه و به رم میرسه دوستان فقط شرمنده من دارم میرم ناهار اگه کسی سوالی داشت نتونستم جواب بدم بعداز ظهر بر می گردم
abit-i-s71.110893.2.jpg

ممکن است از شکست نا امید و مایوس شوید ولی اگر امتحان نکنید فنا خواهید شد .

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام قطعه ای که مشخص کردی رو بیار بیرون تست کن اگه معیوب بود تعویضش کن نتیجه رو اعلام کن بعد برو سراغ هشت پایه ها موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
با درود دوست من
چند تا سوال
1 شماره اون ریگلاتور چنده
2 شماره ارور دیباگر چنده
3 چند بار بوق ممتد میزنه مادربرد

راستی هیچ وقت نباید روی مادربرد پایه های ریگلاتور را بهم اتصال داد حتی در زمان خاموشی مادربرد !!!!
دوست من بارها پیش امده برام که دیباگر ارور رم رو داده ولی مشکل چیز دیگه بود
مثلا از IO بوده ویا از بانک CPU بوده یا حتی از پل شمالی
این چیزهاست که تعمییرات مادربرد رو سخت میکنه!!!

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
با سلام و عرض ادب خدمت علی آقا و آقا کاوه و معذرت بخاطر تاخیر در پاسخ گویی
علی آقا قطعه خارج کردم از مدار سالم بود اما کناریش ایراد داشت مشخصات قطعه NI*** P0903BDC هرچی تو اسقاطیهام گشتم این قطعه رو پیدا نکردم مشابهی نداره؟
و خدمت آقا کاوه هم عرض کنم ممنون بابت تذکر شما اما به طور اتفاقی زمانی که داشتم ولتاژ گیری می کردم پیش اومد شماره رگلاتور کدوم رو می گین اگه رو شکل مشخص کنید ممنون میشم شماره ارور دیباگر هم de 92d3 و در مورد بوق به محض روشن روشن بوق ممتد یکسره میزنه توقف نداره

بالا