آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل : نداشتن ولتاژ در پاور کامپیوتر

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام
یک عدد پاور دارم سیم های سبز و بنفش ولتاژ ندارن
کارهایی که انجام شده ؟تعویض خازن های اولیه - تست q-l-r-d-تعویض آی سی ها
ولی مشکل هنوزم حل نشده !! ولتاژ گیری کردم ورودی ترانس های اولیه حدود 45 تا 50 ولت ولتاژ داشتند ولی خروجیشون صفر بود ممنون میشم راهنمایی کنین
از مدیرا هم بخاطر مطرح کردن در این بخش پوزش میخوام

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوست گرامی
اولا باید پستت رو توی بخش پاورها میگذاشتی.از مدیران خواهش میکنم پست رو منتقل کنند.
اما جهت راهنمایی شما باید عرض شود شما نفرمودید که پاورتون چیه و چه مارکیه؟چند واته؟آیا فیوز وردی رو تست کردی؟آیا پلهای رکتیفایر درست هستند؟ترانزیستور 2N60 سالمه؟
فقط عوض کردن آی سی ها و خازنها کافی نیست و نداشتن ولتاژ اصلا ربطی به خازنهای اولیه نداره.
خواهشمندم ابتدا موارد فوق را چک کنید و پاور را در حالت بدون بار(بدون اتصال به مادربرد و یا تستر) چک کنید چون در صورت وجود شورتی با اینکه ولتاژ در سیم سبز و بنفش دارید اما بخاطر حالت محافظ اتصال کوتاه ولتاژهای تمامی سیمها قطع خواهند شد.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام
پاورم ویرا هست 630 وات ولی واقعی نیست
فیوز تست شده فت ها هم تست شده(تست بازر گرفتم اتصال کوتاهی نداشتند) دیود ها هم تست شده سالم بودند
ترانزیستور 945 بودند اکثرا تست شدند سالم بودند
وضعیت ظاهری کلیه قطعات هم سالمه

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام خازنهای هیت اول را که تعویض کردی مشکلش چی بود (باده کرده، کاهش ظرفیت یا اتصال کوتاه) خازنهای جدید را تست کردی چون در بازار خازنهای خراب وجود دارد.

hossein_g

کاربر
2012-04-16
64
163
سلام هیچ مشکلی ظاهری نداشتن و خازن کارکرده انداختم
چون اهم متر دیجیتال دارم نمیتونم دقیقا تست کنم خازنهای قبلی رو ولتاژگیری کردم معادل 350 ولت جریان داشت این یکی هم همینطور بعید میدونم از خازن ها باشه
به نظر شما احتمال داره از خازن های عدسی و سرامیکی باشه ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام خازنهای الکترولیتی را چک کن خازن سنج میخواهد (کاهش ظرفیت، نشتی و اتصال کوتاه)

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام-همکار معادل 350 ولت جریان داشت یعنی چه- درمدارهای dc-ولتاژ برابر جریان ضربدر مقاومت است(قانون اهم) موفق باشید

بالا