آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای فلزیاب ربات مین یاب

leila70

کاربر
2012-11-30
6
0
سلام دوستان.
من واسه ربات مین یابم فلزیاب دلتاپالس رو ساختم که خیلی خوبه.

فقط الان به یه مشکلی برخوردم.
توی مسابقات ایران اپن یه بخشی هست که تو زمین مسابقه صفحات فلزی ای هستن که ربات نباید اون صفحه رو به عنوان مین شناسایی کنه.
میشه رو این فلزیاب یه تغییراتی ایجاد کرد که وقتی فلز بزرگتره اونو به عنوان مین نشناسه؟؟؟؟:91000000: یا باید به فکر یه فلزیاب دیگه باشم؟؟ :narahat:
خواهش میکنم کمکم کنین

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
دوست عزیز اگر این صفحه فلزی روی زمین باشه و ابعادش بیشتر از سرچ کویلت باشه فلزیابت قبل از اینکه به صفحه فلزی برسی آشکارش میکنه نزدیک به 5 سانت قبل از اینکه مین یابت به صفحه فلزی برسه آشکار شده به همین دلیل وقتی به صفحه فلزی رسیدی قبل از اینکه به عنوان مین اعلام کنه به فلزیابت بگو 5 سانت تا 10 سانت جلو بره اگر بازم فلز حس کرد به عنوان غیر فلز حساب کن... یا از طریق پردازش تصویر این مشکل حل کن...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: leila70

mohsen beni

کاربر
2012-12-31
107
219
فلزیاب دلتا پالسجزء فلزیاب pi هستش که نمیشه با هاش مین یابی کرد چون رو چاشنی مین تاثیر میذاره و اگه برگزار کننده مسابقات این قضیه را بخوان لحاظ کنند حتما به مشکل بر میخوری. در ضمن دلتا پالس به همه فلزات حساسیت نشون میده چه ریز چه بزرگ صداش در میاد

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: leila70

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام دوستان.
من واسه ربات مین یابم فلزیاب دلتاپالس رو ساختم که خیلی خوبه.

فقط الان به یه مشکلی برخوردم.
توی مسابقات ایران اپن یه بخشی هست که تو زمین مسابقه صفحات فلزی ای هستن که ربات نباید اون صفحه رو به عنوان مین شناسایی کنه.
میشه رو این فلزیاب یه تغییراتی ایجاد کرد که وقتی فلز بزرگتره اونو به عنوان مین نشناسه؟؟؟؟:91000000: یا باید به فکر یه فلزیاب دیگه باشم؟؟ :narahat:
خواهش میکنم کمکم کنین.
فلزیاب دلتا پالسجزء فلزیاب pi هستش که نمیشه با هاش مین یابی کرد چون رو چاشنی مین تاثیر میذاره و اگه برگزار کننده مسابقات این قضیه را بخوان لحاظ کنند حتما به مشکل بر میخوری. در ضمن دلتا پالس به همه فلزات حساسیت نشون میده چه ریز چه بزرگ صداش در میاد
سلام :jump:
مین یاب ها عملکردشون اصلا بکل فرق داره با سیستم فلزیاب ها همونطوری هم که خودت گفتی اگه از فلزیاب بعنوان مینیاب تو عمل استفاده کنی امکان انفجار مین براثر ایجاد میدان مغناطیسی بسیار قوی که کویل فلزیاب ایجاد میکنه هست . از نظر من بهتره بری سراغ یه سیستم دیگه نه فلزیاب

leila70

کاربر
2012-11-30
6
0
سلام :jump:
مین یاب ها عملکردشون اصلا بکل فرق داره با سیستم فلزیاب ها همونطوری هم که خودت گفتی اگه از فلزیاب بعنوان مینیاب تو عمل استفاده کنی امکان انفجار مین براثر ایجاد میدان مغناطیسی بسیار قوی که کویل فلزیاب ایجاد میکنه هست . از نظر من بهتره بری سراغ یه سیستم دیگه نه فلزیاب

میشه یه کم راهنماییم کنین که از چه سیستمی استفاده کنم؟؟؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,271
ایران
با سلام در اینترنت مین یابهای نظامی را جستجو کن ببین از چه سیستمی استفاده میکنند.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
میشه یه کم راهنماییم کنین که از چه سیستمی استفاده کنم؟؟؟

سلام تا حدودی میدونم بر چه اساسی هستن :jump:
که معمولا به دو دسته تقسیم میشن
1- مین یاب های که بر اساس ترکیبات شیمیای و تجزیه وتحلیل انها استفاد ه میکنن یعنی براساس شناسایی مواد بکار برده شده در مینها جهت انفجار یا مواد انفجاری
2- براساس ایجاد میدان مغناطیسی بسیار پایین با توان بالا منظورم فرکانس بسیار پایین در حد هرتز ولی با توان بالا ویا با ایجاد الکترومغناطیس با هسته کربن استفاده میکنن تا علاوه بر این که مین وحتی اجساد و غیر را هم میتوان تشخیص داد با برد عملیاتی بسار بالا چون معمولا فرکانس پایین از هر جسمی با سختیی بالا عبور میکند
اما فلزیابها با ایجاد میدان مغناطیسی قوی با فرکانس بالا عمل میکنن که موجب حرکت قوی الکترونها منفی و مثبت در فلز شده و بعلت این که برابر فرکانس این الکترونها تشدید میشوند لذا امکان انفجار هست ولی در فرکانس پایین الکترونها چندان جنبو جوشی ندارند وبرابرفرکانس پایین عمل میکنند و تداخل انها نیز کمتر است و بر این اساس امکان انفجار کم است
یک مثال ساده
گوشی های موبایل را اگر چند دقیقه بیشتر در دست ویا روی گوش بگذاریم در هین صحبت کردن پوست دست ویا سر ویا گوش انسان بهشدتت داغ میشود . این خاطر این است که فرکانس گوشی ها برابر 20000000000 هرتز است یا 2.4 گیگاهرتز وهمچنین اگر نزدیک ایستگاه رادیوی fm یا تلوزیونی باشید و دو فلز را در دست بگیرید وبهم بزنید ایجاد جرقه بین دو فلز نمایان میشود . ولی در صورتی که نزدیک ایستگاه رادیوی موج کوتاه یا mw باشید با ان که توان زیادی دارند هیچ گونه اتفاقی نمی افتد

leila70

کاربر
2012-11-30
6
0
فعلا توی این مسابقات مین واقعی وجود نداره که کویل ایجاد مشکل کنه. مین ها مثلا یا سکه هستن یا مثلا قوطی کنسرو!!
فقط مشکل من صفحات فلزی ای هستن که ابعادشون 30×30 سانتیمتره و ربات نباید اونو شناسایی کنه!
وقت کمی دارم
میتونم از الگوریتمی مثل الگوریتمی که آقای fabienmartin گفتن استفاده کنم؟؟؟؟

دوست عزیز اگر این صفحه فلزی روی زمین باشه و ابعادش بیشتر از سرچ کویلت باشه فلزیابت قبل از اینکه به صفحه فلزی برسی آشکارش میکنه نزدیک به 5 سانت قبل از اینکه مین یابت به صفحه فلزی برسه آشکار شده به همین دلیل وقتی به صفحه فلزی رسیدی قبل از اینکه به عنوان مین اعلام کنه به فلزیابت بگو 5 سانت تا 10 سانت جلو بره اگر بازم فلز حس کرد به عنوان غیر فلز حساب کن... یا از طریق پردازش تصویر این مشکل حل کن...

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
فعلا توی این مسابقات مین واقعی وجود نداره که کویل ایجاد مشکل کنه. مین ها مثلا یا سکه هستن یا مثلا قوطی کنسرو!!
فقط مشکل من صفحات فلزی ای هستن که ابعادشون 30×30 سانتیمتره و ربات نباید اونو شناسایی کنه!
وقت کمی دارم
میتونم از الگوریتمی مثل الگوریتمی که آقای fabienmartin گفتن استفاده کنم؟؟؟؟

نه . فکر نکنم عملی باشه . فقط دو روش هست یکی اگه بتونی فلزیابت رو روی فلز بزرگ ست کنی که دیگه روی اون بوق نزنه وغیر اون تشخیص بده بعنوان مین خوبه
دوم اگه اون فلز از جنس مختلف با مین باشه هم میشه مثلا جنس فلز بزرگ از اهن باشه ومین از غیر اهنی مثل استیل یا مس میشه یه کار های کرد ولی غیر اینا فکر نکنم بتونی کاری بکنی

احتمالا مسئولین برگزار کننده مخصوصا اون زیر مین قرار دادن که فلزیاب اگه درست کردین نتونه مینو تشخیص بده اونا هم زرنگن دیگه

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
دوست عزیز من همین الگوریتم را پیاده کردم توی مسابقات رباتیک جواب داد... اگر صفحه فلزی 30*30 هستش و مثلا" سرچ کویلت 20 سانت همین که سرچ کویل نزدیک صفحه فلزی بشه خیلی سریع اشکارش میکنه شما باید رباتت بگی 5 سانت دیگه برو جلو اگر بازم اشکارش کرد بعنوان مین حسابش نکن...

بالا