آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کتاب‌های دوره کاردنش یا فنی‌ حرفه‌ای چطوره؟

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
چرا ندارن شما اول میری یه دوره تعمیرکار رادیو ضبط صوت به مدت 3 ماه میبینی بعد از اون هم یه دوره تعمیر تلویزیون رنگی و...خوب به این هم بستگی داره که میخوای تو چه زمینه ای کار کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
تلویزیون دوس ندارم آخه، کامپیوتر می‌خوام. والا کرج که ما سر از دوره هاش در نیاوردیم. حالا بعد از عید دوباره پیگیر دوره هاش میشم، پس اول برم تعمیر رادیو ضبط؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
نگاه کن دوست عزیز نمیدونم رشته تحصیلیتون چی بوده؟کلا برای اینکه شما وارد یکی از زمینه های الکترونیک بشین قبلش باید یک دوره ی الکترونیک عمومی ببنید .منظور از الکترونیک عمومی اینه که شما قطعات رو بشناسید کاربرد اونا رو تو مدار بدونید .مدارهای پایه رو هم بشناسید.عیب یابی عمومی رو یاد بگیرید. از آنجاییکه الکترونیک با رادیو شروع شده و بعدا پیشرفت کرده .معمولا همه از همینجا شروع میکنند.چون رادیو بیشتر مدارات را در خود دارد.در کل اگه بخوام بهتون بگم اینکه الکترونیک علم تحلیل مداره.بعد از این می تونید وارد یک زمینه تخصصی بشید.مثلا سخت افزار کامپیوتر. اولین قدم در راه تعمیر هر دستگاهی منبع تغذیه اون دستگاه است.بهتره اول مثل من که خودمم با اینکه دانشجوی این رشته ام ولی هنوز مبتدی ام با منبع تغذیه شروع کنید.

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
من رشته تحصیلیم ساختمان بود، منبع تغذیه کامپیوتر رو میگید؟ اتفاقا الان هم دارم رو همین قضیه کار می‌کنم

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سعی کن به PDFعادت کنی .دنیا داره به سمت تکنولوژی میره.کاغذ چیه آخه!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز اگه ادم یکسره به کامپیوتر نگاه کنه و پی دی اف بخونه که کور میشه تازه تمرکز هم نمیتونه بکنه همون کاغذ از همه بهتره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedi

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
آفرین،اینم دنلود کن http://chap.sch.ir/books/718 .فقط یه کلید هم داره که قبلش باید از همون سایت کتابا که بهت دادم بگیری و نصب کنی.

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
آره راست میگه هم موقع کنکور اینطوریه .هم تو دانشگاه هم باید یه سری واحد اضافه به عنوان جبرانی پاس کنی ،اگه میخوای تو دانشگاه مشکل نداشته باشی برو ریاضی بخون تئوریت عالی میشه.اگه میخوایی تئوری و عملیت نصف نصف باشه بیا فنی.اگه هم میخوای عملیت خیلی خوب باشه برو کاردانش.ولی اگه من خودم الان قرار بود انتخاب رشته کنم میرفتم ریاضی .این کتابهای فنی وکاردانش رو از اون سایت دنلود میکردم میخوندم .تابستون هم میرفتم سازمان فنی و حرفه ای دوره میدیدم.

دوست عزیز منم همینطوریم رشته ام ریاضی و فیزیک بود تو دبیرستان بعد دانشگاه رو ول کردم چون ات و اشغال بود و رفتم فنی و حرفه ای دوره های تعمیرات
رادیو و تلویزیون و دورهای برق صنعتی و ساختمان و تابلو برق و پی ال سی رو هم گذروندم ویکسال تو مغازه رفقیم شاگردی کردم تا الان حرفه ای هستم یعنی
چشم بسته تلویزیون تعمیر میکنم یعنی هر چی بهم بدی تعمیر میکنم ( تلفن -رادیو ظبط- ویدیو - تلویزیون - پلی استیشن) تو زمینه قدرت هم راحت میتونم
تو کارخانجات کار کنم و تابلو برق طراحی کنم و بسازم و الان هم دارم دوره تعمیرات کامپیوتر و لب تاب و تبلت رو میگذرونم

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
دوست عزیز اگه ادم یکسره به کامپیوتر نگاه کنه و پی دی اف بخونه که کور میشه تازه تمرکز هم نمیتونه بکنه همون کاغذ از همه بهتره

دوست گرامی ام هر کی یه جور راحته ،این دیگه بستگی به سلیقه است .شما فکر میکنید تمرکز روی لغات کتاب موجب آسیب رساندن به عدسی چشم نمیشود.پس نتیجه میگیریم هرچیزی به اندازه اش خوبه .2 ساعت مطالعه در روز انقدا فرقی نمیکنه با کاغذ

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
دوست عزیز منم همینطوریم رشته ام ریاضی و فیزیک بود تو دبیرستان بعد دانشگاه رو ول کردم چون ات و اشغال بود و رفتم فنی و حرفه ای دوره های تعمیرات
رادیو و تلویزیون و دورهای برق صنعتی و ساختمان و تابلو برق و پی ال سی رو هم گذروندم ویکسال تو مغازه رفقیم شاگردی کردم تا الان حرفه ای هستم یعنی
چشم بسته تلویزیون تعمیر میکنم یعنی هر چی بهم بدی تعمیر میکنم ( تلفن -رادیو ظبط- ویدیو - تلویزیون - پلی استیشن) تو زمینه قدرت هم راحت میتونم
تو کارخانجات کار کنم و تابلو برق طراحی کنم و بسازم و الان هم دارم دوره تعمیرات کامپیوتر و لب تاب و تبلت رو میگذرونم

بهترین کارو کردی عزیزم .دانشگاه واقعا مضخرفه.فقط مدرک گرفتنه .هیچی یاد نمیگیری.منم فقط به خاطر مدرکش رفتم البته نه واسه پز دادن واسه اینکه بتونم باهاش یه جا برم سر کار .ولی عاشق الکترونیک هستم.و کار عملی را در بیرون دانشگاه دنبال میکنم.

بالا