آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: لحیم سردی چیپ ها چگونه ایجاد میشود و راه بر طرف کردن آن .

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام ممنون از زحماتتون امیدوارم این روند رو پیش بگیریم که هم اطلاعات بدیم هم بگیریم نه فقط اگه سوالی داشتیم بیایم تو سایت وسوالمون رو بپرسیم وبریم تا مشکل بعدیمون.
امیدوارم با در میان گذاشتن اطلاعات وتجربه هامون روز بروز به کیفیتی بهتر برسیم.
سپاسگذارم .برقرار باشید.

mohasalman

کاربر
2021-04-20
81
104
سلام
خدمت دوستان نکته ای یاداوری نمایم .قلع های که نقطه ذوب بالای دارند در ترکیبشان از نقره و چند الیاژ دیگر استفاده شده.هرچه درصد قلع در ترکیب بیشتر باشد درجه حرارت ذوب کاهش می یابد.و قیمت بالا میرود.

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,325
2,972
و اینکه چیپ ها با هربار هیت گرفتن دمای کاریشون چندین درجه گفته شده10 درجه بالا تر می رود درست یا اشتباه؟ مایع فلاکس بسیار مهم ه چون که نقش کروی کردن قلع رو داره و پاک کردن برد برای راحت تر شدن مرحله لحیم یا چسپیدن قلع به مدار هست و اینکه استاد عزیزم فرمودن که از فلاکس چیپ استفاده نشود ؟ بفرمایید از چه چیزی استفاده کنیم تجربیات شما و دوستان دیگه برای ما گرانبها هستش دریغ نفرمایید .

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
528
بوشهر
درود بر همه دوستان
برای چیپها مخصوصا برای ریسولد اونا بهترین گزینه مایع فلکس هست که متاسفانه نوع مرغوبش که hozan باشه تو بازار نیست(نوع تقلبیش هست)
من با اغلب فلکسهای مایع بازار کار کردم و اغلب نامرغوب هستن
اخرین چیزی که باش کار کردم و از بقیه بهتر بود برند الفا این مدل که عکسشو میزارم (بقیشون تعریفی نیستن)
باز هم در فکر تهیه مایع فلکس بهتر باشید و منتظر راهنمایی خوب دوستان بمانید
Capture.JPG

techno.

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-03-17
163
388
درود و عرض ادب 
با گریس فلکس و هیتر روی 300 درجه حرارت بدهید. و با تینر 40000  درصورت نیاز شستشو دهید.

بالا