آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت دستگاهی برای تست و اندازه گیری ظرفیت خازن ها (ESR METER)

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
ممنون استاد
ولی میشه فایل هگز ال سی دی نوکیا شو برام اپلود کنید ممنون میشم چون میخوام درستش کنم
و یه نظر خواهی استاد شما خودتون این مدار رو تایید میکنید
چون جمع و جور کردن وسایل این برد واسه ما شهرستانیها کمی مشکله و
اینکه من قول همچین مداری رو به چند تا از همکارها دادم
چون قصد داشتم یه مدار دیگه که مجموع همه این کارها رو داشت و تست ترایاک و ترانسیستور
رو براشون بسازم
ولی اگه از عملکرد این دستگاه مطمعن باشم
این رو واسشون میسازم
بازم ممنون

سلام
تست کامل نشده و نیز بنا به دلایلی امکان آپلودش فعلا مقدور نیست .

khebreh

کاربر vip
کاربر
2007-11-06
145
461
با سلام خدمت شما دوست گرامی :
خوشبختانه کلیه اطلاعات مورد نیاز در پست اول و دوم این تاپیک موجود است !
فقط تنظیم دستگاه اهمیت خاصی دارد که با پستی که استاد ارجمند PoisiN گذاشته اند مشکل حل است . موفق باشید
با تشکر

آریان رحیمی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-11-14
656
9,924
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت اساتید محترم دو سوال برای من پیش آمد استاد بزرگوار
1. چرا در عکسی که گذاشته ایددر صحفه السیدی خازن سنج بیشتر از ظرفیت خود خازن است ؟
2.من یک خازن سنج تایوانی دارم که تا 20000هزار میکرو ظرفیت را نشان میدهد وقیمت آن با قیمتی که دوستان آن را ساخته اند تقزیبا در یک حدود است مزیت این خازن سنج که شما استاد بزر گوار طریقه ساخت ان را گذاشته اید بر خازن سنج موجود در بازار چیست البته خازن سنج بنده سلکتوری بوده که باید برای هر رنج اندازه گیری حالت سلکتور را تغیر داد
ضمن سپاس از زحمات و تلاش بی وقفه شما لطفا تفاوت ها و مزیت ها را برای بنده توضیح دهید تا در صورت تفاوت ومزیت وبرتری این مدل با نمونه آماده در بازار اقدام به ساخت و یا تهیه آن باشم 3.jpg

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
دوستان در صورت امکانpcbرو با فرمت پروتیوس هم قرار دهید.
با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
دوستان در صورت امکانpcbرو با فرمت پروتیوس هم قرار دهید.
با تشکر
دوستان لطفاً راهنمایی فرمایید بنده تصمیم دارم این مدار رو بسازم ولی برای این که کیفیت کار بهتر بشه نیاز به فرمت پروتیوس دارم.
با تشکر

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
دوستان لطفاً راهنمایی فرمایید بنده تصمیم دارم این مدار رو بسازم ولی برای این که کیفیت کار بهتر بشه نیاز به فرمت پروتیوس دارم.
با تشکر
دوستان لطفاًراهنمای فرمایید

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
سلام دوستان.
من مدار رو ساختم و خیلی خوب کار می کنه. فقط در مورد تنظیمات به مشکل برخوردم..بر اساس آموزش عمل کردم. بعد از صفر کردن مقاومت پروب ، مقدار esr رو حدود۱ نشون داده می شد در حالی که فایل آموزش میگه باید حدود ۱۱ باشه. در عین حال مقدار مقاومت ۱ اهم را ۰/۴۰۷ نشون می داد که من مجبور شدم coeff مربوط به مقاومت ۱ هم رو تا ۲/۴۴۹ بالا ببرم تا مقدار رو درست نشون بده. در مورد مقاوت ۱۰ اهم هم در ابتدا مقدار ۱/۱۰۲ اهم رو نشون می داد که من هر چقدر coeff رو بالا می برم فایده نداره و مقدار رو ۲/۷۰۰ نشون میده.
چکار باید بکنم؟
مشکل از کجاست؟
در ضمن مدار رو دقیقا مطلبق نقشه اصلی ساختم و تمام مقاومتها مقادیر اصلی مدار هستن و خازن های ۲۲ پیکو هم استفاده شده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Vb1985
بالا