آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

sajo

کاربر
2020-11-12
11
13
ببخشید استاد میخوام تعمیر موتور جوش های رکتیفایر رو شروع کنم ولی منبع خوبی پیدا نکردم اینجا هم بصورت خیلی گسسته در موردش صحبت میشه ،اگه امکانش هست من راهنمایی کنید از کجا شروع کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
ببخشید استاد میخوام تعمیر موتور جوش های رکتیفایر رو شروع کنم ولی منبع خوبی پیدا نکردم اینجا هم بصورت خیلی گسسته در موردش صحبت میشه ،اگه امکانش هست من راهنمایی کنید از کجا شروع کنم

درود

شروعش جای مشخصی نداره.
اینجا هم آموزشگاه نیست و ادعای آموزشگاه نشده ، ولی آموزش هایی وجود داره که با جستجو قابل استفاده است.

سپاس

آخرین ویرایش:

majid75t

کاربر
2019-04-10
412
379
48
سلام استاد خسته نباشید
استاد لطف میکنید راهنمایی کنید منبع تغزیه با خروجی ۱۲ ولت ۲ امپر هست خازن اولیه 10 mf باد کرده بود عوض کردم ایسی 13007 رو هم تعویض کردم ولتاژ رو کوپلر کم بود یه مقاومت رو برو ایسی ظاهرا خراب بود عوض کردم کوپلر هم تعویض کردم ۳ بار تا حالا مقاومت تعویض شده و ۴۳۱ می ترکه علت چیه راهنمایی بفرمایید ممنون

۲۰۲۰۱۱۲۲_۱۸۴۳۵۰.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام استاد خسته نباشید
استاد لطف میکنید راهنمایی کنید منبع تغزیه با خروجی ۱۲ ولت ۲ امپر هست خازن اولیه 10 mf باد کرده بود عوض کردم ایسی 13007 رو هم تعویض کردم ولتاژ رو کوپلر کم بود یه مقاومت رو برو ایسی ظاهرا خراب بود عوض کردم کوپلر هم تعویض کردم ۳ بار تا حالا مقاومت تعویض شده و ۴۳۱ می ترکه علت چیه راهنمایی بفرمایید ممنون

مشاهده فایل‌پیوست 171553

درود

علتش تعویض شانسی قطعاته
اگه میتونی نقشه تهیه کنی و یا نقشه قطعات مرتبط با ۴۳۱ را بکشی.
قطعات خودشو سر جاش نصب کن بجز خازنی که باد کرده بود
بعد بگو دردش چیه ؟

سپاس

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412

با سلام

اگر منظورتون آموزش تعمیرات دستگاه های جوش اینورتر هست که به وفور توی اموزشگاه های الکترونیک دوره دارن و توی اینترنت هم جزوات و فیلم اموزشی موجود هست که با یک جستجوی ساده میتونین پیدا کنین . ولی پیشنهاد می کنم اول با قطعات و مدارات الکترونیک تا حدودی آشنا شین تا بتونین ایراد رو بصورت تخصصی تحلیل کنین بعد هم جایی به عنوان کار آموز مدتی تجربه کسب کنین بعد وارد این کار بشین .

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
درود

علتش تعویض شانسی قطعاته
اگه میتونی نقشه تهیه کنی و یا نقشه قطعات مرتبط با ۴۳۱ را بکشی.
قطعات خودشو سر جاش نصب کن بجز خازنی که باد کرده بود
بعد بگو دردش چیه ؟

سپاس

عالی عالی :)
این جواب های استاد برای ادم انگیزه میشه .برای من که اینجور بوده هر وقت داشته ادعام میشده با این نمونه تذکرات فهمبدم تازه هیچی بلد نیستم وتلاش کردم باز ..شمام ناراحت نشو قطعاتو برکردون خازن صافیو تعویض کن اول از ۳۱۰ ولتت مطمن شو بقیش گام به گام حل میشود این آداپتور دوربین فکر میکنم باشه

sajo

کاربر
2020-11-12
11
13
سلام استاد ببخشید مزاحم شدم کمک میخواستم
یه اینورتر MMA 250 آمده برام تمام ای جی بی تیها سوخته بودن 40n60 مقاومت‌های ر‌وی برد تحریک هم سوختن ولتاژ ورودی برد تحریک دارم روی هر دو لاین 8.8 ولت و تمام ولتاژهای آی سی uc3846 گرفتم همه اکی بودن ولی فرکانس روی پایه ۱۴ ایسی 69کیلو هرتز و روی پایه ۱۱آیسی 54 کیلو هرتز بنظرتون این مشکل نداره ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام استاد ببخشید مزاحم شدم کمک میخواستم
یه اینورتر MMA 250 آمده برام تمام ای جی بی تیها سوخته بودن 40n60 مقاومت‌های ر‌وی برد تحریک هم سوختن ولتاژ ورودی برد تحریک دارم روی هر دو لاین 8.8 ولت و تمام ولتاژهای آی سی uc3846 گرفتم همه اکی بودن ولی فرکانس روی پایه ۱۴ ایسی 69کیلو هرتز و روی پایه ۱۱آیسی 54 کیلو هرتز بنظرتون این مشکل نداره ؟

درود

چه ارتباطی به این تاپیک داره
اینورتر نیاز به تمرکز و دقت زیادی داره و خطای احتمالی منجر به خسارت زیاد و عذاب وجدان میشه و متاسفانه من شرایط لازم رو ندارم و لازمه ارزیابی فرکانس ، تحلیل سیستم با تمرکز زیاد است.

سپاس

آخرین ویرایش:

sajo

کاربر
2020-11-12
11
13
ممنون
موتور جوش MMA 250 بود که من کامل ننوشته بودم معزرت میخوام اگه مزاحمتون شدم

بالا