آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام
دیاک هست
برای تست مولتی متر را در حلت تست دیود قرار بدین نباید در دو طرف راه بدهد که نانه سالمی است خرابی کمی دارد

مهران علی

کاربر vip
کاربر
2021-04-12
9
6
51
سلام شانس کیلویی چنده استاد عزیز
عرض بنده این بود که در روشی که شما هم اشاره فرمودید در صورت سلامت فیوز وترانزیستور 13009 اقلب اشکال از خازنهای ظریف پائین اطراف آی سی 494 یا 7500 بوده و گاهی هم لحیم سرد و این تجربه ای بود که تقدیم شد. در نهایت از بذل توجه شما سپاسگزارم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ajamee

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام شانس کیلویی چنده استاد عزیز
عرض بنده این بود که در روشی که شما هم اشاره فرمودید در صورت سلامت فیوز وترانزیستور 13009 اقلب اشکال از خازنهای ظریف پائین اطراف آی سی 494 یا 7500 بوده و گاهی هم لحیم سرد و این تجربه ای بود که تقدیم شد. در نهایت از بذل توجه شما سپاسگزارم.
سلام مهران علی
آقای مهران من در ماه 5 ای10 عدد پاور تعمیر میکنم من حرف شما را قبول میکنم همیشه خازن های ظریف پایین را تعویض میکنم در دنیا الکترونیک کلمه به نام شانس نیست بلکه تجربه شما است روی کاغذ حرف زد ساده است الکترونیک د ر عمل خود را نشان میدهد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tabestan

J1375

کاربر
2021-03-26
185
331
زیر سایه خدا
درود

تحلیل تاپیک زیر را مطالعه کن اگه نتونستی این نقشه را تحلیل کنی درخدمتم
تفاوت این مدار اینه که این مدار توجهی به مقدار ولتاژ نداره و لذا پایه FB و لذا کوپلر نداره و ولتاژ کیلویی تولید میکنه و اگه ولتاژ کم یا زیادتر از نرمال بشه نمی فهمه
البته در جریان پایین نیاز به یکسوساز تمام موج هم نداره و لذا بجای 4 دیود از یک دیود یکسوساز استفاده کرده چون جریان پایین نیاز داره و خازن بزرگ فورا تخلیه نمیشه
با این وجود اگر از 4 دیود استفاده بشه بهتره

بقیه مشابه تاپیک زیر است.

[h=2]http://www.irantk.ir/irantk54626/#post304145[/h]
سلام و خسته نباشید خدمت استاد کمالی
بنده یک منبع تغذیه دارم که دقیقا طبق فرمایش شما بدون کوپلر ، کیلویی ولتاژ تولید میکنه و از همین آیسی LNK626 استفاده کرده
بنظرتون تعویضش کنم یا چون FB نداره دوباره احتمال زیاد میسوزه؟قیمتش هم جوری هست نمیشه تعداد بالا خرید امتحان کرد.جایگزین ارزان قیمت هم پیدا نکردم

بالا