آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست راهنمایی درمورد منابع تغذیه سویچینگ

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
ممنون از پاسختون ، مشکل اینجاست که در شهرستانها مثل تهران و مراکز استانها فروشگاههای فروش لوازم الکترونیکی( مثل خازن، مقاومت و ...) وجود ندارد و بایستی سفارشهامونو در تهران ثبت کنیم. بنابراین خیلی از سوالات ما به دلیل کم کاری نیست بلکه عدم وجود امکانات.

در خصوص نقشه آداپتورها چطور میشه نقشه آنها رو به دست آورد چون فکر کنم امکان دارد آداپتورها نقشه نداشته باشند یا بهتر بگم چطور میشه آداپتوری تهیه کرد که نقشه داشته باشد.
در ضمن در خصوص محدود کننده جریان هم نیاز به دانستن کل نقشه دقیق آن است و یا می توان کلیاتی برای تشخیص وجود آن در مدار بفرمایید.

درود
برای تهیه نقشه باید خودت جستجو کنی
تشخیص محدود کننده منابع تغذیه در یک جمله یا یک صفحه ممکن نیست و در هر نقشه ای با تحلیل مشخص میشه
ولی نقشه منبع تغذیه ۰الی ۳۰ ولت ۳ آمپری کامل و با محدود کننده همراه با تحلیل کامل در انجمن هست میتونی مونتاژ کنی
البته سوئیچینگ نیست که بهتره
اینجاست
https://www.irantk.ir/irantk37235/

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود
برای تهیه نقشه باید خودت جستجو کنی
تشخیص محدود کننده منابع تغذیه در یک جمله یا یک صفحه ممکن نیست و در هر نقشه ای با تحلیل مشخص میشه
ولی نقشه منبع تغذیه ۰الی ۳۰ ولت ۳ آمپری کامل و با محدود کننده همراه با تحلیل کامل در انجمن هست میتونی مونتاژ کنی
البته سوئیچینگ نیست که بهتره
اینجاست
https://www.irantk.ir/irantk37235/

سپاس

با سپاس

جناب آقای غزال منظورم این است که آیا در بازار ایران آداپتور باکیفیتی وجود دارد که نقشه آن نیز موجود باشد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
ممنون ،
لطفا می تونید در خصوص تست اپتوکوپلر من رو راهنمایی بفرمایید؟
آیا این پست شما در داخل مدار هست یا خارج آن ؟ و آیا میشه همین کار رو با مولتی متر دیجیتال هم انجام داد؟

https://www.irantk.ir/irantk30444/#post161099

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
ممنون ،
لطفا می تونید در خصوص تست اپتوکوپلر من رو راهنمایی بفرمایید؟
آیا این پست شما در داخل مدار هست یا خارج آن ؟ و آیا میشه همین کار رو با مولتی متر دیجیتال هم انجام داد؟

https://www.irantk.ir/irantk30444/#post161099

درود
مطالب ارزشمند و فراوانی در خصوص تست قطعات وجود داره لذا باید در انجمن جستجو و مطالعه کنی
متاسفاته من فرصت کافی ندارم

سپاس

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود
مطالب ارزشمند و فراوانی در خصوص تست قطعات وجود داره لذا باید در انجمن جستجو و مطالعه کنی
متاسفاته من فرصت کافی ندارم

سپاس

سلام و وقت به خیر ،
با عرض معذرت از اینکه سوالم را در این مکان پرسیده ام ولی از آنجا که صندوق پیام شخصی شما پر است در این مکان مطرح کرده ام که ان شالله پس از رویت لطفا به طور مقتضی ویرایش و یا حذف نمایید.
از آنجا که حضرتعالی تجارب بسیار ارزنده ای در خصوص تحلیل انواع مدارات دارید و با توجه به اینکه که جنابعالی انواع مدارات هیتر و هویه از جمله مدار هیتر و هویه گرداک 952 و 952d را تحلیل، عیب یابی و رفع مشکل نموده اید. بنده در کل سه سوال دارم.

1- برای خرید مابین گرداک 952 و 952d کدامیک را توجه به کارآیی و دوام پیشنهاد می دهید ؟
2- در ضمن اگر بخواهید انتخاب مرحله 1 را با کوییک 700 مقایسه کدامیک برنده نهایی هست ؟
3- آیا مابین هیتر هویه های مختلف زیر 400 از لحاظ کارآیی ، دوام و ... هیتر و هویه مطلوب نظر جنابعالی هست ؟

پیشاپیش بابت وقتی که گذاشتید تشکر و قدردانی می کنم.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام و وقت به خیر ،
با عرض معذرت از اینکه سوالم را در این مکان پرسیده ام ولی از آنجا که صندوق پیام شخصی شما پر است در این مکان مطرح کرده ام که ان شالله پس از رویت لطفا به طور مقتضی ویرایش و یا حذف نمایید.
از آنجا که حضرتعالی تجارب بسیار ارزنده ای در خصوص تحلیل انواع مدارات دارید و با توجه به اینکه که جنابعالی انواع مدارات هیتر و هویه از جمله مدار هیتر و هویه گرداک 952 و 952d را تحلیل، عیب یابی و رفع مشکل نموده اید. بنده در کل سه سوال دارم.

1- برای خرید مابین گرداک 952 و 952d کدامیک را توجه به کارآیی و دوام پیشنهاد می دهید ؟
2- در ضمن اگر بخواهید انتخاب مرحله 1 را با کوییک 700 مقایسه کدامیک برنده نهایی هست ؟
3- آیا مابین هیتر هویه های مختلف زیر 400 از لحاظ کارآیی ، دوام و ... هیتر و هویه مطلوب نظر جنابعالی هست ؟

پیشاپیش بابت وقتی که گذاشتید تشکر و قدردانی می کنم.

درود

تعمیرگاه من تعمیر دستگاه های صوتی و تصویری و صنعتی می پذیره و لذا بندرت و برای دوستان دستگاههای دیگری از جمله هیتر تعمیر میکنه و لذا تجربه ای در خصوص کیفیت قطعات مارک های مختلف ندارم ولی اگر هیتری انتخاب کنی که از آی سی میکرو استفاده نکرده باشه در صورت خرابی با مشکلی مواجه نمیشی زیرا تهیه کردن فایل و برنامه آی سی خیلی دشوار و چه بسا در مواردی ناممکنه.

در مورد کیفیت طراحی مدار هم ازآنجاکه فقط دو مارک و مدل را تحلیل کردم که مشابه بودند لذا قادر به ارزیابی کیفیت و برتری طراحی نسبت به مارک های دیگر نیستم
ولی ازآنجاکه دو مدل را تحلیل کردم و تعمیر آنها را ساده کرده لذا اگر این دو مدل را انتخاب کنی از این حیث با مشکلی مواجه نمیشی

سوال دوم مفهومم نشد

سپاس

آخرین ویرایش:

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
درود

تعمیرگاه من تعمیر دستگاه های صوتی و تصویری و صنعتی می پذیره و لذا بندرت و برای دوستان دستگاههای دیگری از جمله هیتر تعمیر میکنه و لذا تجربه ای در خصوص کیفیت قطعات مارک های مختلف ندارم ولی اگر هیتری انتخاب کنی که از آی سی میکرو استفاده نکرده باشه در صورت خرابی با مشکلی مواجه نمیشی زیرا تهیه کردن فایل و برنامه آی سی خیلی دشوار و چه بسا در مواردی ناممکنه.

در مورد کیفیت طراحی مدار هم ازآنجاکه فقط دو مارک و مدل را تحلیل کردم که مشابه بودند لذا قادر به ارزیابی کیفیت و برتری طراحی نسبت به مارک های دیگر نیستم
ولی ازآنجاکه دو مدل را تحلیل کردم و تعمیر آنها را ساده کرده لذا اگر این دو مدل را انتخاب کنی از این حیث با مشکلی مواجه نمیشی

سوال دوم مفهومم نشد

سپاس
ممنون ،
با توجه به اینکه دو هیتر 952 , 952d رو تحلیل،بررسی و در پاره ای مواقع تعمیر کرده اید کدامیک از لحاظ میزان خرابی و ... باکیفیت تر ، بادوام تر و در یک کلام مناسبتر هست؟
سوال دومم در خصوص هیتر هویه آنالوگ 700 Quick بود که از آن هم خیلی تعریف می کنند که در مقام مقایسه مابین این سه برند گرداک 952 و 952d و quick 700 کدامیک بهتر است.

سوال نهایی اینجانب این هست که می تونید یه هیتر مناسب مقرون به صرفه، با کارآیی بالا و... معرفی نمایید.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
ممنون ،
با توجه به اینکه دو هیتر 952 , 952d رو تحلیل،بررسی و در پاره ای مواقع تعمیر کرده اید کدامیک از لحاظ میزان خرابی و ... باکیفیت تر ، بادوام تر و در یک کلام مناسبتر هست؟
سوال دومم در خصوص هیتر هویه آنالوگ 700 Quick بود که از آن هم خیلی تعریف می کنند که در مقام مقایسه مابین این سه برند گرداک 952 و 952d و quick 700 کدامیک بهتر است.

سوال نهایی اینجانب این هست که می تونید یه هیتر مناسب مقرون به صرفه، با کارآیی بالا و... معرفی نمایید.

درود
پاسخ قبلی من پاسخ سوال های جدید شما هم هست.
یعنی تجربه ای ندارم ولی دو مدل مشابهی که تحلیل کردم اگه خراب بشه بسادگی میتونی تعمیر کنی.

سپاس

hamidrezaah

کاربر
2015-02-28
80
49
سلام و وقت به خیر ،

برای پاک کردن آداپتورهای سویچینگ که برای محکم کردن قطعات از چسب زیاد استفاده می کنند از چه چیزی بایستی استفاده کرد . چون تینر 10000 هم کارآیی زیادی نداره .
چون متاسفانه در صورت عدم پاک شدن امکان تست قطعات بر روی برد و یا حتی جدا کردن سخت و یا غیر ممکن است.
آیا روش خاصی برای این کار هست که این کارو به راحتی انجام دهد.

• Like
بالا