آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشخص نبودن چند قطعه در آیفون تصویری سیاه و سفید کوماکس مدل dpv-4pn

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
با سلام خدمت همه ی دوستان!
این آیفون رو جایی دیگه برده بودن برا تعمیر ،درستش نکرده حالا هم که آورده اینجا چند تا قطعه روش نیست .
کنار ترانس های ولتاژ ترانزیستوری به لوکیشن
Q5 نیست
فت و خازن صافی تغذیه هم نداره که به نظرم باید 2N60 و 22/400ولت باشه .
لطفا اگه کسی مدل یا نقشه داره کمک کنه !

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام خدمت همه ی دوستان!
این آیفون رو جایی دیگه برده بودن برا تعمیر ،درستش نکرده حالا هم که آورده اینجا چند تا قطعه روش نیست .
کنار ترانس های ولتاژ ترانزیستوری به لوکیشن
Q5 نیست
فت و خازن صافی تغذیه هم نداره که به نظرم باید 2N60 و 22/400ولت باشه .
لطفا اگه کسی مدل یا نقشه داره کمک کنه !

دوست عزیز از پذیرش و تعمیر دستگاههایی که قبلا توسط یک تعمیرکار دیگر دستکاری شده خودداری کنید زیرا پذیرش این دستگاهها ناشی از ماهر نبودن شما هست دوست عزیز شما دستگاه رو همونجور که گرفتی به صاحبش بده و از تعمیرش خودداری کن چون خیلی برات دردسر درست میکنه معلوم نیست که تعمیرکار قبلی چه بلایی سر دستگاه آورده من هم که یک تعمیرکارم همین کار را می کنم

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
دوست عزیز از پذیرش و تعمیر دستگاههایی که قبلا توسط یک تعمیرکار دیگر دستکاری شده خودداری کنید زیرا پذیرش این دستگاهها ناشی از ماهر نبودن شما هست دوست عزیز شما دستگاه رو همونجور که گرفتی به صاحبش بده و از تعمیرش خودداری کن چون خیلی برات دردسر درست میکنه معلوم نیست که تعمیرکار قبلی چه بلایی سر دستگاه آورده من هم که یک تعمیرکارم همین کار را می کنم
سلام دوست خوبم!
حرف شما درست ولی من که اول خبر نداشتم اینجوریه بعدش حالا که زحمت باز کردنش رو کشیدم این پست رو نوشتم ،ممکنه یکی از همکاران نمونه یا نقشه داشته باشه هم کار من راه میفته هم مشتری (اون که گناهی نداره یکی به اسم تعمیرکار دستگاهش رو خراب کرده) تازه دیگر همکاران هم ممکنه یه روزی این پست بدردشون بخوره ،به نظر من هنر یه تعمیرکار اینه که کارش رو اگه به درست شدنش امید داره انجام بده مزدش هم بگیره ،همش که نمیشه با یه ptc عوض کردن یا هیت گرفتن یا سرویس کردن وسیله ای دل ببندیم ،اینم بگم الآن دیگه هر وسیله ای خراب میشه از دختر 7 ، 8 ساله دست توش میاره تا پیرمرد 80 ساله خوب که مطمئن شدن نمیتونن درستش کنن میارن پیش تعمیرکار ! دل نگیر!

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
من از روی مدار چینی کوماکس باز کردم ترانزیستور با لوکیشن q5 ترانزستور c945 میباشد

پیوست‌ها

• 152 کیلوبایت بازدیدها: 158

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام دوست خوبم!
حرف شما درست ولی من که اول خبر نداشتم اینجوریه بعدش حالا که زحمت باز کردنش رو کشیدم این پست رو نوشتم ،ممکنه یکی از همکاران نمونه یا نقشه داشته باشه هم کار من راه میفته هم مشتری (اون که گناهی نداره یکی به اسم تعمیرکار دستگاهش رو خراب کرده) تازه دیگر همکاران هم ممکنه یه روزی این پست بدردشون بخوره ،به نظر من هنر یه تعمیرکار اینه که کارش رو اگه به درست شدنش امید داره انجام بده مزدش هم بگیره ،همش که نمیشه با یه ptc عوض کردن یا هیت گرفتن یا سرویس کردن وسیله ای دل ببندیم ،اینم بگم الآن دیگه هر وسیله ای خراب میشه از دختر 7 ، 8 ساله دست توش میاره تا پیرمرد 80 ساله خوب که مطمئن شدن نمیتونن درستش کنن میارن پیش تعمیرکار ! دل نگیر!

دوست عزیز حرف شما درست هست ولی دفعات دیگر اینجور وسایل را قبول نکن

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
من از روی مدار چینی کوماکس باز کردم ترانزیستور با لوکیشن q5 ترانزستور c945 میباشد
با سلام و تشکر!
استاد خلیلی دست شما درد نکنه همین مدل هست ولی عرض کرده بودم کنار ترانس های ولتاژ و چوک درایور عکسش هم میذارم زحمتش با شما،ممنون میشم کمکم کنید.لطف کنید شماره ی فت رو هم یه نگاه کنید.

201303022641.jpg

آخرین ویرایش:

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-همکار ارجمندم هر دستگاهی که توانایی تعمیر ان داریم قطعات ان دربازار موجود است بایدتعمیر کنیم حتی اگر تعمیرکار دیگری روی ان کار کرده باشد چون هم به کارهای سخت عادت میکنیم وتمرین خوبی است هم هم از اسقاط شدن یک وسیله جلوگیری مکنیم

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
سلام

آقای خلیلی منتظر هستم

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
با سلام!
دوستان کسی نقشه یا اوراقی آیفون سیاه و سفید کوماکس چینی نداره شماره ی این ترانزیستور رو به کاکاش بگه

:boos:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
سلام آقای خلیلی منتظر هستم
متاسفانه دو مدل دستگاه باز کردم هیچکدام در این قسمت از ترانزیستور استفاده نکردند شما با دنبال کردن خط ولتاژ روی کلکتور وامیتر میتوانید پی به مثبت یا منفی بودن ترانزیستور ببرید به احتمال زیاد با یک ترانزیستور منفی متناسب کارت راه میافتد موفق باشید

بالا