آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: هیت دادن چیپ گرافیک . رفع لحیم سردی . فیلم

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
متاسفانه تو این سایت هیچکی طرزکار با این دستگاه رو بلد نیست

korosh1370

کاربر vip
کاربر
2017-04-05
41
21
درود بی زحمت طرز کار دستگاه کسی بلده

آخرین ویرایش:

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
سلام و خسته نباشید
کارکردن با دستگاه آی آر تمرین خیلی زیادی میخواد و در واقع علیرغم سادگی دستگاه نسبت به بی جی ای کارکردن باهاش خیلی سخت تر از بی جی ای هست.روی بردهای اوراقی باید تمرین کنید تا آمارش دستتون بیاد.من رو چند مادربرد اوراقی تمرین کردم و خیلی خوب و بدون حتی تغییر رنگ محسوس مادربرد چیپ رو برداشتم ولی رو مادربردهایی که مشکل چیپ جنوبی داشتن و با این دستگاه ریبال کردم فقط یه مورد موفق شدم(از سه مورد البته).دوتا مادربرد دیگه یکیش که فقط به خاطر 30 ثانیه حرارت بیشتر هم چیپ و هم مادربرد یه جورایی سوراخ شدن!!!-ولی یه لپ تاپ رو با ترس و لرز ریبال کردم که اوکی شد و یه کارت گرافیک DDR3.
در مورد دمای کار این دستگاه هم باید عرض کنم خدمتتون که روی یه مادربرد گیگا DDR2 دما و زمان اندازه گرفتم که دمای هیت پایین 160 درجه به مدت 3 دقیقه و 45 ثانیه که از این دقیقه به بعد آی آر بالا با دمای 190 استارت خورد که نهایتا و تا پایان زمان 6دقیقه و پنجاه ثانیه چیپ راحت برداشته شد و البته بدون تغییرات فیزیکی و تغییر رنگ و ...
به این دماهایی که نوشتم نمیشه اتکا کرد و کار رو روی برد مشتری رو حساب این دماها انجام داد پس اگه کسی از این دستگاه استفاده میکنه خواهشا روی بردهای اوراقی و ترجیحا روی برد مشابه بردی که میخواد تعمیر بشه برای مشتری امتحان کنید و بعد ...
در کل به نظر بنده اگه تمرین و تکرار با این دستگاه به دفعات زیاد انجام بشه تا یه حدودی مشکلی برای ریبال و ... نخواهیم داشت.
اینها تجربه کار در مدت زمان کوتاه با این دستگاه بود که خواستم در اختیار دوستان بذارم و اساتید عزیز اگر براشون مقدور هست بنده رو هم برای بهتر انجام شدن کارهام با این دستگاه کمک کنن.
ممنون

بالا