آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه کار با Yaxun 862D

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
پاسخ : نحوه کار با yaxun 862D

2 طرف کجاش ؟ خود دستگاه 2 طرفش فن داره دیگه علی جان . جای خاصی باید بزنم ؟

جاتون خالی امروز 2 تا چیپ ترکوندم . یک حالی میداد !!!!!!!!!!!!!!!!!

دمای سینیش رو روی چند باید بزارم ؟
اول باید برد رو بزارم گرم بشه ؟ چه مدت ؟
برای هیت گرفتن چیپ و رفع لحیم سردیش میشه از اینفراردش استفاده کرد ؟ چه مدت و روی چه دمایی ؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان

سلام جناب حیدری عزیز اینم عکس IR

پیوست‌ها

• 46 کیلوبایت بازدیدها: 457

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268

سلام
من با این دستگاه نزدیک 20 تا کارت گرافیک رو لحیم سردی گرفتم هموشونم راه افتاده
روش کارم هم به این صورته
1- روغن فلکسی رو کامل روی چیپ میزنم
2- دمای زیر رو روشن میکنم و روی 175 میزارم
3- دمای مادون قرمز رو هم روی 175 میزارم و صبر میکنم تا هنگامی که روغن فلکسی بر اثر حرارت دمای زیر شروع به آب شدن میکند (معمولا از 80 تا 110) دمای رو یا مادون قرمز را به مدت 2 دقیقه روشن میکنم
4- بعد 10 دقیقه صبر می کنم تا مادربرد خنک شود و بعد اقدام به پاک کردن خمیر فلکسی باقیمانده می کنم و آن را شستشو میدهم

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268

سلام من با این دستگاه زیاد کار کردم فقط شما از I/R استفاده نکنید چون اول کارتون هست باید زیاد دقت کنید چون سریع چیپ رو می ترکونه بجای اون از هیترش استفاده کنید برای شمالی زیر360 ورو 370برای جنوبی زیر350رو 350 گرافیک زیر370 رو 400 ولی خیلی باید دقت کنید حتما دوتا فن دوطرفش بزن

دوست عزیز همونطور که گفتم کارت گرافیک رو راحت میتونم لحیم سردی بگیرم ولی در لحیم سردی مادربرد مشکل دارم
میشه راهنمایی بفرمایید که اول اینکه اون دو تا فن کارش چیه که اضافه کردید ؟
دوم اینکه این اعدادی که برای رو گفتید مادون قرمزه یا هیتر ؟
سوم زمان انجام هر عملیات چقدره ؟
فاصله مادون قرمز رو از مادربرد چقدر در نظر میگیرید ؟
ممنون میشم اگه کمک کنید

solvent

کاربر
2013-09-15
142
268

اساتید گرامی ما رو لایق نمیدونید راهنمایی کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

سلام دوستان . دستگاه 4 کاره ++yaxun 862D خریدم .

مشاهده فایل‌پیوست 64679

میخواستم بدونم خوب هست یا نه ؟

و چجوری باید باهاش برای لپتاپ کار کرد ؟

دوست عزیز اول مبارکت باشه ولی واقعا برایت ناراحت شدم چون مگر در ماه چند تا چیپ ریبال میکنی ؟ در ضمن شما با این دستگاه چیپ رو کندی بعد اگه نتونی به طور درست چیپ رو شابلون بزنی مسلما چیپ میسوزه چون مهمترین مرحله شابلون کاری هست و کندن و گذاشتن چیپ خیلی راحته و با هیتر و سشوار صنعتی میشه این کار رو کرد ولی یک تعمیرکار حرفه ای باید بتونه با هیتر و سشوار صنعتی معمولی چیپ بکنه و بزاره شما مجبورید چون هزینه بالایی برای دستگاه پرداخت کرده اید برای چیپ زدن هزینه بالایی از مشتری بگیرید که این باعث میشه مشتری به تعمیرگاه دیگری بره که این کار رو ارزانتر انجام میده در ضمن این دستگاه پری هیتر داره و شما اگر اون رو درست تنظیم نکنید باعث گرم شدن بیش از اندازه و تاب برداشتن برد میشه که میتونه به شما خسارت بزنه ولی ای کاش این همه هزینه نمی کردی و پولت رو دور نمی انداختی

با تشکر

آخرین ویرایش:

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060

دوست عزیز اول مبارکت باشه ولی واقعا برایت ناراحت شدم چون مگر در ماه چند تا چیپ ریبال میکنی ؟ در ضمن شما با این دستگاه چیپ رو کندی بعد اگه نتونی به طور درست چیپ رو شابلون بزنی مسلما چیپ میسوزه چون مهمترین مرحله شابلون کاری هست و کندن و گذاشتن چیپ خیلی راحته و با هیتر و سشوار صنعتی میشه این کار رو کرد ولی یک تعمیرکار حرفه ای باید بتونه با هیتر و سشوار صنعتی معمولی چیپ بکنه و بزاره شما مجبورید چون هزینه بالایی برای دستگاه پرداخت کرده اید برای چیپ زدن هزینه بالایی از مشتری بگیرید که این باعث میشه مشتری به تعمیرگاه دیگری بره که این کار رو ارزانتر انجام میده در ضمن این دستگاه پری هیتر داره و شما اگر اون رو درست تنظیم نکنید باعث گرم شدن بیش از اندازه و تاب برداشتن برد میشه که میتونه به شما خسارت بزنه ولی ای کاش این همه هزینه نمی کردی و پولت رو دور نمی انداختی

با تشکر

به نام خدا
امروزه دستگاه و ابزار هست که کار رو انجام می دهد
دوست عزیز شما این را در نظر بگیرید فردی که مسافر کش میباشد
و حداقل هشت ملیون پول ماشینش هست حالا بیاد بگه چون انقدر پول ماشینمه باید از مسافر خدا تومن بگیرم
دوست عزیز وسیله ها سرمایه کار هستند
دوستانی رو در نظر بگیرد که چند سال پیش پروگرمر TNM خریدن 200 تومن
که الان جنازه TNM رو 200 هم نمیدن
از من به شما ها نصیحت برای پول دادن پای ابزار نترسید
چون سرمایتون میشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران

با درود
بنده هم با نظر همکار و دوست خوبم جناب ( nichicon ) کاملا موافقم هر چی باشه برای ریبال از سشوار خیلی بهتر است اگر بتونید به درستی قلقش را بدست بیارید میتوانید در حد bga ازش کار بکشید
به امید خدا کارتان به مرور بیشتر میگیره و در آینده bga تمام اتوماتیک میگیرید
قلقش هم فقط با تمرین بر روی بردهای اوراقی میتوانید بدست بیارید
موفق باشید

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
Re: نحوه کار با yaxun 862D

درود
متاسفانه ابزار ها هر چقدر نوعشون ساده تر باشه کیفیت کارشون هم پایین تر میاد.

مثلا ریسولد رو اگه در نظر بگیریم.

استفاده از bga اتوماتیک و مونیتور دار:
به راحتی دمای بالاو پایین و شدت و مدت زمان و برای چند حالت رو میتوان درش ذخیره کرد و بعدش مثلا وقتی گرافیک رو میخوام ریسولد کنی میزنی حالت یک و خودش کارش رو میکنه و بعد هم خاموش میشه یا یرای مثلا چیپ مادربرد روی حالت حافظه دوم میزاری و براحتی انجام میشه و
دمایی که در این دستگاه خودت وارد میکنی خیلی پایین تر از هیتر و دستگاه دارک آی آر است
من در بی جی ای با دمای پایین 210 و بالا 240 ریسولد کردم
ولی با دوتا هیتر با دمای پایین 320 و بالا 360 انجامش دادم
دلیلش هم اینه که دمای دستگاه بی جی ای دقیقا اون دمایی هست که به چیپ داده میشه ولی دمای هیتر دمای بادش است

در مورد دستگاه دارک آی آر هم خیلی تجربه ندارم و باید قلق کار دستت بیاد و قطعا دمای خیلی بالا رو نزن که موردی پیش نیاد

این دستگاه دقیقا مثل اسلحه هست و هرکسی باید قلق اسلحه خودش دستش بیاد

و در مورد اون دوستمون که گفتن شما با خرید این دستگاه پولتون رو دور ریختید هم باید بگم که الان خیلی ها دستگاه بی جی ای ده میلیونی و حتی مدل 24 میلیونی رو میخرن
و فیلم موردی رو هم دیدم که فقط با یه هیتر چیپ رو باند کرده و ریبال کرد و دوباره جا زد و فقط با یه هیتر

ببخشید که پست قدیمی رو بالا آوردم.ایشالله نوشته ها به درد دوستان تازه کار بخورد.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
دوستان ببخشید پست قدیمی رو میکشم بالا
بنده پری هیتر ندارم و به جای پری هیتر از بخاری برقی استفاده میکنم دو تا المنتش رو روشن میکنم و با دماسنج مولتی متر اندازه میگرم وقتی دمای برد به 150 رسید با هیتر روی دمای 320 درجه چیپ رو حرارت میدم چیپ به راحتی جدا میشه و بعد از ریبال هم دوباره با همین روش میچسبونم و خوب جواب میده. درسته روشم علمی نیست ولی اصل رفع عیب و تعمیر هست.

بالا