آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: سوت کشیدن پاور گرین

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام - من یک پاور گرین GP430A دارم که موقعی که برق را وصل می کنم سوت می کشد و روشن نمی شود . پس از بررسی مدار متوجه شدن که دو تا از خازن های قسمت خروجی باد کرده همچنین یکی از مقاومت های اطراف آی سی استارت سوخته . چطور می شه فهمید مقدار مقاومت چقدر بوده و اینکه آیا خازن های 50 ولت هم آسیب دیده یا نه ؟

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام خدمت همکاران
مشکل من فوری است . کسی می تونه نقشه مدار را بده . ممنون میشم

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام - من یک پاور گرین GP430A دارم که موقعی که برق را وصل می کنم سوت می کشد و روشن نمی شود . پس از بررسی مدار متوجه شدن که دو تا از خازن های قسمت خروجی باد کرده همچنین یکی از مقاومت های اطراف آی سی استارت سوخته . چطور می شه فهمید مقدار مقاومت چقدر بوده و اینکه آیا خازن های 50 ولت هم آسیب دیده یا نه ؟

سلام دوست گرامی
من همین پاور 430 گرین رو دارم و مشکل خرابی خازنها برام پیش اومد با تعویض خازنها و سوختن مقاومت و تعویض اونها الان پاورم در خروجی شورتی پیدا کرده ( در حالیکه نباید اینطور باشه)بهر نحو اگه برای شما مقدوره بهترین کار ممکنه اینه که شما شماره مقاومت و خازنهای باد کرده رو به من بگی تا من از روی پاور خودم به شما مقدار مقاومت رو بگم و منهم شماره مقاومتی که مال من سوخته رو بهتون بگم تا شما از روی پاور خودتون مقدارش رو به من بگی تا بشه ایندو رو درست کرد(چون مقاومت پاور سوخته بود با تقریب مقاومت انداختم شورتی میتونه از اونهم باشه)
ممنون

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام شماره خازن ها و مقاومت ها که مشخص است هر کدام را خواستید بگید شماره را میدم . مقاومتی که سوخته کنار آی سی استارت در بخش خروجی است و محل آن R25 می باشد .

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام شماره خازن ها و مقاومت ها که مشخص است هر کدام را خواستید بگید شماره را میدم . مقاومتی که سوخته کنار آی سی استارت در بخش خروجی است و محل آن R25 می باشد .

دوست عزیز اگه میشه یک عکس از محل مقاومت بگذارید متاسفانه من نتونستم R25 رو پیدا کنم.
در بخش کنار آی سی پشت ترمینال برق فن چندین مقاومت هست.منظورتون اونهاست؟

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
بله - همان مقاومت هاست مقاومتی که بین دو ردیف از مقاومت ها به صورت افقی قرار گرفته .

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
دوست گرامی متاسفانه اون مقاومت هم جز همون مقاومتهایی است که مال من سوخته بود
4 مقاومت افقی و اون R25 عمودی همه مال من سوخته بود ولی اگه اشتباه نکنم 22 اهم باید باشه. شما تست کن و ببین جواب میده یا نه.
اگه محبت بکنی مقاومتهایی که افقی هستن رو از بالا (از سمت روبه ترانس چاپر به سمت آی سی به ترتیب) برای من بنویسی ممنون میشم چونکه مال من بردش هم سیاه شده نمیدونم شماره قطعه چی هست.
من به ترتیب 100 اهم (بعدش یک دیوده) بعد یک مقاومت 1.5 کیلو بعدش یک مقاومت یک و نیم کیلو و نهایتاً یک مقاومت 560 اهم دارم و گفتم R25 هم فکر کنم 22 اهم باشه.
متشکرم

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
مقاومت ها از سمت آی سی به ترتیب 100 اهم - 1.9 کیلو اهم - 520 اهم - 520 اهم

دوست عزیز مطمئنی؟
هیچکدوم از مقاومتها که استاندارد نیستند.
میشه چک کنید و ازسمت ترانس به پایین بگید ممنون میشم.

بالا