آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
درود
ابتدا تشکر میکنم ازصبر و شکیبایی استاید مخصوصا غزال و gadraj
حدود ده سال پیش عضو سایت شدم و این خصلت نیک را در اکثر اساتید دیدم، مخصوصا دوستانی که یا توجه نمیکنند یا خلاف توضیح شما استدلال میکنند.
به جهت ادامه تحصیل تکمیلی و تدریس در رشته عمران فرصت کمی داشتم، اکنون با توجه به تقییر سیستم تدریس دانشگاه فرصت یافتم تا مجدد به دنیای الکترونیک بازگردم.

الف) لامپ 60 واتی تورچ پس از حدود یک سال کارکرد، همزمان با روشن شدن صدای ویز ممتد میدهد و پس از کمتر از یک ثانیه صدا کمی بلندتر میشود و ادامه پیدا میکند.

ب) لامپ 60 واتی پارس پس از حدود دو سال کارکرد، کلا از همان ابتدا با نور ضعیف روشن میشود، البته چاپر کمی گپ داشت که چسب زدم اما تاثیر نداشت.

عکس هر دو مورد ارسال کردم، البته از مرور مطالب قبلی به دیاک برای صدای ویز اشاره شده است اما وظیفه دیاک در لحظه استارت است و با صدای ممتد منطقی به نظر نمیرسد. قبل از انجام تعمیرات قصد دارم نظرات اساتید محترم را بدانم.
ضمن تشکر از راهنمایی شما، با توجه به سیاه شدن خازن سبز رنگ پولیستر و عدم رویت شماره ها، آیا نقشه دو مدل لامپ موجود هست؟
درود بر شما.صدای ویز پس از روشن شدن معمولا مربوط به افت ظرفیت خازن صافی ورودی است.در مورد کم نور بودن لامپ ، اگر ظرفیت خازن صافی ورودی تغییر نکرده باشه ، مشکل از ضعف حباب است که راهی جز تعویض حباب نیست و البته مقرون به صرفه نیست.سپاس

daniyal18

کاربر vip
کاربر
2022-11-26
364
188
28
Yazd
با سلام :
دوست عزیز اگر مقرون به صرف باشه بله میتوان تعمیر کرد ولی با توجه به قیمت پایین و تولیدات متنوع گمان نمیکنم صرف اقتصادی داشته باشه واما در کل چنانکه حباب لامپ سالم باشد مدار ان قابل تعمیر هست و حتی یدکی مدار الکترونیکی انها هم در بازار به صورت کامل به قیمت حدود1000 تومن بفروش میرسد .
در مورد اموزش و اصول کار این لامپ ها هم میتونید به بخش اموزشی منابع تغذیه سویچینگ همین سایت مراجعه کنید .
با تشکر .

موفق باشید .
درود ممنون از مطالب اموزنده انشا که باهمکاری دوستان پر بار تر میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin
بالا