آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تاپیک لامپ های کم مصرف

m.saman

کاربر
2016-10-18
6
7
رد: پاسخ : رد: تاپیک لامپ های کم مصرف

تشکر آقا مهران که وقت میذارید جواب میدین، از تاپیک شما قبلا استفاده کرده بودم، دوباره هم خوندم. اگر منظور شما تطابق مقدار مقاومت بیس و امیتر هست بله من هم خیلی به این مورد شک دارم، چون در صورتی که مقاومت بیس ترانزیستور رو درست بایاس نکنه و به حالت اشباع نبره باعث داغی میشه. مقاومت امیتر هم فکر کنم در جریان کشی نقش داره. ولی خوب من همیشه همون مقدار فابریک که قبلا روی لامپ بوده رو میذارم.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
پاسخ : رد: پاسخ : رد: تاپیک لامپ های کم مصرف

تشکر آقا مهران که وقت میذارید جواب میدین، از تاپیک شما قبلا استفاده کرده بودم، دوباره هم خوندم. اگر منظور شما تطابق مقدار مقاومت بیس و امیتر هست بله من هم خیلی به این مورد شک دارم، چون در صورتی که مقاومت بیس ترانزیستور رو درست بایاس نکنه و به حالت اشباع نبره باعث داغی میشه. مقاومت امیتر هم فکر کنم در جریان کشی نقش داره. ولی خوب من همیشه همون مقدار فابریک که قبلا روی لامپ بوده رو میذارم.

2 احتمال وجود داره
یکی مقدار وات مقاومت نا مناسب !!!
یا اینکه المان های مدار نشتی داشته داشته باشند!!!
بدون شک همیشه برای اینکه کار خودت خراب نشه 4 دیود و خازن صافی و ترانزیستور ها حتی در صورت سالم بودن هم تعویض کن.
و اگر باز با مقاومت های فابریکی که سما انداختید میسوزندو یا داغ میکنند
ترکیب ارایش مقاومت هارو در آنچه که در تایپیک فوق الذکر اشاره نمودم در مدار برد قرار بده و تست بگیر
شاید چندین مورد داشتم که با مقاومت فابریک داغ میکرد و جواب نمیداد بنابر این تصمیم به تغیرر مقدار مقاومت میشدم و انقدر بالا و پایین میکردم تا یک مقدار مناسب برایش پیدا میکردم.
حتی المغدور یک عکس از برد و میزان روشنایی لامپ تست و مقاومت فابریک و با مقاومتی که جایگزین کردی اینجا قرار بده یک بررسی کنم.
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: m.saman

m.saman

کاربر
2016-10-18
6
7
اره حق باشماست ممکنه در اثر کار زیاد لامپ بعضی از المان ها نشتی پیدا کنن و به طبع باید مقدار مقاومت هم تغییر کنه نسبت به فابریک.
عکس هم اتفاقا گرفته بودم ولی خوب توی این فروم اجازه لینک و تصویر گذاشتن ندارم

سپاس از شما

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
پاسخ : رد: تاپیک لامپ های کم مصرف

اره حق باشماست ممکنه در اثر کار زیاد لامپ بعضی از المان ها نشتی پیدا کنن و به طبع باید مقدار مقاومت هم تغییر کنه نسبت به فابریک.
عکس هم اتفاقا گرفته بودم ولی خوب توی این فروم اجازه لینک و تصویر گذاشتن ندارم

سپاس از شما

به نام خدا
تصویر برد را قرار بدید تا بررسی بشه
عکس تزانزیستور خریداری شده هم بدید تا بگم اصل یا فرع

ic1

کاربر
2013-07-08
64
106
با سلام خدمت اساتید
یه عیبی برای اولین بار هست که مشاهده کردم و نمیدونم از کدوم قطعه باشه
لامپ رو که میزنم برق روشن میشه
تا حدود کمی هم سو سو میزنه و بعد 5 یا 6 ثاینه خود بخود خاموش میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت اساتید
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
لطفاً بفرمایین لامپ چند وات هست و آیا دارای سنسور دما هست یا نه؟ اگه میتونی از بورد عکس بذار

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام خدمت اساتید
ممنون میشم راهنمایی کنید
حباب را با یک برد سالم هم وات تست کنید احتمال نیم سوزی حباب هست . خازن های راه اندازه و مقاومت حرارتی هم تاثیر گذار هستند

ic1

کاربر
2013-07-08
64
106
حباب را با یک برد سالم هم وات تست کنید احتمال نیم سوزی حباب هست . خازن های راه اندازه و مقاومت حرارتی هم تاثیر گذار هستند

سلام
بسیار سپاس
حباب رو با یه برد هم وات آزمایش کردم
روشن شد اما نور کافی نداره و یه جریاناتی کمی (شبیه حرکت اب) هم داخلش دیده میشه بعضا

با این وجود مشکل از خود حباب و گز داخلش هست دیگه ؟ درسته ؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
بسیار سپاس
حباب رو با یه برد هم وات آزمایش کردم
روشن شد اما نور کافی نداره و یه جریاناتی کمی (شبیه حرکت اب) هم داخلش دیده میشه بعضا

با این وجود مشکل از خود حباب و گز داخلش هست دیگه ؟ درسته ؟
سلام

بله کاملا درسته
اکثرلامپ هایی که در معرض هوای ازاد و یا در محلی مانند روبه روی دریچه کوار هستند به دلیل خنک بودن خود لامپ کامل نسوخته ولی نور آن کاهش پیدا میکند و این به دلیل کم شدن گاز و در نتیجه جریان کشی زیاد از برد و داغ کردن المان های محافظتی و قطع شدن جریان کشی میباشد.

بالا