آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشغال شدن خط تلفن در هنگام وصل کردن گوشی uniden مدل 1580

rony900202_m

کاربر
2013-02-20
1
6
با سلام
من یک گوشی uniden منشی دار بی سیم مدل 1580 ، تست نکرده و با اطمینان به فروشنده خریدم .
بعد از اینکه گوشی رو به خط تلفن وصل کردم متوجه شدم که ، باعث میشه خط اشغال بشه .
البته چند ثانیه بعد وصل کردن به خط تلفن آزاده ولی بعدش اشغال میشه .
گوشی بردم پیش فروشنده اونم برد به تعمیرکارش نشون داد و اون گفتش که گوشی به برق خورده و زیر بار نمیره که گوشی از اول خراب بوده و علاوه بر این نمیتونه گوشی رو تعمیر کنه .
حالا میخواستم ببینم
اولا این مشکل میتونه از برق خوردگی باشه .
ثانیا میشه گوشی رو تعمیر کرد و اگه میشه چطور (من رشته تحصیلیم الکترونیک بوده ، اگه یه مقدار توضیح داده بشه متوجه میشم)
با تشکر از دوستان

maryam_teh0

کاربر
2012-03-16
144
513
بعضی از گوشی ها وقتی به برق میخورن وریستورشون میسوزه و وقتی به تلفن وصل میشن خط رو اشغال میکنن ولی نکته ای که هست اینه که اونا به محض اینکه به خط وصل شن خط رو اشغال میکنن نه بعد از چند ثانیه پس به احتمال زیاد ایراد برق خوردگی نداره.برای بقیش مدل گوشی و چندتا عکس از مدارش بزارید تا راهنمایی بیشتی کنم.بدون عکس سخته

رامین0098

کاربر
2012-08-27
141
546
خراسان جنوبی
سلام
این مشکل ناشی از برق خوردگی نیست از نوسان خط میتونه باشه یا زمانی که دو نفر همزمان شماره مورد نظر رو بگیرن و باعث سوختن A92 میشه که احتمالا در مدل بیسیم های جدید از ترانزیستور های SMD استفاده میشه باید ترانزیستور مثبت و که ابتدای ورودی خط میتونه باشه بدون تست کردن از نظر سالم بودن تعویضش کنید......من دیروز دقیقا با همین مشکل رو برو شدم و راه اندازی شد...................برای اینکه دوباره این عیب نیاد ترانزیستور های سوئیچ و به صورت زوج دارلینتون ببندید.... من واسه بچه های مخابرات که از حواس پرتی روی پیسی میرن این کارو انجام میدم تا نسوزه و تحمل جریانش بیشتر شه
.
.
.
.
.
.موفق باشید یاعلی

بالا